Skocz do zawartości

karold

Użytkownik
  • Postów

    399
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez karold

  1. Witam po długiej nieobecności logowanej na forum :cool:.


    Właśnie będę reklamował prefiltr HW603. Pęka plastik koło zapięć. Wydaje mi się że klamry za bardzo naciągają i ten słaby mało elastyczny plastik pęka w niektórych egzemplażach. Rozszczelniło mi się i zaciągało powietrze do kubełka. Jak wyłączyłem kubełek to zaczynała wyciekać woda z prefiltra :mad:.

  2. ... w moim akwarium jest folia przyklejona do szyby stroną z klejem, oczywiscie na mokro z kropelką płynu do naczyń. Strona z klejem jest także matowa jak się ją przyklei do szyby, tylko trzeba parę dni poczekać aż woda odparuje i znikną widoczne smugi. W marcu minie 3 lata więc ... :idea::wink:

  3. hej! Mnie nie było dłużej ... ;)

    ... myślałem że z Makokiem już wszystko przetestowaliśmy ...

    Filtr biologiczny można zrobić z wszystkiego co nie wytrąca szkodliwych substancji do wody, do tego optymalny przepływ, dostatek tlenu w wodzie i ... filtracja gotowa.

    Nad czym się tu zastanawiać, przecież trudniej o dobrą filtrację mechaniczną i odpowiednie przepływy przy małych kosztach i dobrych gabarytach pomp. Pewnie nawet Makok potwierdzi że jeżeli filtracja mechaniczna i regularna podmiana wody jest nienaganna, to biolog tylko dopełnia "cudu filtracji wody" ...

    Pozdrawiam, Karol.

  4. Wszystko poszło zgodnie z planem. To co zakładałem na początku osiągnąłem. Nie mogę na razie powiedzieć nic o nowym systemie ... Nie jestem Makok ... :wink: Czasami tak bywa, że coś się zmienia ...

    W moim poście, prawie wszystko co pisałem wypływa z moich doświadczeń i obserwacji. Jeżeli obiecałem że coś przetestuję i opiszę to tak robiłem. Proszę nie panikować że coś jest nie tak z pre-filtrem, wręcz przeciwnie ... :idea: Pozdrawiam wszystkich "Narurowiczów" :wink:

  5. Patrzyłem na swoją pompę i to pęknięcie też mam ale nie robię nic z tym bo mi nie przeszkadza. Jeżeli chodzi o głośność to moja na szybie 8mm też trochę rezonansowała, ale na 10mm w obecnym akwa jest spokojnie. Może masz niefart i pompa jest lipna lub jej wirnik. Dodam że pompa z gęstą gąbką wpada w większe drgania (kawitacja) niż z gąbką Atman 3.

    Myślę że można reklamować na towar wolny od wad . Trzeba pamiętać że to jest pompa do oczek wodnych i tam drgania i wibracje są niesłyszalne w warunkach podwórkowych, więc jak z uznaniem reklamacji będzie to nie wiem. Kiedyś słyszałem że ludzie trafiali na lipne sztuki, chyba Neno kiedyś pisał. Powodzenia.

  6. Powiem tak :

    Jeżeli chcesz mieć duży ruch wody dobrą filtrację mechaniczną i biologiczną walnij Fluvala FX5 i po kłopocie. Załatwi wszystkie twoje potrzeby. Kupisz raz a porządnie. Po co się bawić w te gówniane rozwiązania z filtrami wewnętrznymi, korpusami itp, ten kubeł rozwiąże wszystko. Podmiany wody robisz przez zawór spustowy w kuble i jest wygodnie.

  7. W takim akwa od roku mam 1x300W Weipro i pracuje wyśmienicie. Wcześniej w 240L miałem tetrę i różne temperatury były na skali i w wodzie :x . Wiadomo że można bezpieczniej, ale czy zawsze jest sens, wszystko może się zepsuć...

    P.S.

    Czy w mniejszych akwariach też wszyscy mają po dwie grzałki ? Zalecamy, ale sami pewnie nie stosujemy... :?: :mrgreen:

  8. Pamiętaj że nawet w rwącej rzece są miejsca w których gromadzi się syf i muł. Wszystko zależy też od wystroju, obsady i karmienia. Sposób zamocowania można oprzeć na uchwytach do rur (smurv), problem śrubunków jest do rozwiązania, a cena zakupu na allegro nawet za 240-250 z przesyłką więc... :wink: powodzenia.

  9. Myślę że Aquabee będzie dobrym wyborem dla Ciebie. Daje Ci link gdzie na wykresie pokazano różnice w wydajności między obiema pompami. http://www.ecotronics.de/assets/s2dmain.htm?http://www.ecotronics.de/pumpen/aquabee/40030206.htm Wszystko zależy od zastosowań pompy. Mają różne wysokości podnoszenia ,a co za tym idzie siłę przepychania wody też. Widać że 2000/1 radzi sobie lepiej na dużych obciążeniach, wysokościach i pewnie zastosowana z wkładami narurowymi nie straci mocy tak szybko jak 3000. Model 2000/1 ma troszkę mniejszy pobór prądu i myślę że do twojego zbiornika będzie lepszą alternatywą. Osobiście jednak bym Grundfosa 25-40 zastosował w takim projekcie. Pozdro.


    P.s. Aquabee 2000/1 jest częściej stosowana niż 3000 do odpieniaczy białek w akwariach morskich bo ma większą moc w pokonywaniu oporów.

  10. Pomyś o Aquabee Up 3000 + dwa narurowce równolegle pod zbiornikiem. Pompę można zamontować na zewnątrz akwa (in line). Sam się zastanawiam nad tym do 500L, z tym że jako wkłady chcę watolinę nawijaną na rurkę od wkładu sznurkowego.

    Makok dawał link do tanich wkładów sznurkowych, a G.Pająk zbudował filtrację mechaniczną taką jak opisałem tylko dał pompę CO i to wszystko pod w akwa 840L. Powodzenia.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.