
Canonier450
Użytkownik-
Postów
44 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
12O Canonier450
- Urodziny 23.07.1978
Informacje o profilu
-
Lokalizacja
Poznań
-
Moje akwarium
200L
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Czy Dainichi Veggie FX sinking Small, trzeba namaczać przed podaniem? Bowiem zakupiłem większą paczkę, sądząc że Small jest małe. Niestety te moje jakoś nie mogą tych kuleczek zjeść, nawet jak wezmą do pyska to za chwilę wypluwają. Może źle to podaję? Do tej pory dostawały pokarm granulki Nature Food w rozmiarze S oraz OSI w płatkach. Granulki NATUREFOOD PREMIUM COLOR PLUS S oraz NATUREFOOD PREMIUM CICHLID PLANT S są o wiele mniejsze niż DAINICHI CICHLID Veggie FX Sinking - small. Sądziłem, że ryby rozmiarów od 7 do 10 cm dadzą radę tym granulkom Dainichi? Możecie coś poradzić? Czy te granulki jakoś rozkruszyć, czy namoczyć, czy odłożyć do szafy i poczekać. ?
-
Odmulanie - jak sobie radzicie, czym najlepiej ?
Canonier450 odpowiedział(a) na Pleziorro temat w Osprzęt do akwarium
ok. dzięki. może kiedyś w innym wątku. -
Odmulanie - jak sobie radzicie, czym najlepiej ?
Canonier450 odpowiedział(a) na Pleziorro temat w Osprzęt do akwarium
Odmulam, a przynajmniej tak mi się wydaję. Natomiast nie chciałbym tego robić. Gdy tylko przestanę, to ten żółty nalot "wychodzi" na szyby i brzydko wygląda. Nie mam pojęcia co to jest i od czego powstaje. -
Odmulanie - jak sobie radzicie, czym najlepiej ?
Canonier450 odpowiedział(a) na Pleziorro temat w Osprzęt do akwarium
a ja odmulam za każdym razem przy spuszczaniu wody. Na wężu mam zamontowaną uciętą butelkę plastikową 0,5 litra z nacięciami po bokach. Spuszczam grawitacyjnie. Butelkę wciskam w żwirek i następnie unoszę. Za każdym razem zasysam spore ilości takiego "kurzu", który w spuszczonej wodzie jest żółty. Na dnie nie widać jako takich "kup", może sporadycznie zza kamienia jakaś wypłynie. Za to tego zółtego syfku jest sporo w głębszych partiach żwirku. Irytuje mnie to, że takie coś mam w akwarium, szczególnie gdy słyszę, że inni nie muszą odmulać. -
Ja znam dobrego mechanika. .. szczególnie dobrze zna się na volkswagenie. :-)
-
A ta szafka wytrzyma te 200 kg?
-
Dzięki za podpowiedzi. W kwestii różnych stref zrzutu, to u mnie pokarm, gdzie bym nie sypnął to po chwili pływa po całym akwarium i nie ważne czy płatki czy granulat. Po prostu cyrkulacja wody wewnątrz akwarium momentalnie powoduje rozproszenie pokarmu. Większym problemem jest płochliwość ryb. Ponieważ niedawno zostały wpuszczone, reagują na jakikolwiek ruch przy akwarium i od razu się chowają. Dotyczy to również karmienia. Jeśli podejdę do akwarium otworzę pokrywę i nie odczekam, tylko od razu sypnę, to pokarm zdąży się rozproszyć , w części opaść na dno, lub zostać w części wciągnięty przez filtr a ryby wypłyną zza kamieni po chwili i to tylko te najodważniejsze, czyli największe. Te maluchy, nie zdążą złapać pokarmu. Zatem próbuję podejść do akwarium, otworzyć pokrywę i poczekać, aż się ryby z tym oswoją i dopiero wtedy podać pokarm. To jeszcze jedno pytanie, czy płatki OSI, należy rozkruszyć na mniejsze ( ryby 3-5 cm), a jeśli tak to jak bardzo to rozdrobnić? Czy ma to być prawie pyłek <1 mm czy kawałki 1-5 mm, czy może jeszcze inne? ps. Obecnie karmię 2 razy dziennie ok 7.00 oraz około 17, na zmianę NATUREFOOD PREMIUM COLOR PLUS S NATUREFOOD PREMIUM CICHLID PLANT S O.S.I. (OSI) CICHLID FLAKES O.S.I. OSI SPIRULINA FLAKES
-
Jak w temacie. Jak rozpoznać, czy ryby są przekarmione? Wydaje się , że ryby zjedzą każdą ilość jaką się im wrzuci. To co zdąży opaść na dno, jest zjadane później - wyszukują i wyjadają z każdego zakamarka. Nie wiem jak rozpoznać, czy są "najedzone", czy też przeżarte :-) . Wspomnę tylko, że w moim przypadku to mała grupka młodych Saulosi i Rdzawych. Ponieważ to młode rybki, a akwarium jeszcze nie zarosło glonami, to chciałbym im dostarczyć ilość pokarmu odpowiednio dobraną, żeby ładnie rosły, ale nie doprowadzać do przejedzenia. Czy ktoś kiedyś może określał, ilości pokarmu jakie należy podawać rybom?
-
Dzisiejsze pomiary parametrów: NO2: 0,2 NO3: 40 Pojawiły się w kilku miejscach brązowe plamki. Zgaduję, że to okrzemki. Wyłączyłem oświetlenie. Na koniec cyklu dojrzewania, czyli przy NO2 <0,05 i zapewne wysokim NO3 zrobię podmianę wody 30% objętości. Czy to wystarczy, czy coś jeszcze powinienem zrobić przed wpuszczeniem ryb? Czy samo zgaszenie światła na kilka dni wystarczy, żeby przestały rosnąć okrzemki, czy raczej myśleć o Military Helmet?
-
że co? ..wiesz co, po prostu spuść w kibelku wszystkie rybki... . . . . . a potem wsadź tam swoją głowę i też spuść.
-
Dzięki. Czekam cierpliwie. Od kiedy zachorowałem na malawi już drugi miesiąc
-
Pytanie, czy po 14 dniach następujące parametry są prawidłowe ph: 8 gh: 10 kh: 19 NH4: <0,05 NO2: >1 NO3: 10 To tak wygląda jakby prawie całe NH4 zostało zjedzone, i przekształcone w NO2, ale jeszcze nie ruszyło NO3. Sądziłem, że ten drugi proces będzie w miarę równoległy.
-
Proszę wyjaśnijcie mi, jak taki skimmer ma działać? Jak rozumiem ma za zadanie zbierać śmieci z powierzchni wody? Ale jeśli nie ma żadnego medium filtracyjnego, to tylko będzie mielił ten syfek w kółko wypluwając z powrotem do wody?
-
Ryba pęcznieje . . .
Canonier450 odpowiedział(a) na Engell1 temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
podawałeś żywy pokarm? od żywego można złapać pasożyty... -
.. a tak tylko pytam, bo gdzieś tu na forum czytałem, że przy starcie ktoś dodawał bakterii w trakcie procesu.