Skocz do zawartości

Jrko81

Użytkownik
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Jrko81

  1. W weekend prace nabrały tempa !

    W piątek wtargałem głazy do mieszkania a następnie zostały umieszczone w baniaku :)

    Potem wziąłem się za płukanie żwiru....

    Piątek jeszcze udało mi się zalać zbiornik wodą z uzdatniaczem (JBL BIOTOPOL)

    W sobotę wlałem bakterie startowe (JBL DENITROL).

    W niedzielę wpuściłem nawet kilka neonków z innego akwa :)


    Woda była w miarę klarowna ale od niedzieli zrobiła się trochę biała...mętna...

    Co polecacie żeby użyć ?

    JBL CLEAROL 100ML - KRYSTALIZACJA WODY

    czy

    JBL CLYNOL 100ml - naturalna krystalizacja wody



    to raczej normalne,ja bym nic nie lał,pare dni i znowu powinien być kryształ.

  2. Miałem troche podobny problem, bo od zalania baniaku 2 tygodnie temu NO2 ciągle miałem na poziomie 0,1 i wyglądało że się nic nie działo ,więc w sobote rano wrzuciłem jeszcze troche karmy i w niedziele po południu no2 miałem już na poziomie 0,4,więc prawdopodobnie(o ile dobrze rozumuje) start jakiś u mnie był tylko troche niemrawy..

  3. Pseudotropheus.







    Opierając się na opinii bardziej doświadczonych kolegów z forum mogę odradzić Red-Red z powodu zbyt dużej masywności tej ryby jak na taki litraż.




    To jest ból każdego z nas niestety, ale trzeba sobie jakoś radzić ;)



    dzieki mi sie akurat te red redy srednio podobaja ale żona mnie męczy ,stąd ciągle kombinuje .


    czyli zostaje membe deep,maingano i afra pulpican.

  4. Ja mam dwie belki przesuwne, na jednej mam same białe a na drugiej RGB nic nie ciąłem i nie łączyłem, zastosowałem po 12 szt na belce 4xled samsung 1,44W co pozwoliło mi zamontowanie modułów na całej szerokości zbiornika bez cięcia przewodów. białą mam pierwszą a za nią RGB na suchym zbiorniku nie zauważyłem przechodzenia z białego na kolor, miedzy innym też zastowoałem tyle modułów aby rownomiernie rozpraszały światło.

    Inne będą efekty stosując 4 moduły a 12 do szerokości zbiornika 150cm

    Jak dam na 100% to jest bardzo jasno, akwarium jeszcze nie zalane ale myślę że nie będę świecił mocniej niż ok 30-40% wszystko się okaże jak zaleje wodą to jeszcze w tym tyg.



    no to mam właśnie to zrobione prawie identycznie tylko mam troche mniej modułów rgb,najfajniej oświetlenie się prezentuje właśnie koło 20,30% mocy.

  5. Jak chcesz z IP68 zrobić IP42 to tnij - potem nie ma znaczenia co dasz i zrobisz.


    Pytanie dodatkowe do tych co im się wilgoć dostała do modułów i się spaliły - czy też cieliście?



    nie zamierzam właśnie ciąć,stąd też było moje wcześniejsze pytanie o mieszaniu ledów, ale jakos musze sterownik pod nie podłączyć czyli w jednym miejsc musze dać kostke albo je zlutować.

  6. Moim zdaniem nie ma to znaczenia pod warunkiem że jedna belka np białych nie będzie zupełnie z przodu a druga z RGB zupełnie na tłe.

    Wszystkie moduły mają kąt świecenia 120 st więc świecą bardzo szeroko na całą wodę doskonale mieszając oba rodzaje światła.

    RGB też daje światło białe tylko możliwe jest o innej temperaturze barwowej.

    Zasadą dobrego oświetlenia baniaka jest świecenie możliwie od przodu by nie podświetlać ryb od tyłu bo to błąd.

    Światło białych zimnych led to ok 6000K - 12000K i spektrum zdecydowanie przesunięte na kolor niebieski natomiast RGB daje pełne spektrum barw wzbogacone o niebieski, zielony, żółty i czerwony co dopiero razem daje silny strumień świetlny ale i wybarwia ryby w tych kolorach.

    Możesz nawet to wszystko dać na jednej belce bo moduły nie grzeją się silnie i całość przesunąć blisko szyby przedniej ważne by tylko rozkład białych i rgb był równy na całej długości belki - wtedy na pewno nie będzie efektu kameleona na rybach.


    Moje moduły RGB przyklejone pod pokrywą na tą taśmę 3M po czasie się odkleiły od wilgoci i utonęły w wodzie więc radzę od razu złapać je dodatkowo kroplą silikonu akwarystycznego do belki. Ja obsmarowałem silikonem wyprowadzenia przewodów z modułu a po przyklejeniu na taśmę przewody przykleiłem jeszcze silikonem do belki. Jedno żródło penetracji wody do wnętrza modułu mniej.




    obie belki są przesuwane więc moge je dowolnie umieścić koło siebie.


    pytanie jeszcze lepiej lutować moduły czy kostkami łączyć i zaizolować dobrze.

  7. Witaj,


    jak najbardziej może być taka obsada zarówno z wariantem Saulosi jak Yellow. Nie mieszaj tylko tych dwóch gatunków, czyli albo :


    Hara, Yellow, Chewere


    albo :

    Hara, Saulosi, Chewere.


    Tylko mam jedną uwagę, Chewere ma niezbyt piękne samice, a w przypadku wyboru wariantu z Saulosi masz same pionowo pasiaste samce co może powodować trochę przepychanek. Nie wolałbyś zamiast Chewere dołożyć Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano? Samce i Samice są praktycznie takie same, pasy są poziome i otrzymujesz piękne granatowo-czarne ubarwienie.




    yellow i saulosi napewno nie będę mieszał,a szczerze mówiąc to myslałem jeszcze właśnie o maingano tylko że ciężko się zdecydować bo właśnie samiec chewere mi się bardzo podoba :P samice już mniej .

  8. Dzieki za odpowiedzi,może się zle wyraziłem to nie będzie typowa pokrywa tylko bardziej właśnie korona z przesuwanymi belkami z oswietleniem,stąd jakoś tubond nie przemówił do mnie choć go rozważałem.Niestety jako podkładke pod kamienie do akwarium zamówiłem też to samo pcv zamiast zwykłego stąd też moje pytanie czy nie zaszkodzi to rybom

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.