Skocz do zawartości

RGR

Użytkownik
  • Postów

    40
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez RGR

  1. Dzięki - szybko i wyczerpująco :)


    Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie koronę wiem już jak skleić bez boleśnie ale pozostaje sprawa płyty przykrywającej, nie wiem o ile wziąć ją mniejszą tak aby ładnie to wyglądało a jednocześnie nie wchodziło z dużym oporem, czy płyta przykrywająca 1mm krótsza będzie OK ? Nie wiem dokładnie jak wytłumaczyć o co mi chodzi :(

  2. Pokrywa.


    Jako, że moja obecna pokrywa zrobiona z lakierowanej sklejki nie szczególnie dobrze się spisuje, postanowiłem spróbować sił z PCV, mam 3 pytania:


    1/ Powierzchnia zbiornika 140x70 - jakiej grubości PCV zamówić żeby to nie było wisne - jakiej grubości w ogóle produkują takie PCV ?


    2/ Jaki klej ?


    3/ Czy możecie podpowiedzieć gdzie kupić takie PCV - jeżeli nie można jawnie na forum poproszę PW.


    Z góry dziękuję.



  3. ...jakbyś mógł to zrób zdjęcie i wrzuć do galerii Pseudotropheus callainos pearl white. Piękna ryba..noszę się z zamiarem ponownego jej posiadania:). Jest trochę niedoceniana ..ale piękna..szczególnie w ciemnych klimatach.



    Nie ma najmniejszego problemu ze zdjęciem, tylko dał bym im jeszcze trochę czasu bo na razie one jeszcze są bardzo małe i nie widać w pełni ich uroku, ale zgadazam się z tobą w pełni to naprawdę bardzo ładne ryby. Po wpuszczeniu ich do zbiornika stwierdziliśmy z żoną, że zrobiliśmy błąd bo powinniśmy zrobić zbiornik jednogatunkowy tylko z tymi rybami ;)

  4. Witam.


    Tak tytuł jest poprawny zbiornik ma 590 L a sump ponad setkę razem tak jak napisałem wody jest trochę ponad 700L.


    @AndrzejWałb - napisz proszę trochę więcej co rozumiesz pod pojęciem proporcji zbiornika do filtra ?


    ALL - kamieni jest tak mało ponieważ zależało mi na zminimalizowaniu ilości szczelin i zakamarków gdzie mogą uchować się maluchy, poza tym podoba mi się mała liczba kamieni. Jeżeli chodzi o pływanie ryb to nie zauważyłem, żeby pływały jedynie przy dnie (chociaż zamieszczone przeze mnie zdjęcie temu przeczy :) ) zresztą moje ryby są strasznie "dziwne" ponieważ zupełnie nie nie boją się domowników czy jakiegokolwiek ruchu przy akwarium - nie wiem czym jest to spowodowane (myślę, że może w hodowli był ciągły ruch przy zbiorniku i przyzwyczaiły się od maleńkości - mam ryby F1).


    Moje ryby to:


    Melanochromis maingano

    Pseudotropheus saulosi

    Pseudotropheus callainos pearl white


    Kupiłem je jako maluchy po 12 szt z gatunku i czekam aż się ustawi hierarcha a w międzyczasie będę korygował ilość. Tak mi doradziliście :)

  5. Cześć, dzięki za odpowiedzi,

    @deccorativo - a gdzie ja napisałem, że dodałem preparat przed podmianą :) ? Woda o której napisałem była po to aby oczyścić (rozrzedzić) chociaż trochę zbiornik z mleka.


    @macus11 - tak jak piszesz Phosguard musi być w ściśniętej siateczce, ja chciałem być hop do przodu i umieściłem go w filtrze fuidyzacyjnym co było kretyństwem z mojej strony ponieważ kulki ścierają się i mamy mleko.


    Tak czy inaczej - do sumpa w siatce poszedł węgiel + 120L podmianki i wizualnie problem rozwiązany . Mam nadzieję tylko, że nie zaszkodziłem rybom.

  6. Witam.


    W dniu wczorajszym dodałem do zbiornika Phosguard - na 750L wody poszło około 1L Phosguardu. Wkład lekko przepłukałem a dzisiaj w akwarium mam mleko - spotkał się ktoś z Was z takim objawem ? No i pytanie co z tym zrobić ? Szykuję już wodę na podmianę i włożyłem węgiel do filtra. Macie jakieś dodatkowe pomysły ?

  7. Witam.


    Mam pytanie dotyczące pokrywy na zbiornik - właśnie kończę ją budować i zastanawiam się, czy wywiercić wiertłem koronowym 2-3 otwory w niej. Na pokrywie zawsze zawsze będzie się skraplała woda, ale obawiam się, że bez tych otworów będzie masakra i woda praktycznie będzie się lała strumieniami.


    Co o tym sądzicie ?

  8. Witam.


    Szukam opinii na temat tego piachu EBI :


    https://www.akwarystyczny24.pl/ebi-piasek-plazowy-10kg-257-110478-%7C-jasny-piasek-do-akwarium-nie-zmienia-parametrow-wody-p-5443.html


    Ewentualnie znalazłem na portalu aukcyjnym:


    PIASEK KWARCOWY NATURALNY AKWA 0,2-0,8 mm 1kg HIT! (5242434980) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img10.allegroimg.pl/photos/400x300/52/42/43/49/5242434980@@AMEPARAM@@10@@AMEPARAM@@52/42/43/49@@AMEPARAM@@5242434980



    Z góry dziękuję za porady.

  9. Witam.


    Dobieram obsadę do zbiornika 140x70x60 ~600L, poszperałem po forum w poszukiwaniu nawyków żywieniowych i temperamentu myślę, że poniższe zestawienie było by dla mnie OK:


    1/ Pseudotropheus saulosi

    2/ Melanochromis cyaneorhabdos "maingano"

    3/ Iodotropheus sprengerae

    4/ Labidochromis caeruleus


    Teraz pytania:

    1/ Saulosi - czy w dobrej hodowli są w stanie odróżnić samce od samic tak abym miał odpowiedni harem, coś mi się po głowie kręci, że w tym gatunku zdominowane samce potrafią się ukrywać w żółtym kolorze wśród samic ?

    Ile tych ryb i w jakim zestawieniu kupić - 2 + 6 ?


    2/ Melanochromis - tutaj chyba dyformizmu się nie dopatrzy - pytanie zatem ile ryb ?


    3/ Iodotropheus - jak w punkcie 2


    4/ Labidochromis - nie jestem wielkim fanem tych ryb, ale chcę je mieć jako "ekipę sprzątającą" - czytałem, że przy odpowiednim ułożeniu skał (brak małych szczelin) potrafią skutecznie tępić narybek - tutaj też dyformizm chyba jest nie do ustalenia - pytanie zatem ile mogę ich mieć (najmniejsza możliwa liczba).


    Wydaje mi się, że powyższe ryby dość dobrze będą ze sobą współgrały. Pytanie tylko ile tych ryb wpuścić aby nie przerybić zbiornika - a może z któregoś gatunku zrezygnować w ogóle ?


    To co chcę osiągnąć to nie przerybiony zbiornik w którym w miarę możliwości, narybek będzie redukowany przez dorosłe ryby.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.