
grzegorzch
Użytkownik-
Postów
49 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez grzegorzch
-
Witajcie. Właśnie odpaliłem pierwszy raz światło stworzone na podstawie LED RGB oraz LED zimy. Zapewne rozpętam burzę, ale czy ktoś z forumowiczów przeszedł z HQI na LED ? Jakie jest Wasze zdanie na temat jakości tego światła ? Przyznam, że ja zawiodłem się strasznie. Naczytałem się jak to pięknie potrafią wydobyć LEDy piękno i kolory naszych rybek, to jedna wielka bzdura. Odpalałem dziś na zmianę stare oświetlenie na HQI i nowe LED na kilku ustawieniach do sterownika kolegi Romka. Na HQI piękne żywe kolory, błyszczące łuski, LED w moim odbiorze to prosektorium. Kolejna rzecz jaką straciłem to bliki, nie da się porównać tych drobnych i ledwo zauważalnych z LED do tych które uwidacznia HQI. Plusy to na pewno sterownik i możliwość regulacji światła. Więc jeśli jesteś przyzwyczajony do HQI i akceptujesz koszty tego światła to moim zdaniem nie będziesz zadowolony zmianą na LED. Proszę o wasze opinie w tym temacie.
-
Dziękuję za twoje zdanie KrisT. Prawdopodobnie skuszę się właśnie na LED FS, ale troszkę szkoda mi tego zestawu który mam.
-
Cześć wszystkim. Powoli dobiega końca żywotność mojego oświetlenia. Do tej pory używałem w 200cm zbiorniku 2xHQI BLV 70W 10000K. Z zestawu takiego byłem jak najbardziej zadowolony ale czas zmienić żarniki. Jakieś sugestie zostać w HQI czy iść w LEDy ? Problem zużycia energii nie jest decydujący przy wyborze, bardziej nurtuje mnie chęć zmiany żarników na Aquamedic 13000K albo RGB LED.
-
Test na PO4 mam, co prawda sery. Wyniki w krainę zawsze były daleko poza skala wód koloru atramentu. W testu na krzemień musze się zaopatrzyć bo pewnie i tu kolorowo nie jest Fakt nie sprawdzałem terminu ważności testu na NO3
-
Pewnie zostanie blok, inaczej okrzemki mnie zjedzą. Dla pewności kupie nowy test na NO3
-
No właśnie, że testy JBL wiec nie wiem co jest grane. NO2 śladowe.
-
Włożyłem NGBC bo odkąd ograniczyłem podmiany wody pozbyłem się okrzemków i krasnali a doczekałem się glonów zielonych. Kranówa sprawdzona NO3 15 wcześniej było pomiędzy 0-5. Kurcze może testy delikatnie mówiąc zaczęły przekłamywać ? -- dołączony post: NGBC moczone nawet powyżej 24h, dlaczego chciałem stosować opisałem. Jutro go wypier...., tylko o co chodzi z tym piachem ?
-
NGBC namoczone, nie miało możliwości przedostać się do zbiornika
-
Witajcie, chciałbym wam przybliżyć problem mojego zbiornika. Zbiornik o wymiarach 200x50x60 założony na przełomie kwietnia i maja obecnie prezentuje się tak: i jeszcze trzy dni temu nie zauważałem problemu, ale po kolei. W środę zasypałem ostatniego narurowca 500ml NGBC w czwartek kontrola parametrów NO3 80 co jest nigdy nie było takiego problemu stały poziom ok 10. Natychmiast wymiana ok 20% wody. Na drugi dzień o matko znowu są cholerne okrzemki, cały piach brązowy. Kolejna noc i okrzemki przepadły, natomiast piach zaczął zbijać się w dziwne konglomeraty, powstają jakby zapadłe kratery i bryłki zlepionego piachu. Dzisiaj znowu wysyp okrzemek NO3 nadal 80. Pomocy co się dzieje. ps rybki jakby sobie z tego nic nie robiły
-
Nadejszla wiekopomna chwila NO2 0 NH4 0 NO3. 25 Przenoszę dzisiaj obsadę, dysopyc purigen i jeszcze z tydzień powstrzymać się z podmiana czy od razu podmieniac i ile, w Starym zbiorniku mam wyższe wartości NO3 więc dla pysi to nie problem
-
NO2 nadal rośnie, z wody ustępują pierwotniaki, na kamiedniach pierwsze zielone glony a w korousach od narurowcow okrzemki. -- dołączony post: N02 spadło do 0,3 cykl powoli się zamyka. Pytanie za 100pkt dodać już purigen w celu przyśpieszenia, czy spokojnie dalej czekać ?
-
Aktualizacja NO2 0.6 NO3 15 NH4 0 Przez tydzień odparowalo 15 litrów wody, uzupełnione woda z starego zbiornika
-
Aktualizacja parametrów NO2 0.25 NO3 15 NH4 0.08 Czekamy dalej. Wkłady sznurkowe całe żółte i zapchane, pewnie syfem z piachu. Czy wymiana na nowe nie zachwieje i tak słabej biologii ?
-
Dzień po dolewce: NO2 0.05 NH4 0.08 NO3 10 coś się dzieje
-
Dolane 30 litrów wody z starego zbiornika plus ceramika z kubła Parametry na dzień dzisiejszy: pH 7.9 KH 10 GH 5 NO2 0.02 NO3 10 NH4 0.2 PO4 1 system filtracji: dopuszczanie i upust wody biologia, w pustym obecnie jest ceramika z starego kubełka
-
Mam coś w rodzaju tęczy w swojej 112, zbierałem wszystko co komu zbywała, zdecydowanie odradzam. Problemów z agresją nie mam, ale całość nie prezentuje się ładnie.
-
Pewnie przełoże dzisiaj ceramikę, mam miejscu w jednym korpusie przeznaczonym na purigen
-
W Starym kuble, ceramika biobale i zeolit
-
Oswietlenie docelowe dotarło wcale tak mocno się nie grzeje jak straszą cylkulator Jebao RW-8 na swoim miejscu pięknie zamiata dno, bałem się o jego głośność, niepotrzebnie. Dziś dzień podmiany wody w starym zbiorniku, nowy zalany bakteriami i uryną. Czyjest sens dolewać wodę z podmianki do nowego baniaka ?
-
Dzięki. Już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć efekt pod docelowym oswietleniem
-
Zalane w piatek dotrze oswietlenie, wybór padł jednak na HQI 2x70W BLV Nepturion 10000k parametry wody na chwile obecną pH 7,4 kH 10 GH 5 N02 0 N03 3 NH4 0 PO4 1 Cl 0 zalane 7 amp prodbio biodigest, uryna, w biologu 2 krpusy grys koralowy, 2 korpusy matrix, jeden pusty po starcie będzie na purigen jakies sugestie co dalej ?
-
Czarna farba odpada, nie che niszczyć szkła na trwałe. Imitacje skał mam w mniejszym zbiorniku, jakoś mi się mocno upatrzyla, woleczarne tło z naturalnym połączeniem skalek -- dołączony post: rumowisko
-
Dzięki Pojawił się problem, jak tam włożyć spienione PCV ?
-
Szkiełko na swoim miejscu niestety teraz widać, że wypadałoby podciąć z 5 cm drzwiczki
-
co to znaczy dużych, czy w ogóle jakieś mogą być ?