Skocz do zawartości

mfryga

Użytkownik
  • Postów

    48
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez mfryga

  1. W 2006 roku byłem u Dr Pawlaka w Toruniu. Kupiłem wtedy Polit, saulosi i afry red top Likoma. Miały wtedy po 3 cm. 10 szt każdego gatunku. Dobrał "podglądając" pokładełko w stosunku 2 samce i 8 samic i tylko pomylił się przy politach gdzie wyszły 3 samce. Dla mnie to był szok! Rybki przeżyły wszystkie i były piękne.

  2. Tak to jest jak w pierwszej kolejności zakłada się akwarium a dopiero później czyta,że jest coś nie tak. Nie można traktować żywych istot jak zabawki.To też żyje i się męczy przez ludzką... Tak jak długo ludzie będą istnieć tak długo nic się na lepsze nie zmieni. Niedługo to i 54l będzie dobre na Malawi. Jak nie mam miejsca na akwarium godne trzymania tych ryb to dopasować trzeba rybki do akwarium. Zamiast tego trzymać stadko neonów,razbory,bojowniki. Do wyboru do koloru. Ja na tą chwilę mam tylko 125l i nawet w tym nie wyobrażam sobie trzymać coś innego jak neony, no można jeszcze muszlowce,jak chce się same rumowisko, ale nie puszczaki. Jedyne co jest na plus to to,że interesujesz się rybami ale najpierw czytaj czytaj czytaj a później zakładaj akwarium. A to zazwyczaj jest od d... strony. Może trochę ostro ale kiedy takie myślenie się skończy?

  3. a czy przy filtracji narurowej, tak ja myślę, nie ma dużej straty przepływu, jeśli chodzi o pompę? Tak patrzę ile tam kolanek itd, długą drogę ma do przebycia woda przez te wszystkie załamania. Proszę jeśli źle myślę wyprowadźcie mnie z błędu. Tak myślałem o tym panelu nawet na bocznej ścianie co dałoby około 98 litrów filtracji, co uważam za dużą powierzchnię jak na filtr na pozostałe 950 litrów wody, a w przeciwległym rogu mały panel z filtracją jeszcze mechaniczną, z zaciągającym cyrkulatorem AQUAEL 1100L. Plus jakiś falownik żeby gówienka leciały ładnie do oczekujących na nie wlotów.

    Jeszcze raz zapytam o te diody Samsung, czy to się opłaca na mój litraż? Mieliście z tym styczność?

  4. dziękuję Wam za odpowiedź. Dlaczego nie robię narurowaca lub sump? Odpowiedzi jest kilka: Samo akwarium nie ma dziur a ja nie mam w promieniu swojej miejscowości, kogoś kto zrobiłby odpowiednie dziury w szkle, a wożenie tego gdzieś mija się z celem. Druga sprawa to obawa przed nie zadziałaniem powyższych rozwiązań. Ja nie miałem wcześniej z nimi do czynienia, więc nie chcę ryzykować, a to wydaje mi się być idealnym rozwiązaniem.

    Czy myślicie, że pompa będzie dobrym rozwiązaniem? Jak ją zalać przed włączeniem?

    Jak Wy byście to widzieli?

    Wszystko ma być też mega oszczędne, to samo z oświetleniem. Nie wiem co zastosować. Kocham światło HQI przez coś co niezaprzeczalnie jest najładniejsze czyli naturalnie wyglądające bliki, które jak każdy z Was wie występują w wodach Malawi na kamieniach :).

    Czytam o ledach ale nie mam aż takiej wiedzy, żeby stworzyć CREE led. "Widziałem" za to moduły Samsunga, opisywane na forum ale live też nie widziałem tego, żeby ocenić jak to wygląda. Czy nie zachodzą te ledy od wilgoci.

    Następna sprawa ocieplenie akwarium styropianem od spodu, z boku i z podskoku :)

    Ma być w miarę duże ale i oszczędne :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.