Skocz do zawartości

marianek666

Użytkownik
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

19

O marianek666

  • Urodziny 06.10.1983

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Płońsk
  • Moje akwarium
    300l
    120x50x50
    obsada :
    Chindongo saulosi
    Matriaclima msobo magumga
    Cynotilapia Hara Galireya Reef
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Imię
    Mariusz

Ostatnie wizyty

302 wyświetleń profilu
  1. Druga odsłona mojego malawi 120x50x50, restrat spowodowany rozszczelnieniem. Jako że restart to oczywiście zmiana aranżacji, a to akurat uważam że wyszło na +, powstało większe gruzowisko - ok 110kg serpentyniku, dodałem też grubszej frakcji żwiru. ale ze zmian to nie wszystko, powstał też mój pierwszy kaseciak który zastąpił kubeł unimax 500 z prefiltrami hw 603 - to też zmiana na plus bo jakość wody jest zadowalająca. Kaseciak na pompie atman 306 wraz z blokiem na NO3 i grzałką w komorze pompy. Biologią rozwija się z bryłce lawy wulkanicznej a póki co ceramika z kubła trafiła w siatce do środka baniaka Zmiany również w obsadzie, z dotychczasowej pozostała cynotilapia hara gallireya reef (1+5) oraz chindongo saulosi (2+2) natomiast Idotropheus sprengre został zastąpiony Metriaclima sp. „msobo” Magunga - młodzież 13szt do redukcji. Ostatecznie myśle na pozostawieniem tylko dwóch gatunków, czyli saulosi do odłowienia. Tak się teraz prezentuje. a tak było wcześniej
      • 10
      • Lubię to
  2. Witam,

    Dlaczego "zapisy na koszulki" nie jest dla mnie dostępny?

     

  3. Udało się zrobić testy kropelkowe JBL oraz dodatkowo PO4 saliferta. Jednak nie jest rewelacyjnie z NO3, ale do rzeczy. pH - 7,4 NH4 poniżej 0,05 NO2 - 0,01-0,025 NO3 10-20 PO4 - 0,25 (test z labolatorium ok. 0,4) kH - 5st.N Biorąc pod uwagę stosunek NO3/PO4 jestem powyżej sinic, ale wysoki poziom NO3 wyklucza zapewne ciągłą podmianke. Zakładam że zastosowania ustroistwa w II wersji obniży wyjściowy poziom NO3 i do to realną szanse na ciągłą podmianke.
  4. Tak, brak jest sieci wodociągowej póki co, więc woda będzie również do celów gospodarczo-bytowych. Nie wyklucza się przy tym jakiejś stacji do uzdatniania wody.
  5. To już jest wygospodarowane miejsce na ściance która ma długość 183cm, dluzej się już nie da, wiec mozna iść tylko w szerokość i ewentualnie wysokość, ale myślę ze te 70cm wysokości to Max, bo ważniejsza powierzchnia dna. Czy ktos da mi wskazówki do wykonania stałej podmianki wody? Oczywiście na chwila obecna jest ciepłą i zimna woda oraz odpływ do kanalizy. Czy na tym etapie o czymś jeszcze pomyśleć? Wydaje się ze ta woda jest odpowiednia do "Malawi" i nie dyskwalifikuje wykonania tej stałej podmianki.
  6. Testy będą wykonane w na dniach jeśli chodzi o ph, kh, po4, no3, no2.
  7. Witam, Proszę o pomoc w ocenie jakości wody na podstawie wykonanych badań wody z własnego ujęcia jakim jest studnia głębinowe. Planowany zbiornik o wielkości 700-800L w aktualnie budowanym domu, wiec bardzo przydatne byłoby przewidzenie systemu automatycznej/ciągłej podmianki wody. Ale z tego co się orietuje to woda powinna mieć parametry na to pozwalające? Prosze was o interpretacje tych wyników.
  8. Jak widać aranż nie jest bardzo naturalny, ale przede wszystkim daje schronienie rybom, tym dużym i jakiś czas też tym małym
  9. Witam szanowne grono. Mam na imię Mariusz, jako klubowicz znalazłem w końcu chwilę czasu by się przedstawić i zaprezentować swoje pierwsze malawi. Zbiornik o wym. 120x50x50 został zalany w kwietniu 2018r. więc ma niespełna rok. Za filtrację mechaniczno-biologiczną odpowiada u mnie Unimax500 z prefiltrami HW603, dodatkowo wspomagam się falownikiem Jebao RW-4. W czasie funkcjonowania jedynie trochę kombinowałem z filtracją, a dokładnie to zamiana mechanika aquael 2000 (zbyt głośny) na falownik. Za biologię odpowiada 1L matrixa i trochę siporaxu, w kuble oprócz ceramiki mam gąbki z zestawu i purolite a520e zasadniczo do klarowania wody, duża zawartość siarczanów zahamowała działanie tego złoza pod kątem obniżania NO3 więc zakupiłem phos out 4 i dałem go troche do prefiltra - działanie to przyniosło pozytywny skutek bo również obnizyło PO4 którego też miałem ponad normę. Wystartowałem z obsadą 3 gatunkową w ilości 3x10szt. (zakup z renomowanej hodowli gatunków Chindongo saulosi, Iodotropheus sprengerae, Cynotilapia Hara Galireya Reef). W lutym 2019r. dokonałem dopiero redukcji po tym jak usłyszałem że mam "pekin". Świadomy tego (bo od początku była przewidziana redukcja) i przerybienia odłowiłem nadmiar samców. Długo się z tym zbierałem bo nie obserwowałem nadmiernej agresjii, występowała ona tylko wewnątrz gatunkowo i najbardziej u Hary. Obecnie utrzymuję układ dwu samcowy w każdym gatunku, agresja u rdzawego się pojawiła ale epizodycznie. Zbiornik wizualnie też się trochę zmieniał, dorzuciłem więcej skał - serpentynitu, robiąc kryjówki dla młodzieży która i tak nie jest w stanie się uchować, ale nie jest moim celem ich przyrost. Wiec tak to wyglądało na początku i tak to wygląda obecnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.