Skocz do zawartości

dhul

Użytkownik
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dhul

  1. dhul

    Samica inkubuje małe?

    Wychowanie młodych saulosi do rozmiarów 2-3cm w kotniku będzie trochę trwało... zastanawia mnie czy nie odbije się to na zachowaniu tych ryb w przyszłości...?
  2. dhul

    Samica inkubuje małe?

    planuję niebawem umieścić ją w pływającym kotniku, zastanawiam się po jakim czasie bezpiecznie będzie młode umieścić w ogólnym zbiorniku. czytałem, że młode wychowujące się w kotniku mają tendencje do pobierania pokarmu z tafli, przez co mogą narazić się na atak innych ryb... czy wpuszczenie ich w nocy wystarczy? po jakim czasie zrobić to najlepiej?
  3. dhul

    Samica inkubuje małe?

    podepne sie pod temat. moje samice saulosi wielokrotnie juz inkubowaly, nigdy ich nie odlawialem i przez rok czasu uchowaly mi sie 2 mlode rybki. tym razem dokladnie chce zaobserwowac co dzieje sie z mlodymi. moja 'ciezarna' samica inkubuje od kilkunastu dni, dzis jednak zauwazylem, ze jej pysk jest jakby mniejszy, tzn cos tam jeszcze ma ale nie tak duzo jak wczesniej. zastanawiam sie czy mozliwe jest, aby samica wypuszczala mlode na raty? mial ktos podobna sytuacje?
  4. u mnie pomogla zmiana aranzacji w akwarium, mniej grot i wiecej przestrzeni do plywania.. oraz regularny czas naswietlania akwarium od 10 do 22
  5. wczoraj zmienilem wystroj w moim akwarium. do tej pory kamienie poukladane byly dosc nisko, byla liczna ilosc kryjowek i troche mnie martwilo zachowanie moich saulosi - ciagle pochowane. zmiana polegala na tym, ze stworzylem jednak wieksza (wyzsza) grupe kamieni z jednej strony akwarium a w drugiej polowie jest wolna przestrzen do plywania. jakze duze bylo moje zdziwienie, kiedy obudzilem sie rano (minela zaledwie jedna noc) a pysie ochoczo i zywotnie plywaja sobie po calym akwa... czytalem na forum wiele opinii, ze po zmianie wystroju ryby musza sie zaklimatyzowac itd - u mnie poki co tego nie ma - zmiana wystroju przyniosla zamierzony efekt i jest naprawde super! wieczorem wrzuce zdjecie mojego akwa - poddam je opinii badz co badz specjalistow
  6. moze nie bylem zbyt precyzyjny.. ryby badz co badz sa delikatnie przestraszone chcac sie ukryc czy schowac czasami zdarza im sie nie trafic dokladnie do celu...
  7. zgadza sie.. przetrzepalem forum, ale poki co reszta rzeczy wydaje sie w porzadku...
  8. dzieki za rady! sproboje w takim razie doswietlac akwa w sposob ciagly. moze to pomoze, gdyz ryby pochowane caly czas w skalkach... p.s czy wasze ryby tez momentami zachowuja sie jakby byly slepe? uderzaja np. prosto w skale, czy w tlo...
  9. no ok, ale czy w takim wypadku karmic pierwszy raz dopiero ok. 15.00? rano jak wstaje ok 6.00 to wszystkie jeszcze pochowane. zanim zdaza sie obudzic pokarm trafi do filtra a ja musze wychodzic - stad pomysl aby swiatlo palilo sie od samego rana (pobudka na sniadanko;) ) zasadnicze pytanie czy akwarium powinno byc doswietlane w sposob ciagly, czy nie?
  10. Witam, Kupiłem programator czasowy w moim akwa. Z racji tego, że pracuję konieczne było automatyczne gospodarowanie światłem. Programator ustawiłem na następujące godziny : 6.00-9.00 - 15.00-23.00. W związku z tym, że w czasie doby programator pracuje w różnych porach, mam pytanie czy to, że światło będzie paliło się z samego rana kilka godzin a później dopiero po południu, nie będzie źle wpływać na zachowanie i samopoczucie ryb. Pozdrawiam
  11. podepne sie pod temat. kupilem 10szt saulosi, od hodowcy ktory twierdzi ze mlode maja okolo 1,5 miesiaca. u niektorych sztuk zauwazylem wspomniany nalot na pletwach brzusznych. czy moge miec pewnosc ze rybki te beda samcami?
  12. dhul

    co to ... ? glony ???

    ryb na razie nie mam... ustabilizować tzn? poczekac tak?
  13. dhul

    co to ... ? glony ???

    no ale czy to mozliwe, ze atak glonów (i to intensywny) nastąpił już po tygodniu od założenia malawi??? zastanawiam się po prostu jaka jest tego przyczyna... druga sprawa, przez rok czasu miałem akwarium ogólne, w którym glonów praktycznie nie było, rosliny rosly aż miło a warunki były bardzo zbliżone do obecnych (oświetlenie, litraż). co dziwne w moim poprzednim akwarium wodę filtrowałem jedynie filtrem mechanicznem FAN-em 2 a teraz mam wspomnianego FANA i dodatkowo FLuval205... a tu glony :/ zastanawiam się czy podmiana wody może coś zmienić, czy warto w ogóle podmieniać wodę po tygodniu od zalania?
  14. dhul

    co to ... ? glony ???

    co innego zielone glony porastajace kamole i tlo , a co innego brazowe glony ktore bardziej szpeca niz zdobia ... :/
  15. dhul

    co to ... ? glony ???

    Nie ma to jak pomoc fachowców... :? Zakładając malawi miałem nadzieję, że w razie pytań będzie ktoś mógł doradzić... Niestety okazuje się że nie - "glona nic nie pokona" :?
  16. dhul

    co to ... ? glony ???

    dzisiaj po powrocie do domu doznalem szoku! akwa przybralo dziwnie brazowy kolor, na wszystkim co jest w srodku widac brzydki syf. jakis glonas sie pojawil :/ co to jest? jak z tym walczyc?
  17. dhul

    co to ... ? glony ???

    nie mam w nim duzo zielska - 3 roslinki na krzyz mi wystarcza, ale zeby chcialy rosnac to bylby sukces. poki co akwa jest swieze i wtym dopatruje sie przyczyny tego, ze nie wygladaja za ciekawie. byc moze wartunk nie sa jeszcze ustabilizowane. pozyjemy zobaczymy
  18. dhul

    co to ... ? glony ???

    no i u mnie tak jest, anubias jest posadzeony przy kamieniu, nie w ziemi.. nie wiem co moze byc powodem tak zmarnowanych roslin..
  19. dhul

    co to ... ? glony ???

    no to jak to jest, wszystcy zachwalaja tak piasek a tu nagle okazuje sie ze im nie sluzy ??? hmmmmmm powiem tak - anubiasy zmarnialy, ale inne Crypotocrny ladnie rosna
  20. dhul

    co to ... ? glony ???

    hmm.. rzeczywiscie cos w tym moze byc. naukowe podejscie leje Sera Nitrivec i Planta Gainer (chociaz na razie ten nawoz to raczej nic nie daje, bo moje rosliny wolaja wrecz o pomste do nieba :? ... ). poza tym przy nalewaniu wody dodalem antychlora tropikal.
  21. dhul

    co to ... ? glony ???

    nie nie nie.. wode wlalem za jedym zamachem, jesli mozna tak powiedziec przetarcie pomoglo! pytanie skad on sie wzial, czy ta woda nadaje sie teraz do wpuszczenia doń ryb?
  22. dhul

    co to ... ? glony ???

    nie schodz łatwo.. trzeba skrobać ! :/ a po zeskrobaniu płyta po tafli ... hmmm co to za cholerwstwo to nie wiem! a co zrobic aby twardość byla w normie?
  23. dhul

    co to ... ? glony ???

    WItam, Jestem na etapie rozwoju mojego pierwszego akwarium malawi. Do tej pory tylko czytałem informacje znalezione na forum. Jestem po zalaniu akwa wodą, minął tydzień czasu, akwarium sobie dojrzewało bez mojej ingerencji i tutaj problem. Po powrocie zauważyłem na szybach dziwny biały nalot.. jakby zacieki - początkowo myśałem, że to zewnętrzna szyba jest nim pokryta, ale okazało się że nie! Biały nalot widać również na roślinach, filtrze itp. MOże ktoś wie co to jest ? Zrobiłem test parametrów : Filtracja : * Fluval 205 - biolog * Aquael FAN2 - mechan pH : 7,8 kH : 7 gH : >21 NO2 : 0 NO3 : 30
  24. przepraszam, ze odkopalem temat ale mam dylemat i moze ktos go rozwiaze. kupilem kubel fluval 205 , do tego planuje filtr mech szuta w moim 112l. kubelek ma byc ma pracowac na deszczowni skierowanej wzdluz tafli wody w akwarium planuje zakup malych saulosi (2-3cm) - czy prad wody przy powierzchni nie bedzie jednak zbyt duzy, aby rybki mogly sobie poradzic ze zjedzemniem czegokolwiek? w tym przypadku wydaje sie ze bez wylaczania filtrow moze sie nie obyc... no chyba ze jestem w bledzie to niech mnie ktos uswiadomi.
  25. wiec zdecydowałem się na połączenie : Narva Oceanic Nature 18W PHILIPS AquarelleTL-D 18W co sądzicie o tym połączeniu, jaka konfiguracja świetlówek bedzie najlepsze (która z przodu) ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.