Skocz do zawartości
**Przypomnienie** Ostateczny termin wpłaty składki członkowskiej za okres 2024/2025 to 15 maja br. Po tym terminie każdy klubowicz, który nie opłaci składki zostanie zdegradowany do rangi użytkownika. ×

jello

Użytkownik
  • Postów

    134
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez jello

  1. 1 minutę temu, egon44 napisał:

    No to za dużo nie zdziałasz kolego z poprawą przepływu który jest za słaby na oczyszczanie mechaniczne wody w Twoim 200l zbiorniku(chyba taki litraż posiadasz?)...

    Jedynie co bym zrobił w celu poprawienia w mniejszym/większym stopniu przepływu w kubełku to bym zostawił w nim max 1 litr ceramiki bądź innego złoża i nic poza tym skoro masz prefiltr mechaniczny przed nim...

    No chyba że w grę wchodzi zakup mocniejszego filtra(kubełka) którego uruchomisz jako typowego mechanika a obecnego zostawisz jako filtrację biologiczną...

    Tak mam 200l.

    Na chwilę obecną musi pozostać tak jak jest (kwestie finansowe). Odchody mi zasysa, ale pomyślałem o udrożnieniu całości, skoro innym kolegom przepływ wychodzi większy z tego kubełka. Mam zamówione już złączki pex i zawory na 3/4 cala (mam drugi taki korpus i mogę go wykorzystać). WIęc jeszcze w zwiększeniu przelotu na korpusie upatruję lekką poprawę.

    @AndrzejWalb oczywiście zgadzam się z Tobą i z egonem również, że mechanika z tego jak z koziej du.. trąba, ale wyciąganie gąbki z baniaka razem z wpadającym do środka syfem to już jest porażka dla mnie :)

  2. 2 godziny temu, mareckee napisał:

    W moim unimaxie 250 z mediami w ilości ok 3 litry i prefiltrem narurowym przepływ wynosi ok 570 l/h

    A masz możliwość wrzucić fotkę jak u Ciebie wygląda ten zestaw. Próbuję dojść czemu u mnie tak hamuje. Na jakiej wysokości od dna baniaka masz zasys do kubła? 

    Węże masz skrócone na maxa?

  3. @deccorativo widziałem już zdjęcie Twojej pokrywy z modułami. Chcialem mimo wszystko puścić je w jednej linii z bocznymi marginesami aby uzyskać efekt zacienionych boków jak u kolegi @egon44

    Dlatego prośba o info czy przyklejanie ich w miejscu świetlówki przy korytku statecznika (zaznzczone na zdjęciu na czerwono) nie obetnie mi kątu świecenia. Czy jednak lepiej kleić na korytku (na zdjęciu na niebiesko).

  4. Też mam Unimaxa 250. W kuble na samym dole kosz z ceramiką, środek puste kosze, na samej górze pół kosza z matrixem. Przed kubłem prefiltr - korpus 10" z owatą. Sika mi 450l/h :( Z deka przymało. Niby owata lepsza niż sznurek jeśli chodzi o przepustowość i filtrację....

    Nie wiem do końca co mi może go tak hamować. Może przelot przez korpus. Korpus jest 1/2" z dwoma zaworami kulowymi i jednym kolankiem mosiężnym na wyjściu z korpusu. Węże nie zagięte.

  5. Mam prośbę do szanownych kolegów i koleżanek. Jak sugerowalibyście montaż modułów w pokrywie ABS typu Wromak - zdjęcia i opisy poniżej.

    pokrywa.jpg

    Krótki opis o co chodzi:
    Po demontażu obecnej widocznej powyżej świetlówki chciałbym zamontować moduły Samsunga. Wg. opisu mają one kąt świecenia 150.
    Martwi mnie trochę montaż ich w dnie pokrywy w miejscu gdzie jest obecnie świetlówka z uwagi na korytko statecznika, które od dna pokrywy ma wysokość 5cm i co za tym idzie teoretycznie zetnie mi kąt świecenie modułów.
    Z drugiej strony mogę zamontować je bezpośrednio na korytku, ale czy moduły nie będą za blisko lustra wody? W sumie mają IP68 i mogą być nawet pod wodą, ale jak radzilibyście najlepiej to rozwiązać?

    Myślałem też, aby w korytku wyciąć kanał i wpuścić tam profil aluminiowy, do którego przyklejone byłyby moduły.

    pokrywa2.jpg


     

  6. @Jerry_jerry tak wiem, czytałem wątek. A wspomniałem o tym celowo, bo różne opinie czytałem o kubłach HW-303/304. Dlatego jak już było poruszane na forum i co wdrożył już @luck83 czyli combo Aquael Unipump 1500 + HW-603A  - osobiście bardziej bym się skłaniał właśnie ku temu zestawowi. Myślę tylko nad jego modyfikacją w postaci dołożenia trójnika i zaworów na wężu w celu napełniania i spuszczania wody z baniaka.

    Co do Eheima - fakt nie wygląda to źle i na pewno o wiele mniej ekspansywnie niż sama gąbka.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.