
Quba
Użytkownik-
Postów
171 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Quba
-
moduł led biały zimny 9000k Tanie oświetlenie oparte na modułach led białych zimnych 9000K
Quba odpowiedział(a) na egon44 temat w Oświetlenie
Jeśli wybierzesz Led Dimmer Pro to do jednego sterownika. On ma wyjścia osobno pod białe i każdą barwę RGB.- 122 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- moduł led biały zimny
- 9000k
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
LedDimmerPro - firma Palabras, sterownik oświetlenia LED.
Quba odpowiedział(a) na RomanoLindano temat w Sklepy - zakupy
Byle z dala od wody, za wysokiego numeru IP to on nie ma (a na pewno cyfry jedności) -
Dla mnie: Veggie 200g 2mm Veggie 100g 1mm Cichlid 200g 2mm Cichlid 100g 1mm
-
Mam też od nich akwarium (niestety) i jeśli nie nalewasz wody pod samo wzmocnienie to będzie widać taflę wody patrząc z przodu na akwarium. Nie jestem pewny czy o to chodzi :-)
-
Korona czy ogólnie wszystkie elementy aluminiowe są dobrze wykonane i nie mam się do czego przyczepić. Jeśli chodzi o samą pokrywę to tragedia, strasznie wygięte na rogach przez co odstają od korony co wygląda nieestetycznie.
-
@deccorativo Sprawdziłem - u mnie (16xRGB) grzeją się równomiernie, a przynajmniej nie na tyle żebym wyczuł różnicę
-
Myślałem, że będzie mało bo w sumie ja wolę więcej światła w akwa Właśnie montuje zasilanie, postaram się wysłać info co do nagrzewania dzisiaj wieczorem/jutro rano
-
Wszystko się skomplikowało, bo przysłali mi 12 białych i 16 RGB... Zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze kilka białych, najwyżej będą świecić z mniejszą mocą. Co byście zrobili na moim miejscu?
-
Oczywiście, postaram się wrzucić w sobotę wieczorem
-
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie jak zrobię dwa rzędy (W i RGB). Białe bliżej przodu akwarium,a RGB bliżej tyłu. Między łańcuchami będzie około 2,5cm przerwy. W łańcuchu białych będzie 2cm przerwy między modułami, a w łańcuchu RGB będzie 5cm przerwy. Łańcuchy będą się zaczynać 45cm od lewej ściany akwa i kończyć 15cm od prawej, bo chcę trochę zaciemnić lewą stronę Dzięki jeszcze raz za pomoc, zobaczymy jaki będzie efekt
-
Panowie, powiedzcie mi czy jest jakiś problem jak moduł jest umieszczony nad "spinką" , robi się tęcza albo coś podobnego czy nie ma tego problemu?
-
Jaki tam Pan, młody gówniarz jestem :-P Dzięki za odpowiedzi, wieczorem jak znajdę chwilę to zrobię jakiś schemat ułożenia modułów i poproszę o ocenę czy wg. was bd ok ;-)
-
Panowie mam jeszcze jedno pytanie: Mój profil aluminiowy ma szerokość około 5,8cm. Wiem, że to mało ale nie chcę na razie przerabiać pokrywy a profil jest jej częścią. Ma ktoś 3 rzędy modułów umieszczone na takim wąskim profilu (mniej więcej 0,5cm odstępu między łańcuchami modułów) ? Myślicie, że będzie problem z grzaniem się modułów czy powinno być OK ?
-
O tym własnie pisał deccorativo
-
Oczywiście, że będzie miało wpływ na przepływający prąd jak i moc wydzielaną na tym przewodzie (czyt. ciepło). Wynika to z praw fizyki Zresztą deccorativo to potwierdził. Będzie to miało znaczenie w przypadku długich łańcuchów, w przypadku krótkich raczej niewielkie Co do prądu po podzieleniu na dwa łańcuchy nie będzie przepływał równomiernie przez każdy moduł - największy będzie przepływał przez te moduły które są najbliżej źródła zasilania, ale będzie on po prostu 2x mniejszy niż w przypadku jednego łańcucha. Dobra kończę zaśmiecać koledze temat Zasilacz dalej 12V Nie wiem czy jest sens rozcinać 20 sztuk bo na forum ludzie mają takie łańcuchy i nie grzeją się zbytnio. To ma sens jeśli mamy problem z utrzymaniem odpowiedniej na 1szych modułach w łańcuchu.
-
Tu bym polemizował. Przy dłuższych łańcuchach szczególnie, jeśli odprowadzanie ciepła z modułów jest marne przydałoby się rozdzielić jeden łańcuch na dwa spięte równolegle po to, by przez pierwsze moduły (czyt. przez przewód, który przechodzi przez moduły) płynął mniejszy prąd co ograniczy grzanie bo na tych przewodach zawsze jakieś tam ciepło jest wydzielane.
-
Moc świecenia nie ma raczej tak dużego znaczenia jak temperatura przy której dioda pracuje, choć wiadomo że jedno z drugim się wiąże :-)
-
Temperatura pracy diody ma znaczny wpływ na żywotność modułu
-
Mam 16 szt W na diodach 5730 i 12 szt RGB na diodach 5050 jeszcze nie przyklejonych, mogę sprawdzić i Ci podesłać wyniki ale to dopiero e piątek jak wrócę do domu :-)
-
Zerknij na temat o filtrze kasetowym (bodajże w dziale DIY). Może nawet mógłbyś do niego wykorzystać tego Aquaela A co do bakterii to raczej polecane są Prodibio Biodigest, a nie te Sery.
-
Moduły są połączone-dostajesz je w łańcuchu połączone przewodami. Odległość między modułami wynosi 8-10cm. Jak chcesz spać spokojnie możesz zalać sylikonem miejsca w których przewody wchodzą do modułów. Z pleksy możesz zrezygnować, a do czego je przykleisz to już twoja sprawa choć powinny być dla bezpieczeństwa przyklejone do profilu alu, bo coś tam się zawsze grzeją. Co do rozmieszczenia to chyba najlepiej je jakoś wymieszać albo dać dwa łańcuchy obok siebie
-
Po pierwsze przydałby się bardziej dokładny test na pH np: JBL z zakresem 7,4-9,0. Jeśli chodzi o KH i GH to nie podnoś, jeśli masz pH stabilne. W jeziorze woda jest raczej miękka
-
Nie patrz się na moc modułów bo ona nie wpływa (w uproszczeniu) na to jak mocno będą świecić. Tutaj liczy się ilość lumenów. A co do oszczędności to oczywiście, że są i to znaczne
-
Ok, dziękuję wam za pomoc
-
A napiszcie mi jeszcze jak się wpina zasilanie do LedDimmerPro ? Tak jak przewody z modułów czy może potrzebna jest jakaś konkretna wtyczka ?