Skocz do zawartości

Maaro78

Użytkownik
  • Postów

    43
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Maaro78

  1. Tak chce poprzyklejać ciemno zielone kwałki piaskowca.(łupki)Kupie steropian.Dziękuje za pomoc.Pozdrawiam

    Radziłbym ci przykleić te łupki do pleksi za pomocą stlikonu akwarystycznego. Nie polecam metody klejenia łupków czy skałek do styropianu bo będziesz miał problem z takim tłem - łupki pod wpływem swojego ciężaru odpadną ci od styropianu razem z warstwą spoiwa "sylikonu" i cienką warstwą styropianu. Tym samym cała robota na marne.

    Jedyne wyjście przy takiej metody jak chcesz zastosować:

    - twardy styropian tym samym mocno zagęszczony co spowoduje większą wytrzymałość na ciężar łupków

    - łupki nie mogą być dużej wielkości, nie mogą dużo ważyć.

    Ja jednak polecam klejenie do pleksi


    A to są rodzaje twardości styropianu?! Chhyba nie... .

    Jest wiele rodzajów twardości styropianu w zależności od jego zastosowania np. na ocieplenie elewacji daje się miękki a na posadzki najtwardszy np. FS20.

    Ja u siebie na konstrukcję tła zastosowałem listki styropianu FS20 o gruboiści 1,5cm dzięki czemu była ona sztywna.

  2. A już sam miałem założyć podobny temat. Ale do rzeczy.

    Mam ten sam problem ze swoimi Maingano. Jakieś 3,5 miesiące temu zakupiłem 5szt tych rybek miały one około 7-9cm, jedną miałem zakupioną już wcześniej 11cm, także razem haremnik 6szt. Docelowo miało pozostać jakby się udało 2+4 /marzenia ściętej głowy/. Czekałem a rybki sobie rosły, 3 wybarwiły się na dość ciemne barwy /w tym ta największa/ reszta jak się im chciało raz tak raz tak. Co ciekawe kiedy wystwiłem zdjęcie w galerii tej największej /najbardziej wybarwionej, myśląc że to jest samiec/ forumowicze wypowiedzieli się, że to samica. Ja dalej czekałem z myśą może któraś zacznie nosić młode i się nie doczekałem /red-redy z kolei trą się jak oszalałe/. Ale się nie doczekałem. Kilka dni temu postanowiłem dokupić jeszcze 4 szt nowych maingano. Miejmy nadzieję że niedługo któraś z nich utożsami się po stronie wenus. Ładne rybki ale nie potrafię rozróżnić ich dymorfizmu płciowego. Powoli tracę do nich cierpliwość szczerze powiedziawszy.

  3. a moze np pomalować farba taką jak Maaro tylko w kolorze jak najbliższym piasku i na mokrą farbe wysypać piach i tak pozostawić do wyschnięcia??

    A może lepiej by było dać jako ostatnią warstwę CR65 o konsystencji bardzo żadkiej zmieszanej z barwnikiem, który dał by tej warstwie odpowiedni kolor pod skruszony piaskowiec i po nałożeniu tej warstwy posypać ją tym pyłem czy jak kto woli drobno pokruszonym piaskowcem

  4. Jeszcze przyszło mi coś do głowy. W zestawieniu z takim tłem z reguły stosuje się jasny piasek np. ja mam biały kwarc. Jeżeli zamierzasz podobnie to niepotrzebnie pomalowałeś na czarno półkę przydenną. Pyśki lubią kopać i jak odkryją ci czarną plamę spod piachu bądź prześwit - nie będzie to ładnie wyglądać. Jak będziesz cieniować pomaluj ją na jasny kolor.

  5. Koniecznie pokryj czarną farbą wnętrze komina tj. te miejsca które sa widoczne przez otwory filtracyjne komina. Jeżeli tego nie zrobisz będzie w aqwa dość mocno widoczny kontrast jasnego CR wew. ścianek komina przez te otwory.

    PS. Idzie całkiem nieźle i dobrze się zapowiada. Tak jak mówisz finalna warstwa cieniowania nada tłu wyglądu i uważaj żeby nie przesadzić bo można łatwo zepsuć.

    A tak na boku bidzi to myślałem, że użyjesz w tle trochę większych "skałek" myślę że jeszcze ładniej by wyglądało.

  6. ja płaciłem 56zł za woreczek 25kg w Białymstoku i zostało mi go jeszcze z 15kg. A co do dzwonienia i szukania po konkretnych przedstawicielstwach we Wrocławiu to ja polecam inny sposób - znacznie szybszy.

    Zadzwonić do przedstawiciela handlowego Henkel czytaj Ceresit Polska na dany rejon tj Wrocławia a jest to Pan Michał Sejler tel. 603-702-694 dane stąd :

    http://www.ceresit.pl/_itemserver/inne/ ... ch_han.pdf

    i zapytać się jego gdzie na 100% dostanie się w tym mieście CR65.

  7. Przede wszystkim tło trzeba polewać obficie, nie żałować wody. Masz pęknięcia - czy w piwnicy nie ma blisko grzejnika? Pęknięcia powoduje podwyższoną temperatura z brakiem wody ui warstwa CR65 wtedy pęka. Miałem tak gdy próbowałem suszyć przez chwilę suszarką pęknięcie było małe ale za to huk tzn. strzał pęknięcia był dość głośny. Polecam jak najczęstsze polewanie go wodą na pewno nie będzie wtedy pęknięć.

    Bidzi nawet małe pęknięcia na tle w wodzie są dość dobrze widoczne także na następnej warstwie je dokładnie pokryj i nie dopuść do ponownego pęknięcia. Światło bardzo dobrze uwypukla niedociągnięcia tła. Co do dodawania barwnika do masy CR - moim zdaniem jest to zbędne pierwsza warstwa podkładowa daje znaczne lepsze efekty, pod warunkiem że jest dokładnie położona.

  8. czy mogę je pomalować faustem? czy ewentualnie wskazany jest podkład z CR? nie chcę aby tło odznaczało się od kamieni więc chcę zrobić wszystko w jednolitym kolorze.

    Masz wapienie i jasne marmury hmm… Ja bym pomalował podkładem pod kolor wapieni i metodą suchego pędzla dawałbym kilka odcieni jaśniejszego wapienia i ze 2-3 odcienie podobne do marmurów.

    Zobacz zbliżenie tła malowanego podobną metodą.

    a921d12140fa3adc.jpeg

    Jak widać dla urozmaicenia nie potrzeba koniecznie podkładu w jednym kolorze malować, ale to chyb bardziej pasuje do ciemniejszych teł a u ciebie białe także ja bym dał podkład w kolorze wapienia i wychodził z jasnym w stronę czubków /kamieni/ w zależności jak ukształtowałeś tło.


    A tak na boku nie zastanawiałeś się nad ciemniejszymi kamieniami?

    Nie sądzisz że takie tło wygląda lepiej w otoczeniu ciemnych kamieni?

  9. czy tło to wejdzie mi do akwa :oops: niby wszystko wyliczone i odmierzone ale mam dziwne myśli co do ego że coś mogłem przeoczyć i może w całości nie wejdzie. Czy dzielić je teraz, czy też istnieje możliwośc podzielenia go gdy bedzie pokryte cr. Pytam gdyż w głównej mierze zależy mi na tym aby to tło weszło w całości. Tylko co zrobić gdy tak się nie stanie. Pozdrawiam.

    Myśle że najszybszym sposobem co do upewnieniem o wymiarach będzie dokładne wzięcie wymiarów z rozpiętości tła i porówanie go z wymiarami wewnętrzymi aqwa....chyba że już jesteś poewny że przesadziłeś z rozpiętością - trzeba rozcinać na dwie części. Proponuję zrobić to na zakładkję i donbrze wymodelować painkę w tym miejscu pozwoli ci tgo uniknąć widocznego łączenia. Rozcięcięce może spowodować natomiast problemy z umocowaniem tła i jego wypornością.

    Bidzi jeżeli robiłeś tło z zamiezreniem jednoczęściowego i przesadziłeś z rozpiętością pomyśl nad ścięciem części wystających elememtów poza wymiary wewnętrzne aqwa i ukształtuj je tak aby się zmieściło - to będzie najszybszy sposób na ten problem.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.