Skocz do zawartości

podpiwniczy

Użytkownik
  • Postów

    45
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

36

O podpiwniczy

  • Urodziny 07.10.1977

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    pomorskie
  • Moje akwarium
    200x55x55
  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

516 wyświetleń profilu
  1. Kolejny świetny aranż i do tego ta obsada , same bandziory.
  2. podpiwniczy

    Malawi 300x65x60

    Jak masz możliwość to zwiększ szerokość tak przynajmniej do 80cm , a najlepiej 100cm do tego odpowiednie tło , doświetlony przód - przyciemniony tył i efekt głębi robi mega wrażenie. A 300x100x 70 byłoby optymalnie nawet jakby kiedyś zamarzyły Ci się płaszczki lub altumy.
  3. W końcu jakiś news z frontu robót , uwielbiam takie DIY z rozmachem.
  4. Ja mam za pompą , przy takim układzie możesz popchnąć wodę przy podmianie gdzie sobie życzysz.
  5. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym podciągnięciu przepływu| : - wszystkie " łamania " 2x45 zamiast 1x 90 stopni jeżeli chodzi o system nibco , lub też łuki przy czarnej hydraulice - ograniczenie liczby zaworów do niezbędnego minimum , w Twoim przypadku byłoby to 4 szt. - zawory (przynajmniej na dolocie do pompy ) o rozmiar większe od rur + redukcja , wtedy przelot w zaworze nie jest mniejszy niż w rurze
  6. Red red wygląda jak żyworódka w ostatniej fazie ciąży , zdecydowanie musisz im obciąć kalorie. Aczkolwiek muszę przyznać że takie prosiaczki mają swój urok .
  7. podpiwniczy

    Mbuna 600l

    Tło takie zwykłe z allegro , z tych bardziej wypukłych.
  8. chipokae też nie jest ministrantem , ajak teraz wygląda maison vs chipokae ?
  9. Stelaż możesz zrobić dwuczęściowy (ja tak mam).
  10. Żeby nie było , ja również uważam że 1000l przy ścianie nośnej da radę bez dodatkowych kombinacji ( w budynku jak na zdjęciu).Moje rozwiązanie jest w tym przypadku taką melisą na uspokojenie dla strachliwych , żeby nie musieli w nocy co godzinę sprawdzać czy w miejscu akwarium nie powstał właśnie dodatkowy szyb windowy aż do parteru.
  11. U mnie 600l w bloku z 1935r wisi sobie na ścianie. Strop drewniany za to ściany jak w zamku , po miesiącu żałowałem że nie postawiłem-powiesiłem tysiaka . Technicznie wygląda to tak : akwarium ustawione na stelażu , zalane w 1/3 ( co by się " ułożyło") , następnie montaż dźwigarów w postaci 4 wsporników dedykowanych do ciężkich tras kablowych + pręt gwintowany 12 + kotwa chemiczna. Jeżeli masz obawy o strop , to w taki sposób możesz go dodatkowa asekurować.
  12. podpiwniczy

    Mbuna 600l

    Na tą chwilę tylko Chilumba i Kawanga pewniaki w układach 1+4 , reszta gatunków jeszcze się do końca nie określiła.
  13. podpiwniczy

    Mbuna 600l

    Dzięki panowie.Glon + zaciemniennie tyłu powinno dodać klimatu , na tą chwilę specjalnie tło doświetlam bo coś słabo zarastało.
  14. podpiwniczy

    Mbuna 600l

    Zbiornik 200x55x55 Filtracja narurowiec ,Grundfos 25-60 , 7 korpusów Oświetlenie moduły led 11000k + taśma niebieska Obsada : Labeotropheus trewavasae Chilumba , Metriaclima estherae , Metriaclima fainzilberi Maison reef , Metriaclima zebra gold Kawanga , Pseudotropheus cyaneorhabdos Maingano , Chindongo saulsi
  15. W moim zbiorniku są widoczne prześwity w spoinach . Spasowanie szyb , boczne u góry chowają się do środka , a na dole wychodzą poza krawędź przedniej i tylniej ( w "najlepszym " miejscu 2mm). Dno dzielone wykonane w formie dwu spadu , na środku weszła 2mm podkładka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.