Skocz do zawartości

vebus

Użytkownik
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10
  1. Jak tak patrzę na siebie to w sumie aż grzech że mam tylko takie akwarium male Mieszkam w domku jednorodzinnym, a nie mam miejsca na akwa... No ale w przyszłym roku wyprowadzka... więc nie ma co już kombinować... Wracając do tematu: caeruleusy już pływają... więc już nic nie zrobię. Jak urosną za dużę do tego akwa to najwyżej komuś je oddam... Ale nie da się do tego baniaka dać czegoś niebieskiego? Nie każdy może pozwolić sobie na więcej a przecież jakby się tak dobrze zastanowić, to czy w akwa o długości 100 cm ryby czują aż taką straszną swobodę w porównaniu do 80 cm? Gwoli ścisłości: Czują się lepiej, ale nie na tyle byśmy mogli stwierdzić: 80 NIE, 100 TAK. 80 to "minimalne z minimalnych minimów" dla malawi i tyle.
  2. mars - jesteś przykładem poprawnej i sensownej argumentacji. Dobra, nie będę kombinował z żadnymi Aulonocarami, zresztą ten pomysł od początku mi się wydawał głupi, no ale podyskutować można, prawda? Wobec tego zacznijmy od drugiej strony: A czy za trzymanie caeruleusów w 112 też powinien być? No i druga część wątku: czy ewentualnie przeszłaby obsada 1+3 cytrynowy i 1+3 socolofi?
  3. Aulonocara jacobfreibergi czy stuartgranti osiągają ok. 12 cm. Czyli w akwa 112l jakieś 10 cm... To tyle co saulosi...
  4. niee... Nie powidziałem że chce mieć tyle ryb żeby kij prosto stał... Powiedziałem tylko że skoro W takich skrajnościach ryby potrafią żyć, to dlaczego w 112 l nie może żyć nic poza 8 małymi rybkami z max 2 gatunków: saulosi i sprengerae. Przecież to nie jest małe akwarium w gruncie rzeczy... A ryby nieagresywne, więc się nie gryzą...
  5. Ale przecież nawet akwarium 500 litrów to dla ryb męczarnia... Więc co? stawiamy na mniejsze zło? Nie wygłupiaj się. Wiem że można trzymać tysiące gatunków. Chodziło mi tylko o pyszczaki. Żadnego argumentu - dlaczego w 2x większym tak a w tym nie? nie bo nie? pff.
  6. Witam. Mam takie spostrzeżenia i pytania... Otóż mojemu znajomemu w sklepie zoo w akwarium ok. 50 litrów (na oko) wytarły się Aulonocary i dały mnóstwo potomstwa, a żyły w nim razem z gupikami. To pozwala na stwierdzenie, że nie do końca jest tak, że do 112l to tylko saulosi i to w dodatku 4 sztuki, no ostatecznie 8 (2+6). Kompletuje właśnie obsadę do 112 litrów (profil, standardowe Wromaka). Filtr Tetra tec ex 700, temperatura 26*C. Od wczoraj pływa w nim ochoczo 6 sztuk L. caeruleus. Generalnie jak rozmawiałem z tym gościem w sklepie, to mnie wyśmiał, jak mu powiedziałem, że w takim akwa to w ogóle niewiele da się hodować. On zalecił do caeruleusów dać właśnie aulonocary. W sumie Aulonocary można łączyć z cytrynowymi... Ja myślałem o socolofi... Proszę o opinie. Tylko wysilcie sie i nie piszcie "To akwa jest za małe!!!!" "Tylko harem saulosi i nic więcej!!!!" Bo widziałem już dużo akwariów, gdzie można było kij wsadzić i stałby prosto, bo tyle było ryb.. Jeśli są jakieś sensowne przeciwskazania co do tak rozwiązanego kontrolowanego przerybienia to proszę o poważne argumenty.
  7. Nie widzisz, bo ktoś "mądry inaczej" właśnie wywalił link :/ i muszę wrzucać fotę jeszcze raz na imageshack... A wcale nie do galerii, bo chodzi o łupek w tym temacie i właśnie tu muszę pokazać go a nie w galerii... Co do tła... Narazie zostawię roślinny motyw; musi być zieleń, jak rośliny nie wytrzymają. proszę. Jak myślicie, ile musi dojrzewać zbiornik?
  8. Z fotkami do galerii :!: . MateuszT Roślina na środku to jakiś echinodorus, lekko po prawej rosnący na skałach anubias... Reszta zieleni to jedynie tapeta. Pionowa rurka to "zasysacz" wody do Tetra tec ex 700, a pozioma to "deszczownica" no ale o zmienionej roli, gdyż znajduje się pod wodą , no... to tyle I co sądzicie?
  9. Wyparzyć we wrzątku? Czy trzeba skałki kleić do siebie? chciałbym tego uniknąć. Z drugiej strony nie wiem czy pyszczaki nie podkopią trochę i czy coś się nie zawali. Podłoże to żwir dochodzący do 1 cm, planowana obsada saulosi, socolofi, cytrynowe, oczywiście nie wszystkie z tych tylko po prostu te gatunki rozważam.
  10. http://img183.imageshack.us/my.php?image=img4620eo8.jpg Proszę, powiedzcie: Czy to jest łupek filitowy? Po zdjęciach w necie to ten wygląd pasuje do filitowego, chlorytowego, serycytowego i pewnie wielu innych... Dostałęm go jako odrzutki z robienia oczka wodnego. Niepokoiły mnie rdzawe naloty, ale przeprowadziłem testy z perhydrolem i octem i nie wykazały nic niepokojącego (pierwszy - żelaza, a drugi to nei wiem co naprawdę sprawdza ale nic się nie pieniło). Czy nadaje się to do akwa? niektóre mają metaliczny połysk, ale nie wiem czy to jest dodatek jakiegoś metalu... może aluminium a nie żelazo... no nie wiem. Jutro planuje kupić rozwielitki i dać je na 24h to wiadra z tymi skałkami... a może nie muszę tego robic?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.