Witam,
Zauważyłem to jakieś trzy dni temu (zle to wygląda tylko u jednego samca maygano ),opsada to 5 sztuk maygano i 5 yelloww zbiorniku 112 l .
Yellowki nie mają żadnych zmian ,a jesli chodzi omaygano to 1 osobnik (to ten ze zdjecia ) wyglada niepokojaco a u 2 pozostałych są tylko jasne przebarwienia w okolicy pyszczka .Jeśli chodzi o płetwy to jakieś minimalne uszkodzenia maja ,ale jest to wynik wzajemnego podgryzania samców(ale nie jest to nic wielkiego).
Może to mało istotne ale 2 samice (maygano) miały ostatnio małe i w zbiorniku pojawiły sie młode.
zbiornik ma 5 miesięcy co 2 tyg podmiana 20% wody co 3 miesiace gruntowne czyszczenie z podmina wody do 50%
niedawno nawiedził nas atka glonów ale juz jest po wszystkim (co prawd na skałkach sa niewielkie jego ilości)
Pozdrawiam i czekam na jakies sugestie.
B.B.
PS:Jakie kolwiek zmiany zauwazyem tylko u maygano (moze dlatego ze sa ciemno ubarwione i na nich lepiej widac jasne przebarwienia w okolicy pyszczkow 3 osobników bo nie wszystkich to narazie dotyczy)