Skocz do zawartości

AquaNoob

Użytkownik
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Cieszyn
  • Moje akwarium
    160L, akwarium ogólne/towarzyskie, nie-Malawi. Razbory klinowe, bystrzyki ornatus, zwinniki Blehera, kiryski panda, krewetka filtrująca.

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. @Bartek_De Dzięki, świetny patent ?
  2. Pyszczak kyriśnikowy ;-) OK, rybka wróciła do akwarium ogólnego. Tak, mój. Ludzie czytają, a nikt nie odpowiada, a tutaj szybko pomogliście. Dziękuję, temat do zamknięcia.
  3. Nasada nienaruszona, na szczęście. Te akurat czasem robią wycieczki na powierzchnię po powietrze, mają do tego przystosowane jelito ? Sorry, ale ze wszystkich forów, na których jestem zarejestrowany to Wasze jest najbardziej aktywne.
  4. Dzień dobry, W nocy pewna rybka zaklinowała się między grzałką a szybą. Nie mogła uciekać i jakieś inne ryby ogryzły jej całkowice płetwę ogonową. Jak to zobaczyłem, to pomyślałem, że zostało mi tylko odłowienie truchła, ale po odsunięciu grzałki rybka dziarsko dała dyla w krzaki. Pływała sobie przez jakiś czas, szukając schronienia. Inne ryby jej nie zaczepiały. Oprócz odgryzionej płetwy ogonowej ma też otarcie/oparzenie na boku, którym dotykała grzałki. Pomyślałem, że może mieć kłopoty z dopłynięciem do powierzchni i że się udusi przy dnie, tak że odłowiłem ją do niezbyt głębokiej szklanej brytfanny wypełnionej wodą z akwarium. Dodałem kilka kropel płynu AZOO AquaGuard gdyż zawiera witaminy, środki antystresowe i substancje chroniące powłokę śluzową. Wodę w bryfannie napowietrzam brzęczykiem, a całość stoi w ciemnym kącie pokoju. Raczej nie mogę jej chyba trzymać w tej brytfannie aż ogon odrośnie, prawda? Co w takim razie zrobić? Myślałem, żeby wstawić kotnik (muszę dopiero kupić) do akwarium i tam ją trzymać blisko powierzchni, żeby mógła "łyknąć" powietrza w razie potrzeby. Czy może wpuścić jednak z powrotem do akwarium i tylko mocno napowietrzać wodę? Dodać do wody może jakiś inny środek na gojenie ran? A może to wszystko to uporczywa terapia i niepotrzebne przedłużanie cierpień? Ja i rybka będziemy wdzięczni za wszelkie porady.
  5. Odkopię temat: Jakie części trzeba wymienić, żeby ten prefiltr pasował do kubełka z wężami 12/16mm? I czy można prosić o linki do tych samych elementów, ale ze sklepu osmoza? Oczywiście jeśli są tam dostępne. Dziękuję.
  6. @rafalniskii @Jerry_jerry Dziękuję za odpowiedź. Rozwiązanie JBL znam, bo mam ich filtr. Myślałem, że muszą być króćce i nakrętki dla zachowania szczelności, ale skoro samo naciągnięcie węża na taką rurkę wystarcza, to OK.
  7. Przepraszam za off-topic i pewnie żałośnie proste pytanie, ale jak do takich rurek przelewowych podłącza się węże?
  8. OK, dziękuję. Przy 1.6 litra Sera ma większą pojemność niż minikani w tej samej cenie. Czy to dobry pomysł dać Sera prefix na wąż dolotowy filtra JBL e902 jako prefiltr mechaniczny (akwarium towarzyskie 160L)? Wywaliłbym wtedy gąbkę z górnej części Combi Basket w JBL (to jest prefiltr mechaniczny w tym filtrze), a zostawił Symec w dolnej części Combi Basket (ostatnie stadium filtracji w kubełku JBL). Nawet bez bypass czyszczenie Sery nie byłoby chyba strasznie problematyczne? I czy według Was wirnik w JBL uciągnąłby taki zestaw?
  9. Czy w tym prefiltrze jest funkcja by-pass jak w Multikani?
  10. A co się stało, zupa była, nomen omen, za słona????
  11. Jakie stężenie soli stosujesz? W jaki sposób "aplikujesz" czosnek do akwarium?
  12. @raiders Dziękuję bardzo, cenny wpis, o takie właśnie, pisane z własnego doświadczenia, opinie mi chodzi.
  13. Na rynku jest cała masa preparatów pielęgnacyjno-profilaktycznych o różnym składzie i pochodzeniu (naturalne, chemiczne, mieszane), które ponoć chronią ryby, zmniejszają stres, regenerują błony śluzowe, wzmacniają system odporny i czynią rybi szczęśliwymi, zdrowymi i zadowolonymi z życia. Czy stosujecie je w swoich akwariach? Jeśli tak, to jakie preparaty wypróbowaliście i polecacie? Czy znacie jakieś "domowe" sposoby na zapobieganie chorobom/stresowi u ryb? Słyszałem o moczeniu czosnku i korzenia chrzanu w akwarium, czy stosujecie może jakieś inne triki? Myślę, że warto byłoby zebrać te informacje w jednym miejscu.
  14. Właśnie taki zamówiłem. Trochę mam daleko z łazienki do akwarium (około 15 metrów), ale nawet gdyby taka odległość spowodowała spadek ciśnienia na wylocie, to nic złego, najwyżej woda się będzie trochę dłużej lała. W sumie moje podmiany to 30-40 litrów wody, także nawet 10-15 minut może lecieć. Ustrojstwo kupione, złożone i przy ostatniej podmianie 10 litrów przez nie wlałem. Miałem gotowe 30 litrów odstanej wody zaprawionej chemicznym uzdatniaczem i nie chciałem jej wylewać, dlatego tylko 10 litrów przez ustrojstwo. Na następną podmiane już nie będzie kubełkowania z łazienki do zbiornika na balkonie i potem wlewania odstanej wody do akwarium konewką 1.5 litra. Żona pukała się w głowę na widok 15-stu metrów białego wężyka, ale dopóki wszystko jest uprzątniete po zakończeniu prac dopóty Żona nie stawia weta na akwarium ?
  15. OK, dziękuję Panowie, składam zamówienie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.