-
Postów
86 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez niedzielek
-
Właściwie to tylko sobota i niedziela zostaje jak nie będę się widział z rybami. Więc może karmienie w tygodniu 2 x małymi porcjami a dwa dni dieta? Możliwe, że też mam coś z cyrkulacją wody nie tak i filtry nie ogarniają co "sprzątają". Zastanawiam się też czy nie wymienić gąbki w mechaniku wewnętrznym na całkiem nową. TMBT czyli to: http://erybka.pl/product-pol-9522-Tropic-Marin-NP-Bacto-Tricks-1000-ml.html ?
-
Co do gradacji to nie mam pojęcia jaka była założona a jej nie wymieniałem. Jest na całej długości zasysu. Co do piasku, to jest go tak 7cm... Pozdrawiam, Damian
-
Płatki OSI Spirulina i Chichild. Póki co podmieniłem 50% wody - pyśki nie dostały nic od ponad 24h i widać, że zaczynają być bardziej żywiołowe. Parametry spadły do NO3 -25 ppm i No2 - 0,02 ppm
-
Chyba jednak mam trochę zrypany system filtracji. Tak siedzę, czytam i myślę... Po lewej stronie akwa mam Circulator wraz z wylotem wody z kubła, po prawej zasys do kubła... Więc najpierw muszę przemienic system filtrujący z kubła i zobaczyć co się zmieni. Wtedy myśleć o falowniku. /profile/860-post_mortem/" rel="">@Post_Mortem rozwaliła mnie ta klockofobia na łopatki A co do klocków to środek akwa wyglada tak
-
Podłączę się do tematu. Mam baniak 375L 150x50x50 - obecnie mam kubeł JBL e1500 jako bilog i Aquael Circulator 2000 jako mechanik wewnętrzny. Niestety nie zamiata porządnie z podłoża. Myślę o zmianie na Aquael Turbo Filter 2000 plus falownik Aquael Reef CIRCULATOR 4000. Czy Turbo filter będzie sensownym rozwiązaniem? Czy narazie spróbować postawić tylko z falwonikiem?
-
Pyśki były karmione przez rodziców niby dwa razy dziennie ale w jakich porcjach nie wiem, widać po yellowach, że trochę im brzuszki urosły więc dieta. Ryby ogólnie nie są jakieś mocno energiczne obecnie - siedzą z prawej strony w akwa w kamieniach i chyba pokutują za podaną ilość żarcia. Choć mają momenty, że się pogonią po całym zbiorniku. Bakterii niestety nie mam - więc trzeba się udać do sklepu na shopping Kupić oba czy jeden z tych preparatów wystarczy? Co do wody w kranie to NO3 Salifert jest faktycznie na poziomie 5ppm
-
Zalewałem i płukałem Akwa 11 grudnia. Wszystko woda z kranu przelana przez ustrojstwo pomysłu Henryka @deccorativo. Filtry jak i piasek miały już zachowaną biologię, płukane były przez ustrojstwo. Po tygodniu parametry NO3 i No2 były stabilne. 20 grudnia wpuściłem ryby i zaczął się "cyrk". 21 zrobiłem test i wynik dał No3 - 10 No2 - 0.05. Podmianka 30% wody i było ok. Od 27 do dzisiaj nie było mnie na miejscu i dzisiaj robiłem testy No3 salifert - 50 ; No2 jbl - 0,6ppm.... Jako biolog mam kubeł JBL e1500 jako mechanik wewnętrzy Aquael Circulator 2000. Zasys kubła po lewej stronie akwa wylot po prawej, Circulator również po prawej stronie. Próbować zbijać azotany jakimiś specyfikami ( jeśli tak to jakimi)? Czy jest sens kupić Aquael TurboFilter 2000 plus pompe cyrkulacyjną?
-
Moje małe 375L by niedzielek
niedzielek odpowiedział(a) na niedzielek temat w Przedstaw się i swoje akwarium!
No to na pokład wpłynęły Gisselki i Yellow. I nie wiem dlaczego już trzeci dzien siedzą w prawym dolnym rogu baniaczka. Musze się nauczyć robić dobre zdjęcia rybek Pozdrawiam, Damian -
Pytanie typowego laika - jak obnizyć zasilanie? Z elektroniki jestem noga (albo łokieć :D) a planuje wrzucić taśmy LED.
- 37 odpowiedzi
-
Moje małe 375L by niedzielek
niedzielek odpowiedział(a) na niedzielek temat w Przedstaw się i swoje akwarium!
Może te "najciekawsze zdjęcia" zachowajmy dla siebie, nie ma co pokazywać dla ogółu Co do kamieni, na chwile obecną znalazłem tylko takie. Nie mówie, że nie będę szukać innych ale na pierwszy raz chyba lepsze te granitowe niż "niby rafa" z piaskowca. Ten wewnętrzny to jest jakiś circulator więc wody trochę napowietrza i ruch jakiś jest. No ale zobaczymy Nie wiem tylko jak z jego wydajnością. Jak się uda to w tym tyg jeszcze wjadą rybcie i jakieś oświetlenie LED. -
Moje małe 375L by niedzielek
niedzielek odpowiedział(a) na niedzielek temat w Przedstaw się i swoje akwarium!
Wiesz co, piasku jest zaledwie 3 wiadra 10litrowe. Napewno jest zle rozgarnięty, moze byc do poprawy :-) bo z tylu akwa jest go mniej niz z przodu stad takie zludzenie. Pozdrawiam, Damian -
Moje małe 375L by niedzielek
niedzielek odpowiedział(a) na niedzielek temat w Przedstaw się i swoje akwarium!
Baniaczek wyczyszczony i zalany do pełna woda przefiltrowana przez filtrek z wkładem węglowym. Tutaj największe podziękowania należą sie@deccorativo który przeszedł ze mną, w moim odczuciu męczarnie [emoji16] Zrezygnowałem z siedliska zła, czyli sumpa. Został filtr kublowy plus wewnetrzy, chociaż jego parametrów nie znam. Wpadły do akwy łupki (badz co badz bardziej oszlifowane) granitowe. Z lewej czerwone, z prawej białe. Pośrodku narazie włożyłem piaskowiec ale pójdzie na bok. Mam nadzieje ze w tym tygodniu wpadną rybki i bedzie miód malina :-) Sorki za zdjęcie ogółu ale juz nie chciało mi sie przycinać :-) Foto z wczoraj tuż po zalaniu baniaczka. Teraz juz woda jest ładna ale nie miałem chwili na cykniecie fotki.. Heh, nawet kawałek mnie sie złapał i mojej kobiety która dzielnie mi kibicowała Pozdrawiam, Damian -
Jeszcze baniak mam nie gotowy ale wstępnie tez sie pisze na spotkanie :-) zawsze to jakies nowe pomysły mogą wlecieć :-) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Witam, Jako, że jestem nowy na forum to przedstawiam swój baniak. Akwa 375L 150x50x50 - Filtr JBL e1500 - sump - circulator AquaEl - jakieś tam LEDy, ale idą do wymiany. Zbiornik kupiłem używany w całości z całym sprzętem, biologia wciąż utrzymywana, obecnie bez mieszkańców (oprócz świderków :D) W tym tygodniu czeka mnie czyszczenie baniaczka i finalne ułożenie kamieni, planowane jest na nie-mbuna. Po lepsze łupki musze skoczyć gdzieś na pole Późniejsze etapy wiadomo, jakieś obicie stelaża i sumpa, bo nie wygląda to apetycznie Planowana obsada: Placidochromis sp. „Phenochilus Gissel” Copadichromis trewavasae Labidochromis caeruleus
-
Artykuł "Wybór obsady non-mbuna do akwarium 150 lub 160cm"
niedzielek odpowiedział(a) na tom77 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Dziękuje wszystkim za odpowiedź Czyli jednak popełniłem małe błędy przy doborze ilościowej i gatunkowej To robię tak: A4. Placidochromis sp. „Phenochilus Gissel” 2+4 B4. Copadichromis trewavasae 1 + 3 C1. Labidochromis caeruleus 1+3 Jeśli hodowca dostanie taką listę z ilością ryb samiec/samica to będzie w stanie wysłać do mnie ryby w takiej ilości? Czy to raczej loteria ile samców/samic dostanę? -
Artykuł "Wybór obsady non-mbuna do akwarium 150 lub 160cm"
niedzielek odpowiedział(a) na tom77 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Witam, Będzie to moje pierwsze non-mbuna Malawi i tak czytam i myślę... Akwa 150x50x50. Na obecną chwilę "skompletowałem" taką obsadę: A. Placidochromis sp. „Phenochilus Gissel” 2+4 B. Otopharynx orange black dorsal 2+4 C. Aulonocara jacobfreibergi Otter Point 3+5 Proszę o opinie czy obsada będzie dobrze dobrana i czy nie popełniłem jakiegoś błędu przy doborze
