Skocz do zawartości

akwarysta

Użytkownik
  • Postów

    46
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez akwarysta

  1. Kolego akwarysta, ta szafka licho nie wygląda, pancerna też być nie musi. .


    Możliwe, ale stawiając akwarium np 800 litrów z myślą, że będzie ono funkcjonowało kilka, kilkanaście lat, wolę się zabezpieczyć pancerną szafką niż po jakimś okresie spuszczac wodę i ściągać akwarium, bo się okazało, że gdzieś płyta napuchla i straciła na nośności.

  2. Przykład Leszka dobrze pokazuje, że szafka pod akwarium powinna być pancerna. Budując szafkę z płyt zawsze starannie się budować nad wyraz. akwarium to nie Telewizor a płyta czy drewno z czasem traci na nośności więc trzeba to przewidzieć jeśli akwarium ma stać kilka lat lub więcej.

  3. Jeśli mogę wyrazić swoją opinię, to akwarium w kształcie walca byłoby estetyczniejsze jeśli ma stać na środku.

    Osobiście wolałbym postawić ogromne akwarium na całą ścianę, co było by praktyczniejsze. Wystarczy ogrodzie dwa metry salonu postawić zbiornik a za nim cały sprzęt. Wejście od tyłu, może z zewnątrz budynku nawet.

    Druga sprawa jest taka, że kolega olobolo miesiąc temu rzucił hasło o takim litrazu, nie odzywa się, a my od miesiąca glówkujemy jak to poprawnie rozwiązać.

    Może to tylko jakaś ściema

  4. Akwarium będzie w salonie na ścianie za którą jest łazienka. Do salonu pociagne wodę oraz kanalizację. Dodatkowo drugi odpływ na zewnątrz budynku. W ziemii wykonany zbiornik 2000 litrów. Jak się zapełni wodą z akwarium to będzie do podlewania trawki warzyw i mycia auta. A nadmiar będzie spływa do kanalizacji.

    Do tego systemu pasuje ogrzewanie z Co. Na początku chciałem sumpa i tam bym włożył spirale z podlogowki ale coraz częściej myślę o narurowcu.

    Pomyślałem, że jeśli pod akwarium w szafce będę utrzymywał temperaturę 28 - 29 stopni, to cała instalacja narurowcu odbierze to ciepło i przekaże do akwarium.

  5. Hydrauliczna. Latem temp zewnętrzna będzie na tyle wysoka że nie będzie trzeba grzać akwarium. A nawet jeśli, to można użyć grzałek latem, a zimą ogrzewanie z Co. Pozatym w planach piec na ekogroszek plus pompa ciepła typu powietrze lub panele na dach, więc ciepła woda będzie w kranach cały rok. Można instalacje pod akwarium podpiąć tak aby chodziła niezależnie od reszty ogrzewania

    Pozatym każde akwarium, jeśli ma wyższa temp. Niż otoczenie, oddaje ciepło. Więc mimo woli latem ogrzewamy sobie dom jeśli mamy w akwarium więcej jak 23 stopnie

  6. Witam. Czy ogrzewanie podłogowe da radę ogrzać wodę w akwarium? Będzie tak:ogrzewanie, płytki, akwarium na stelażu i filtracja chyba narurowa. wiecie jak to wygląda więc nie będę opisywał. Stelaż odbudowany. Zastanawiam się, czy takie ogrzewanie podniosły temp. Wody która płynie rurami i korpusami. Pytam, bo jeśli ma to sens to pod akwarium ułożyłbym osobne ogrzewanie oddzielajac je od reszty salonu i mógłbym regulować jego temp. Akwarium o wymiarach około 250/70/70

  7. Nie ma nic złego w tym, że osobom, które planują obsadę wykraczającą poza standardowe ramy doradza się dobór akwarium adekwatnego do potrzeb ryb.

    Oczywiście że nie :-) nawet Należy takim osobom zwrócić uwagę na rozmiar baniaka. Nie mniej jednak Każdy akwarysta nawet jak już kupi wymarzone akwarium to po czasie chciałby mieć większe i większe i większe. Dlatego pozwoliłem sobie na mały "żarcik "


    wysłane przy użyciu tapatalk

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.