
Wiki
Użytkownik-
Postów
53 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
14O Wiki
- Urodziny 12.03.1997
Informacje o profilu
-
Biografia
amatorek
-
Lokalizacja
Radomsko
-
Zainteresowania
Akwarystyka, elektronika
-
Zawód
Monter-Elektronik
-
Moje akwarium
250l, 2x25l shrimp.
-
Płeć
Mężczyzna
-
Imię
Artur
-
Ja kupiłem bodajże 7 albo też 8 Saulosów. Jeden dominujący i drugi samiec był od gonienia, slabo wybarwiony itd. Ale nie był bity, czasami dominujący go przegonił i tyle. Reszta ryb żółta a wśród nich 2 samce, zauważyłem po atrapie na płetwie. Cały czas siedziały sobie z samicami i żyły w spokoju w kamuflażu. Później obsadę zredukowałem jak trzeba czyli wiedząc już na czym stoje
-
PS. Co do wcześniejszych postów nt. filtracji to powiem że sump jest całkiem niezły i dzięki niemu nie musimy nic chować grzałek itd. Tylko problem jest taki że w pojedynkę nie da sobie rady Musi być jeszcze coś co będzie filtrować mechanicznie w zbiorniku, nie wiem ja następny zbiornik będę próbował z narurowcami a potem sump + kaseciak od któregoś z tutejszych Panów Przy samym sumpie i niczym więcej jest okropny problem żeby ustawić cyrkulację.
-
Rozmnażanie po raz pierwszy - Metriaclima Membe Deep
Wiki odpowiedział(a) na led4grow temat w Rozmnażanie
U mnie samica saulosa trzymała się po kątach akwarium więc gdybym chciał wyławiać to miałem ułatwione zadanie -
Rozmnażanie po raz pierwszy - Metriaclima Membe Deep
Wiki odpowiedział(a) na led4grow temat w Rozmnażanie
Ja gdybym miał odlawiac samice w razie co to zrobiłbym to nocą bez światła za pomocą szklanki do piwa 550 bodajże albo większej. Myślę że poszło by bez problemu -
Jaki to patent? Miałem kiedyś dolewkę (nadal mam) i auto podmianę, auto podmiana działała idealnie ale problem bo mieszkam w kamienicy i brak mi tu rur przy akwenie a i kuć trzeba by dużo żeby poprowadzić. Teraz jak kupię gdzieś domek czy coś to rury obowiązkowo będą szły, kanalizacja i świeża z kranu itd. Niby tak się powie kilka wiaderek, ale nosić trzeba. A strach pomyśleć ile to trza nosić jak 1000litrów jest u mnie dwa wiadra po 15l to nie dużo.
-
Dobra to już nie mam pytań skoro się sprawdza to spróbuje podobnie u siebie - u mnie dużego ciśnienia nie ma bo kamienica... Do RO musiałem boosta dokupić bo ledwie co kapało gdzie u innych te krople szybciej leciały. To dziękuje Andrzeju za pomoc. Teraz tylko poczekam na paczki i wsio.
-
O to to. Dokładnie o to chodziło. Mam jeszcze tylko jedno pytanie, nikt nie pisze o przepływie przez węgiel. W opisie jest np. Max 6l/min. Tylko wtedy wydajność oczyszczania jest chyba mniejsza jak np. 1l/min. Więc puszczacie na to pełna moc czy jakoś bardziej trzeba to skonfigurować. Wiadomo w całym filtrze RO jest membrana j przepływ jest litr czy kilka na godzinę i wtedy węgiel ma dłuższy czas styku z wodą.
-
Witam. Nie mam pojęcia gdzie to wrzucić więc w razie "W" proszę o przeniesienie w odpowiedni dział. Czy da się zakupić w całości sam korpus 10" lub 20" z wkładem węglowym, od razu pojedyńczy itd. Bo nie wiem czy oddzielnie brać, znaczy nie umiem dobrać odpowiedniego korpusa do wkładu węglowego. Chciałbym przepuszczać przez niego kranówkę do akwarium na podmiany itd. Ktoś na forum wrzucał tu kiedyś korpusy 10" z jakiegoś sklepu po mega fajnej cenie, za grosze były, na pewno taniej jak te 30zł za korpus z allegro. Wziąłbym wtedy korpus z węglem i jeden dla złoża filtracyjnego do akwa.
-
Nie chciałem otwierać nowego wątku więc zapytam tutaj. Czy do zestawu pokarmów od Gawlo można podawać jeszcze Nature food Atyy? niby to pokarm dla krewetek filtrujących ale w składzie zbliżony do child plant więc się zastanawiam czy zostawić go czy oddać znajomej. Bo moje krewety tego nie chcą jeść. Pysczaki to także Saulosy.
-
Twój temat z blokiem na purigen przeczytałem prawie cały - myślę że przyda się tak w razie W. W roślinnym prócz pyłu na szybkach nie było żadnego innego glonka. Ale to zawsze, nigdy nie czyściłem tylnych i bocznych szyb bo uważałem że to dekoracja jak algi wapienne itd. Ogólnie start zbiornika polegał na tym że kubeł działał cały czas aż do zalania malawi(kręcił krewetkarium). Nie był odłączony nawet na 5min. Po zalaniu akwarium sypnąłem trochę pokarmu i zasypałem sumpa keramzytem (mam go sporo i zawsze się sprawdzał) Podmian nie robiłem bo za wczas, jak woda z sumpa odparowywała do obiegówy to dolewałem wody z krewetkarium czyli dojrzałej żeby mi czasem nie zassało powietrza i nie chodziła na sucho. Filtracja to tak: Sump 1 komora zrzut i rewizja z akwarium tam wpada i jest tam gąbka, druga komora keramzyt, trzecia komora grzałka i nic. Czwarta komora pompy. Kubeł jeszcze mam załączony jako główny biologiczny coby go za często nie otwierać. Wlot mam w sumpie i na to prefiltr żeby nie wrzucać za wielu rur do akwarium. W kuble mam Dwie gąbki a reszta dwa koszyki to ceramika taka roczna z akwarystyczny24. Pojemność kubła to 10-12l coś koło tego. Więc jest sporo ceramiki. Sump ma pojemność 50l. Ryby na razie nie zamierzam wpuszczać bo jeszcze nie jestem przygotowany z testami. Ale jedzenie mam OSI.... Mimo to nie wiem czy kupić 10 saulosa i 10 rdzawego a jak uda się rozróżnić płeć to oddać nadwyżkę samców czy jak. Bo jedyne ryby jakie znalazłem to młode. Tylko boje się że wezmę po 10 i okaże się że będą np. 4samce i nikt nie będzie chciał ich przyjąć a mi się zaczną bić.
-
Yyyy testy kupie tylko chcę zobaczyć rozbieżność między pomiarami z laboratorium a takimi zabawkami To pierwsze zdjęcie pochodzi z krewetkarium które stoi 2 lata i używam do podmian kranówki. Chciałem ukazać że w nim na piasku także jest glonik czy to zielone. Reszta zdjęć to z aktualnego zbiornika który docelowo malawi tylko dojrzewa A z FBFem jak jest? co w końcu on przerabia na co?
-
O wzór do naśladowania odpowiedział w moim temacie NO3 właśnie niestety nie podali, co do glonów na piasku. Nie wiem ja uważałem to od zawsze za objaw dojrzewania itd. Nigdy jakoś tam się tym nie przejmowałem na żwirku nie było widać, rośliny rosły bo CO2 waliłem i nawoziłem EI. Jedyny problem jaki do dzisiaj mam to zielony pył na szybach mimo tego że akwarium dwu letnie dojrzałe, możliwe że to wina tych ortofosforanów Zrobiłem dwa zdjęcia z krewetkarium które stoi od tamtego roku, także jest w nim piasek. I zdjęcie z malawi prawie. PS. Nie czyszczę piasku itd. To co zgarnie filtr to zgarnie a resztę krewetki porozganiają i tyle Edit: Chodzi o zastosowanie RO bez membrany? z samym wkładem węglowym i dwoma mechanicznymi, przed i po węglu?
-
Tak w sumie to troszkę tak jakby na pałę podali te parametry. np. W łodzi krewetkarze w kilku różnych neizbyt oddalonych od siebie miejscach mają bardzo różne parametry mimo tego samego ujścia. Mam tyle jeszcze: Magnez 3.91mg/l +/- 0,40. Potas 1.34mg/l Wapń 70.2mg/l Trochę soli za dużo mam ciekawy jestem jaka będzie rozbieżność teoria > praktyka pomiędzy parametrami. Napisze do nich czy mają jeszcze jakieś inne parametry wody i w jaki sposób je mierzyli.
-
Witam. Akwarium se stoi na razie zalane. Widziałem w wielu przypadkach Deccorativo potrafił osądzić różne parametry na podstawie zależności itd. chemia - ja jej nie przyswajam he he. Parametry według wodociągów mojego miasta(Radomsko) to: pH - 7.5 z błędem pomiaru 0.2% (pisałem z PGK i twierdzili że na całej długości itd. musi być takie samo pH, możliwe to?) Przewodność 361uS/cm (mikro simensa) z błędem 36uS. To to chyba do malawi niezbyt potrzebne. Stężenie jonu amonowego <0.064mg/l Stężenie ortofosforanów 0.15mg/l Twardość ogólna 200mg/l CaCO3 - to sobie policzyłem(nie wiem czy poprawnie) wychodzi 11.2dH co oznaczałoby że woda jest miękka. Ciekawy jestem czy da się obliczyć z tego inne parametry teoretycznie. Nie, nie zamierzam tego używać zamiast testów z którymi mam chwilowy problem. Straciłem chyba 100zł bo towaru nie ma i kaski też nie, sprawę zgłosiłem do alledrogo i czekam na rozwój sytuacji. Mam jeszcze jedno pytanie co do filtra FBF. Od dawna myślałem o zbudowaniu tego tak na stałe w razie potrzeby lub profilaktyki, zbudowałem kiedyś ale wywaliłem to bo do roślinnego nie potrzebny. W większości opisów jest że filtr ten przerabia NO2 na NO3, a ostatnio gdzieś widziałem opis na jakiejś stronie malawijskiej że ten filtr przerabia NO3 tylko nie było napisane na co. Jak jest na prawdę bo coś dziwnego, nie piłem wtedy nic. Niestety nie mogę odszukać tego co znalazłem wtedy. PS. W akwarium pojawiają się pierwsze plagi, nie tak mocno jak w morskim ale piasek już się zieleni i troszkę kamyczki zaczęło porastać ale delikatnie. Początek <3
-
Oby tak było czytałem sporo o WA ale to jednak nie dla mnie bo to pierwsze Malawi i nie chciałbym nic zepsuć. Swoją drogą najbardziej tu przykuło moją uwagę temat o Purolite A520E wykonanie reaktora itd. Mam nadzieję że nie będę musiał go stosować. Testy stety czy niestety jeszcze nie przyszły O_o Znalazłem źródło gdzie kupię ryby jednak na to jeszcze za wcześnie. Mam jednak cichą nadzieję że 30 lutego już będę mógł powoli wprowadzać pierwszy gatunek Mortis - to może teraz Ci się bardziej podoba? :> Rurki zniknęły na rzecz Ledów. Muszę jeszcze pokombinować z mocowaniem ich troszkę wyzej bo są tak z 10cm nad taflą. W końcu mam i ja swoje bliki których na zdjęciu nie widać O_O Kicha troche te zdjęcie wyszło. Także drugi tydzień mija spokojnie