Skocz do zawartości

gorgolka

Użytkownik
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10
  1. gorgolka

    Parametry_duże No3

    Być może masz i rację. Akwa są dwa, więc można to będzie potem jakoś dobrać. Zapomniałam napisać iż wielkość rybek to 3-4 cm. Tylko co z tym fantem zrobić, jeśli chodzi o wodę?
  2. gorgolka

    Parametry_duże No3

    Witam. Potrzebuję, porady w sprawie wody. Mam dwa akwaria, 122 l. + 450 l. Zaczęłam dość nie ciekawie, bo do niedojrzałego akwarium wpuściłam całe stado rybek malawi. Oczywiście jak można było się domyślać straciłam trochę rybek. Zabrałam się do tego, nie z tej strony co trzeba i teraz wiem, czytając to forum, jak wielka była moja niewiedza. Teraz rybki pływają od około 1,5 miesiąca w 112 l akwarium, a 450 l akwa jest zalane od ponad tygodnia i czeka aż dojrzeje by rybki mogły tam zamieszkać. Akwarium 112 l jest traktowane jako tymczas. Są tam obecnie: 4 red-redy, 6 yelow, 3 socolofi, 4 demasoni, 3 lombardy, oraz 4 glonojady i bocja, które zostały mi jeszcze z porzedniego akwarium. Glonojady i bocja będą miały swój inny dom, ale na razie nie chcę ich odławiać by nie robić zamieszania i większego syfu w akwarium przy odławianiu. Podłoże: żwir, parę kamieni żółtego piaskowca. Karmienie rybek minimalne. Podaję parametry wody w obu akwariach (testy zoolek). Dzień: 6.12.2008 450 l._____112 l. -------------------- PH = 7,5 ___ PH = 7 No2 = 0 ____ No2 = 5 No3 = 5 ____ No3 = 80 NH3 = 0 ____ NH3 = 0 Po4 = 0,6 ___ Po4 = 0,8 Dzień: 14.12.2008 450 l. _____ 112 l. (1 dzień po podmiance) ------ ------ PH = 7,5 ___ PH = 7,5 No2 = 0_____ No2 = 0 No3 = 5 ____ No3 = 80 NH3 = 0 ____ NH3 = 0 Po4 = 0,2 ___Po = 1,0 KH = 3 (krople) ___KH = 5 (kropli) GH = 5 (kropli) ___ GH = 5 (kropli) (450 l akwa) Filtry: -Zewnętrzny-wieszany na szybie HBL – 601 kaskadowy (przegrodowy) 500 l. -Zewnętrzny kubełkowy AquaNowa NCF-1500 (wkład:ceramiczny, gąbka, fliselina, zeolit) (112 l akwa) Filtry: -Wewnętrzny Aquael 206 l (gąbka) - Wewnętrzny HJ-722 600 l. (fliselina, zeolit) A teraz do rzeczy: W 450 l jak widać bez zmian i nic się nie dzieje, ale w tym 112 l jest problem. Od dłuższego już czasu woda jest totalnie zielona tak, że ryb nie widać. Wczoraj robiłam podmianę 1/3 wody, (jak co tydzień, wodą odstaną 7 dni). Z tego, co wyczytałam w info., które było umieszczone wraz z testami, jeśli woda ma parametry No3 = 80 lub wyżej, wtedy trzeba wymienić całą wodę w akwarium. Nie wiem za bardzo, co robić? Jeżeli to zrobię i dam nową wodę to mogę mieć znowu problemy z rybkami, a teraz odpukać z rybkami sytuacja się ustabilizowała. Do nowego niedojrzałego akawa też mam stracha je tam przerzucać. Może ktoś może mi coś mądrego doradzić, aby woda wróciła do normalności i nie ucierpiały na tym również rybki? (jestem nowicjuszem, więc jeśli podałam coś mało profesjonalnie to mi wybaczcie)
  3. Podziękowania za pomysły. Myślę, że skorzystam z pomysłu o gąbce. Chyba sama zbyt skomplikowanie nad tym wszystkim myślałam, iż nie wymyśliłam czegoś tak prostego. Już wykombinowałam taki pasek gąbki, może nie z filtrów, ale z niepotrzebnego mebla i do tego w kolorze. Na pewno postawię tam w rogu jakiś kamień, ale z pewnością nie taki wysoki, bo moje akwa ma wys.60 cm (jest nietypowe). Roślinek nie planuję, ale pomysł dobry w zamaskowaniu. Wiem, że się nie patrzy na akwa tak jak było robione zdjęcie, (bo jak wiadomo było robione w celu pokazania jak to wygląda), choć u mnie akurat od tej strony jest rogówka i kto siądzie to ślepić się będzie akurat od tej strony. Ale myślę, że teraz to jednak ładnie zamaskuję i będzie ok. Przecież: „Diabeł tkwi w szczegółach’ Jeszcze raz dziękuje za pomysły.
  4. Ha! a o gąbce nie pomyślałam. To naprawdę całkiem dobry pomysł. Dzięki
  5. Witam wszystkich miłośników akwarystyki. Jakiś czas temu zakupiłam dwa kawałki tła strukturalnego, jeden na tylną, a drugi na boczną ścianę akwa. Mniejszy kawałek został przycięty pod ten większy, no, ale..... Po włożeniu do akwarium i ustawieniu, oba kawałki jednak już nie pasowały tak idealnie jak wyglądało to na zewnątrz po jego przycięciu. Wielkość szczelin jest dość duża i różna. Od paru dni patrzę na nie i zastanawiam się, co by tu mądrego wymyślić :roll: . Przyszło mi na myśl by dać tam siatkę, ale to nie był dobry pomysł, bo raz, że jest biała to dwa paskudnie to wygląda, po za tym pysie i tak by się przecisnęły na druga stronę. Przeglądnęłam forum w tematach „tło” i jeszcze przyszła mi taka myśl by może pozatykać to kawałkami styropianu i zatrzeć biały styropian CR65. Tyle, że.....nie chcę łączyć na stałe razem tych kawałków, bo potem ich nie wyciągnę z akwa. Mam poprzeczkę wzmacniająca na środku baniaka i ten większy kawałek już było mi trudno wcisnąć do akwarium. Oba kawałki muszą być niezależne od siebie, wyciągalne jak i idealnie do siebie pasujące na styk. Po za tym jak bym chciała wyciągnąć ten mniejszy, to aby przy wyciąganiu nie odleciały i nie posypały się kawałeczki, którymi byłaby pozatykana ta szczelina. Na silikon akwarystyczny to raczej chyba za duża szczelina by nim ją wypełnić. Sama już nie wiem. Może macie jakiś fajny pomysł? Jestem otwarta na każdą propozycję i pomysł dotyczący tematu. Zawsze to lepiej, co więcej głów to nie jedna http://img91.imageshack.us/img91/2456/hpim4404bh2.jpg http://img175.imageshack.us/img175/2299/hpim4405ea0.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.