Lee
Użytkownik-
Postów
49 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
15O Lee
- Urodziny 26.12.1977
Informacje o profilu
-
Lokalizacja
Wrocław
-
Moje akwarium
Aquael glossy 120 białe - 260l - 120x40x63
Filtracja: Jbl 1501e + Unimax 500
Obsada: Pseudotropheus saulosi + Cynotilapia sp. Hara Gallireya Reef F1 + Iodotropheus sprengerae -
Płeć
Mężczyzna
-
Imię
Krzysiek
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Bardzo fajne. Oryginalnie. Trzymam kciuki, żeby filtracja dała radę wymieść wszystkie odchody, żeby mogło tak zostać. Powodzenia!
-
Udzielałem się wczesnej więc dodam coś więcej od siebie jako, że mam u siebie Saulosi (3+7). Masz zdecydowanie niełatwe zadanie kompromisowego ułożenia kamieni tak aby: 1. Samce saulosi obrały jak najwięcej rewirów. 2. Tobie i synowi się podobało. 3. Przepływ wody i zamiatanie nieczystości był akceptowalny. (kolejność dowolna) Do pkt 2 już coś od siebie pisałem wcześniej, pkt 3 pewnie mógłbym się uczyć od Ciebie. Więc dodam coś do pkt 1. U mnie 2 samce Saulosi podzieliły zbiornik. 3ci tez się wybarwia, ale nie ma rewiru. Dodatkowo rewir ma jeszcze dominująca w zbiorniku Hara. (Zbiornik 260L 120*40*60) Z moich obserwacji wynika, że Saulosi ne kopią pod kamieniami. Wręcz przeciwnie mają dziury w piachu, o średnicy około 7-10cm i ich pilnują, wabiąc samice. Najlepiej więc zagrałoby takie rozłożenie kamieni, żeby spróbować stworzyć im miejsca do kopania dziur, tak aby się z nich wzajemnie nie oglądały. Zakładając, że pod kaseciakiem będzie super miejsce, to 2gie optymalne będzie w rogu po przekątnej akwarium. Dlatego: 1. Odsunął bym kamienie od szyb bocznych, bardziej ku środkowi akwarium, tak żeby tam zrobiły się piaszczysta miejsca. Zwłaszcza prawa strona wydaje się być za blisko bocznej szyby. 2. Zróżnicowałbym bardziej odległość kamieni od frontu akwarium. Prawy bok bliżej przedniej szyby. 3. Największy kamień przed kaseciakiem, obróciłbym odwrotnie do ruchu wskazówek zegara o max 45 stopni. Tak żeby za nim było trochę więcej miejsca, na rewir pod kaseciakiem a jednoczenie, żeby tworzył naturalna granice rewiru. Wydaje mi się, że 2 wybarwione samce przy takich ustawieniach są osiągalne. Wyzwaniem będzie stworzenie 3'ciego rewiru. Ale to możesz działać późnej. Pozdrawiam.
-
Jeśli największy ma zostać, to rozważ czy nie podłożyć coś pod jego prawy bok, tak żeby unieść go wyżej i zróżnicować wysokość z przylegającym. Albo odwrotnie podnieść 2gi od lewej, np przez podłożenie pod niego kilku warstw spienionego pcv. Tak czy inaczej, jest dobry początek :). Pozdrawiam.
-
2 ka wygląda najlepiej, bo kamienie po prawej stronie dobrze, że sobą grają. Zdecydowanie najciekawszym jest 2gi kamień od lewej. Tworzy z tym największym fajną szczelinę. Mimo tego zamieniłbym, ten największy "kwadratowy" kamień pierwszy od lewej. Wg mnie jest za duży i razem z tym leżącym na nim mają taką samą wysokość.
-
Mnie się tam marzy malawi z otoczakami. Kamienie masz świetne, idealne dla naszych ryb. Praktycznie między każdym jednym tworzy się grota do zasiedlenia. Jednak to bardzo trudny budulec Zgadzam się z przedmówcami, że jest za nisko. Ja bym ułożył z nich wyższe gruzowisko, dodając następne warstwy przy tych 2ch największych kamieniach po prawej. Masz sporą szerokość do wykorzystania, a przy wysokości akwarium 60 cm, kamienie powinny być przynajmniej na wysokość 35, nawet 40 cm. Zluzuj trochę środek akwa a dodaj kamieni na wysokość po prawej. Piach tez fajnie kolorystycznie pasuje do kamieni. Tło DIY to całkiem nie moja bajka. Kolor nie gra z resztą i mocno daje po oczach. Załączam foto znalezione w sieci z otoczakami, tak dla inspiracji.
-
Spiochu, czy mógłbyś napisać jaką masz max wysokość tego modułu na dnie? Przyznam szczerze, że to dość ciekawy pomysł.
-
Ciekawe akwarium. Fajna relacja. Tak pod Twoją rozwagę w kwestii wystroju, rozważyłbym dodanie trochę mniejszych kamieni. Tak, żeby mocniej zróżnicować ich wielkość. Wyglądałoby wtedy bardziej naturalnie.
-
Moje 10 szt. saulosi wpuszczone 05/05, jako młode od Malawiana. Status na dziś: 3 samce, 2 w trakcie wybarwiania + 1 zdominowany, największy z nich i najszybciej się wybarwiający, do czasu. 7 samic z czego 4 już noszą/nosiły ikrę. Jeśli byłbyś zainteresowany, chętnie odstąpię zdominowanego samca, do odbioru we Wrocławiu.
-
Witaj, Mam takie samo akwarium i chciałem dopytać o oświetlenie. 1. Świecisz jedną standardowa świetlówką z zestawu glossy? 2. Ustawiona jest tak aby świeciła w górę, w pokrywę akwarium? Faktycznie głębia i czerń wyszła fajnie. Zgadzam się z przedmówcami odnośnie wyższych kamieni. Choć wiem, że przy tak wysokim i wąskim akwarium, jest to wyzwaniem.
-
-
-
-
Witaj, O filtrach, wodzie i piachu koledzy już Ci wszystko napisali. Jako użytkownik takiego akwarium mam kilka praktycznych rad co do samego szkła: 1. Obejrzyj dokładnie silikon i sposób w jaki jest położony, wliczając kontrole pod światło. Przeszedłem przez reklamację 2ch takich baniaków. 2. Wymiar akwarium, nie jest optymalny dla tego biotopu. Pomijając to, że powierzchnia dna może być większa przy tym litrażu, wyzwanie przy urządzaniu stanowi wysokość. Będziesz potrzebował wysokich kamieni, żeby to jakoś wyglądało. Uwzględnij to przy ich poszukiwaniu. 3. Białe wewnętrzne wykończenie akwarium, i wycięcia w tylnej szybie na rurki od węża są istotne przy decyzji o tylnej szybie. Oklejenie szyby na czarno, tak samo jak czarna PCV będzie kontrastowała z białym silikonem w narożnikach. Dodatkowo jeśli zdecydujesz się na PCV będziesz musiał rozwiązać jakoś mocowanie zasysów do filtra, bo producent przewidział na nie otwory na tylnej szybie. 4. Te białe spoiny od wewnątrz wymagają później częstego czyszczenia, żeby całość wyglądała estetycznie. Powodzenia! Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.
-
Zrób zdjecia i pisz do Aquaela. Sa bardzo dobrzy w komunikacji z klientami. Co do kamieni to ja mam 75kg w 120 i spokojnie daje radę. Pozdrawiam. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Na poparcie słów fotka. Ryba ma około 5cm. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk