Skocz do zawartości

Clozapina

Użytkownik
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Clozapina

  1. Czy obecnie nadal stosujecie takie absorbery w kaseciakach czy są jakieś inne sposoby na zmniejszenie no3?
  2. Witam ponownie. Po przeczytaniu forum zrezygnuje z filtrow kubełkowych i skleje kaseciak. Wydaje mi się optymalny projekt Uniwersalny filtr kasetowy narożny wiszący nad piaskiem do akwarium od 240l do 1000l tylko jest problem bo pomp jebao dct 4000 już nie ma w sprzedazy , znalazlem pompe DCP 5000 z duza regulacja , czy ktos zna wymiary zeby dostosowac ten projekt do tej pompy ,ewentualnie zaproponuje inna pompe obecnie dostepna w sklepie?
  3. Dzieki za odpowiedz. Tylko tak się zastanawiam czy 1 filtr to dobry pomysl czy nie bede musial go czesto czyscic bo dziala tez jako mechanik (1 gorna warstwa gąbek jak zrozumialem)i przez to nie zacznie lac szybko ,chyba ze wystarczy samo czyszczenie prefiltra w akwarium? Chyba ze dodam HW-603B z samymi gabkami i jego bede czyscil czesciej? Cena tego filtra jest duzym plusem , gorzej ze jest strasznie wielki i chcialem troche mniejsza szafke , ale to nie problem poprosze kolege i wyspawa mi troche wiekszy stelaz :)) i troche mało ludzi się na jego temat wypowiada . Jezeli dobrze rozumiem do filtra wkladam od gory 1 warstwe gąbek ppi45 i druga warstwe ceramiki 2 l np. lawa wulkaniczna , 2 pozostale warstwy puste? Jeszcze jedna mysl- Czy nie wykozystac JBL e901 jako biolog i tam dac warstwe gobki i 2 litry ceramiki , a dodatkowo kupić cos na mechanika , tylko co?
  4. Witam Zmieniam akwarium 240l z obsadą 35 rybek , troche urosły i zmieniam na wieksze. Akwarium pracuje na filtrze zewnetrznym JBL e901 + Aquael Filtr Wewnętrzny Unifilter Uv 500 .Moze troszeczek brakowalo filtracji mechanicznej niewielka ilosc odchodow lezała na dnie. Zakupiłem zbiornik 600 l wymiary 200x50x60 . 60h . na dnie bedzie piasek , kamienie jeszcze nie zdecydowalem, mam czerwony koralowiec , ale chyba zmienie na czarny łupek. Potrzebuje pomocy w wyborze filtracji . Chetnie zostawie to co mam i dokupie cos dodatkowo. Myslalem dokupic drugi filtr zewnetrzny np. JBL 1501 (jestem b. zadowolony z tej firmy) i rozmiescic je po dwóch stronach oraz dokupić kolejny filtr wewnetrzny np. AQUAEL Filtr turbo 2000 lub Eheim pick-up 2012 i tez rozmiescic je z dwóch stron.Ewentualnie dolozyc prefiltr do tego wiekszego filtra zew. np. HW-603B Bardzo prosze o pomoc i poprawienie moich błedów w doborze filtracji . Prosze nie sugerowac się ze wybralem taka firme filtrow chetnie zmienie jezeli jest rownie dobra a tansza:)) Doradzcie tez jaki procenit w filtrach zew powinno byc ceramiki a jaki gąbek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.