Skocz do zawartości

grzegorzch

Użytkownik
  • Postów

    49
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O grzegorzch

  • Urodziny 05.04.1980

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Wisznice
  • Moje akwarium
    Małe malawi 112l, w oczekiwaniu na migracje na 500l

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Witajcie. Właśnie odpaliłem pierwszy raz światło stworzone na podstawie LED RGB oraz LED zimy. Zapewne rozpętam burzę, ale czy ktoś z forumowiczów przeszedł z HQI na LED ? Jakie jest Wasze zdanie na temat jakości tego światła ? Przyznam, że ja zawiodłem się strasznie. Naczytałem się jak to pięknie potrafią wydobyć LEDy piękno i kolory naszych rybek, to jedna wielka bzdura. Odpalałem dziś na zmianę stare oświetlenie na HQI i nowe LED na kilku ustawieniach do sterownika kolegi Romka. Na HQI piękne żywe kolory, błyszczące łuski, LED w moim odbiorze to prosektorium. Kolejna rzecz jaką straciłem to bliki, nie da się porównać tych drobnych i ledwo zauważalnych z LED do tych które uwidacznia HQI. Plusy to na pewno sterownik i możliwość regulacji światła. Więc jeśli jesteś przyzwyczajony do HQI i akceptujesz koszty tego światła to moim zdaniem nie będziesz zadowolony zmianą na LED. Proszę o wasze opinie w tym temacie.
  2. Dziękuję za twoje zdanie KrisT. Prawdopodobnie skuszę się właśnie na LED FS, ale troszkę szkoda mi tego zestawu który mam.
  3. Cześć wszystkim. Powoli dobiega końca żywotność mojego oświetlenia. Do tej pory używałem w 200cm zbiorniku 2xHQI BLV 70W 10000K. Z zestawu takiego byłem jak najbardziej zadowolony ale czas zmienić żarniki. Jakieś sugestie zostać w HQI czy iść w LEDy ? Problem zużycia energii nie jest decydujący przy wyborze, bardziej nurtuje mnie chęć zmiany żarników na Aquamedic 13000K albo RGB LED.
  4. Test na PO4 mam, co prawda sery. Wyniki w krainę zawsze były daleko poza skala wód koloru atramentu. W testu na krzemień musze się zaopatrzyć bo pewnie i tu kolorowo nie jest Fakt nie sprawdzałem terminu ważności testu na NO3
  5. Pewnie zostanie blok, inaczej okrzemki mnie zjedzą. Dla pewności kupie nowy test na NO3
  6. No właśnie, że testy JBL wiec nie wiem co jest grane. NO2 śladowe.
  7. Włożyłem NGBC bo odkąd ograniczyłem podmiany wody pozbyłem się okrzemków i krasnali a doczekałem się glonów zielonych. Kranówa sprawdzona NO3 15 wcześniej było pomiędzy 0-5. Kurcze może testy delikatnie mówiąc zaczęły przekłamywać ? -- dołączony post: NGBC moczone nawet powyżej 24h, dlaczego chciałem stosować opisałem. Jutro go wypier...., tylko o co chodzi z tym piachem ?
  8. NGBC namoczone, nie miało możliwości przedostać się do zbiornika
  9. Witajcie, chciałbym wam przybliżyć problem mojego zbiornika. Zbiornik o wymiarach 200x50x60 założony na przełomie kwietnia i maja obecnie prezentuje się tak: i jeszcze trzy dni temu nie zauważałem problemu, ale po kolei. W środę zasypałem ostatniego narurowca 500ml NGBC w czwartek kontrola parametrów NO3 80 co jest nigdy nie było takiego problemu stały poziom ok 10. Natychmiast wymiana ok 20% wody. Na drugi dzień o matko znowu są cholerne okrzemki, cały piach brązowy. Kolejna noc i okrzemki przepadły, natomiast piach zaczął zbijać się w dziwne konglomeraty, powstają jakby zapadłe kratery i bryłki zlepionego piachu. Dzisiaj znowu wysyp okrzemek NO3 nadal 80. Pomocy co się dzieje. ps rybki jakby sobie z tego nic nie robiły
  10. grzegorzch

    Malawi 600l

    Nadejszla wiekopomna chwila NO2 0 NH4 0 NO3. 25 Przenoszę dzisiaj obsadę, dysopyc purigen i jeszcze z tydzień powstrzymać się z podmiana czy od razu podmieniac i ile, w Starym zbiorniku mam wyższe wartości NO3 więc dla pysi to nie problem
  11. grzegorzch

    Malawi 600l

    NO2 nadal rośnie, z wody ustępują pierwotniaki, na kamiedniach pierwsze zielone glony a w korousach od narurowcow okrzemki. -- dołączony post: N02 spadło do 0,3 cykl powoli się zamyka. Pytanie za 100pkt dodać już purigen w celu przyśpieszenia, czy spokojnie dalej czekać ?
  12. grzegorzch

    Malawi 600l

    Aktualizacja NO2 0.6 NO3 15 NH4 0 Przez tydzień odparowalo 15 litrów wody, uzupełnione woda z starego zbiornika
  13. grzegorzch

    Malawi 600l

    Aktualizacja parametrów NO2 0.25 NO3 15 NH4 0.08 Czekamy dalej. Wkłady sznurkowe całe żółte i zapchane, pewnie syfem z piachu. Czy wymiana na nowe nie zachwieje i tak słabej biologii ?
  14. grzegorzch

    Malawi 600l

    Dzień po dolewce: NO2 0.05 NH4 0.08 NO3 10 coś się dzieje
  15. grzegorzch

    Malawi 600l

    Dolane 30 litrów wody z starego zbiornika plus ceramika z kubła Parametry na dzień dzisiejszy: pH 7.9 KH 10 GH 5 NO2 0.02 NO3 10 NH4 0.2 PO4 1 system filtracji: dopuszczanie i upust wody biologia, w pustym obecnie jest ceramika z starego kubełka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.