-
Postów
19 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Grimi
-
Dzięki za odpowiedz a co można by było fajnego wpuścić do akwarium ? Trzy Saulosi to troszkę mało nie ma na co patrzeć pustki . Pozdrawiam
-
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów , mam pytanie dotyczące obsady w moim akwarium. Akwarium to 200l zbiornik w którym pływało 10 młodych Saulosi niestety borykałem się z chorobą ryb kilka snęło zostało mi 6 sztuk z tych 6 wytrwałych tylko dwie to samiczki zostawiłem im jednego dorodnego samca resztę oddałem w dobre ręce. Chciał bym dokupić 6-8 sztuk Acei ale tu pojawia się pytanie? Czy akwarium które posiadam będzie dla nich dobre czytałem troszkę na ich temat jedni piszą minimum 100 cm długości zaś inni 150 cm długości w sklepie zoologicznym napisane było 80cm wiec naprawdę nie wiem co mam robić. Jeżeli można prosił bym o jakieś sensowne rady pozdrawiam serdecznie.
-
To raczej barwa światła zmieniła je na pomarańczowe. Co do oświetlenia to tak jak już wcześniej pisałem 2x 75cm LED 14.4 W (420lm)
-
Tak Aquael Turbo 1000 został wyłączony dla tego nie widać ruchu wody. Pseudotropheus Saulosi kupiłem u Malawi Śląsk Pseudotropheus SAULOSI - MALAWI Śląsk więc nie wiem czy to coral? Ogólnie samiczki są żółte jedna ma lekko pomarańczową głowę zobaczymy jak podrosną co z tego wyjdzie.
-
Witam serdecznie Klubowiczów nazywam się Łukasz i chętnie przedstawie 160 litrową kropelkę. Moja kropla to baniaczek o pojemności 160l o wymiarach 100x40x40 Filtracja : Tetra 800 Plus Aquael Turbo 1000 Oświetlenie :2 x 75cm taśma Led RGB Podłoże:Biały piasek o gradacji 0,5-1,0 mm Obsada : Pseudotropheus Saulosi w ilości 6 sztuk. Moja kropla 160l Pseudotropheus Saulosi
-
Witam Mahanadi podaję co drugi dzień w niewielkich ilościach. Podstawową karmą jest Tetra wzbogacona spirulina. Muszę porównać skład Tetry do MORE FOR FISH Malawi.
-
Widzę że chyba nikt nie używał tej karmy. Może chociaż ktoś mi napiszę czy skład karmy jest odpowiedni do pseudotropheus saulosi? Dzięki pozdrawiam
-
Witam serdecznie tak jak w temacie kupiłem pokarm wybarwiający MORE FOR FISH Mahanadi czy ktoś z forumowiczów korzystał lub korzysta z tej karmy? Pytam dla tego ponieważ to moja pierwsza karma wybarwiająca i nie chcę podawać rybą zbędnego syfu po którym mogą być chore . Skład karmy (tłumaczony z Niemieckiego): Analytische Bestandteile Białko 42.93% tłuszczu 10,84%, popiół 8,14%, 3,9% surowego włókna. Zusammensetzung Owadów (28% Hermetia larwy), roślin, owoców (w tym 3% Moringa oleifera), mięczaki i skorupiaki (w tym 12% krewetek, kryla, 5%), ekstrakt z białka roślinnego, oleje i tłuszcze, produkty uboczne drożdży (w tym 0,15% Mannooligosacharydy, 0,05% beta-glukany z alg), (1% Spirulina platensis), owoce (1% durian). Zusatzstoffe pro kg Witamina D3 (E671) 20000 IU, 1500 IU, witaminę C (Ascorbylmonophosphat, soli wapnia i sodu), 150 mg (miedź (II), siarczan pentahydrat) 3 mg siarczanu miedzi, żelaza (żelaza (II), monohydrat), 24 mg jodu (jodek potasu), 0,3 mg manganu (mangan (II), tlenek) 31 mg cynku (tlenku cynku) 30 mg; Dodatki sensoryczne: 400 mg, 60 mg astaksantyna kantaksantynę. Analytische Bestandteile Protein 42,93%, Fettgehalt 10,84%, Rohasche 8,14%, Rohfaser 3,9%. Zusammensetzung Insekten (28% Hermetia-Larven), pflanzliche Nebenerzeugnisse, Gemüse (u.a. 3% Moringa oleifera), Weich- und Krebstiere (u.a. 12% Garnelen, 5% Krill), pflanzliche Eiweißextrakte, Öle und Fette, Hefen (u.a. 0,15% Mannan-Oligosaccharide, 0,05% Beta-Glucane), Algen (1% Spirulina platensis), Früchte (1% Durianfrucht). Zusatzstoffe pro kg Vitamin A 20000 IE, Vitamin D3 (E671) 1500 IE, Vitamin C (Ascorbylmonophosphat, Calcium-Natrium-Salz) 150mg;Kupfer (Kupfer-(II)-sulfat, Pentahydrat) 3mg, Eisen (Eisen-(II)-sulfat, Monohydrat) 24mg, Jod (Kaliumjodid) 0,3mg, Mangan (Mangan-(II)-oxid) 31mg, Zink (Zinkoxid) 30mg; sensorische Zusatzstoffe: 400mg Canthaxanthin, 60mg Astaxanthin.
-
Dobry wieczór Panowie chciał bym pokazać nowe zdjęcia które zrobiłem podczas choroby moich rybek , snęły mi już cztery rybki,trzy z choroby jedna chyba została zamęczona była mizerna nie miała płetwy piersiowej ogólne pływała jakaś wygięta. Ryby chore gubiły łuski na prawdę nie wiem co to za choroba,rozważałem oprócz pleśniawki mykobakterioze oraz posocznice. Odseparowałem sześć zdrowych rybek skrupulatnie oglądając każdą z nich. Chore rybki wylądowały w 60l szpitalu gdzie został wlany preparat na pleśniawkę. Dziennie były pędzlowane roztworem z nadmanganian potasu, temperatura 30 [°C] dodatkowe napowietrzanie + filtracja. Niestety przegrałem walkę z chorobą X . Dodam jeszcze że ryby kupiłem u "znanego" pana z Świętochłowic wiem jedno że to mój pierwszy i ostatni zakup od tego "hodowcy".
-
Znalazłem te piasek nada się w 100% Piasek z eBay.de
-
Dzień dobry Panowie wczoraj i dziś snęły dwie rybki odeszły do Zin-Kibaru lub jak kto woli Zin-Twe. Stosowałem kąpiele w słonej wodzie oraz byłem w zoologu i kupiłem jakiś niebieski preparat , sprzedawca kazał wlać 2 ml na 10l wody tak też zrobiłem kuracja ma trwać około 7 dni. Temperatura nadal podniesiona 29 ° - 30 ° C + napowietrzanie. Ryby nie dostają pokarmu od wczoraj na okres +- 3-4 dni. Zauważyłem następne dwie rybki które maja "pleśniawkę" jedna mam mała kępkę na płetwie grzbietowej druga zaś koło skrzeli. Zobaczymy co z tego będzie mam nadzieję że nie będzie więcej strat. Dzisiejsza rybka i wczorajsza tak jak by gubiła łuski, na tej tak nie widać ale na wczorajszej było widać od połowy do ogona nie miała łuski i była biała.
-
Andrzeju bardziej wlewać do 60tki (kwarantanny) po 1 g na litr czy lepiej przeprowadzać kąpiele 15g na litr 30 minutowe? Jeżeli będę wlewał 1g na litr to kiedy robić podmianki wody i ilu %?
-
Kurczę wszystko fajnie ale aktualnie mieszkam w Niemczech i nie wiem czy znajdę ten preparat FMC. Nie chcę się bawić nadmanganianem łapać rybi i je jeszcze bardziej stresować. No nic Czeka mnie wyprawa do akwarystycznego. Przeczytałem że można dodać sól kuchenna nie jodowana około 1 g na 1 l wody i wlać do akwarium. Lub przeprowadzić kąpiel w wodzie z solą 15g soli na 1 l wody taka kąpiel ma trwać około 30 min. To moje pierwsze w życiu Malawi i Pseudotropheus saulosi widzę że przygoda zaczyna się od solidnego kopniaka
-
Witam serdecznie w sobotę przyjechało do mnie 10szt młodych Pseudotropheus saulosi o wielkości 4-5cm. Wczoraj zauważyłem coś niepokojącego na ich ciele białe kępki jak by pleśniawka czy coś takiego. Czy to ospa spowodowana stresem podczas podróży? Wszystkie maleństwa aktualnie przebywają w akwarium 60l ( kwarantanna (docelowo 200l) ) . Trzy z dziesięciu rybek są dość mocno obrośnięte tym czymś . Temperatura podniesiona do 29 ° c + dodatkowe napowietrzanie /PH-7,5-7,8/ /kh-7/ Filtracja w zbiorniku 60l kwarantanna Fluval U2 + Juwel 400l/h + 25% podmiana wody co trzeci dzień Co mogę w tej sytuacji zrobić
-
Przemyślałem sobie sprawę i doszedłem do wniosku będzie "Piasek". Przez cały weekend jeździłem i szukałem odpowiedniego podłoża do mojego Malawi znalazłem coś takiego... Nie wiem czy frakcja tego piasku nie będzie za mała...? strasznie pylił podczas płukania
-
Musiałem panowie sprawdzić jak to będzie wyglądało nie był bym sobą hehe... Dodam że całe akwarium jest w fazie budowy oraz testów, żeby mnie Greenpeace nie ścigało że chcę mordować ryby "żwirkiem"
-
Witam serdecznie niby ów "piasek bazaltowy" okazał się mieszanką żwirku o różnistej frakcji zdjęcia poniżej. Założyłem sobie 180tke i tak patrzę rozmyślam czy zostawić ten żwirek czy raczej zmienić na piasek. Widziałem parę zdjęć Malawi na ciemnym podłożu i nie ukrywam że bardzo mi się spodobało. A wy co o tym myślicie?
-
Dzięki jutro zobaczę dokładnie jak on wygląda. Jest w dość przystępnej cenie bo za 30kg chcą niecałe 6€. Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.
-
Witam serdecznie mam pytanko do znawców Malawi. Tak jak w temacie zamierzam kupić "piasek bazaltowy" o frakcji od 0,7 do 1,2 mm czy ów "piasek" nada się do akwarium Malawi? ---Piasek Tego typu--- Dziękuję i pozdrawiam