Skocz do zawartości

magnez

Użytkownik
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O magnez

  • Urodziny 30.01.1980

Informacje o profilu

  • Moje akwarium
    Na chwilę obecną 240 l - roślinna, Azja
    oraz 63 - l biotopowa Ameryka Południowa
    w planach 375 l malawii
  1. Wszystko się unormowało, nie udało się utrzymać rdzawych z 6 zostało 2. Aktualne foto Ryby rosną saulosi się wybarwia!
  2. Napowietrzam od soboty. AquaShut 750 pełną mocą bąble naparzają jak gupie.
  3. Moi drodzy posocznica czy inny cholerstwo wykańcza mi obsadę pyszczaków. Objawy zauważyłem w piątek 13 luty po powrocie z delegacji, obstawiałem załamanie cyklu azotowego, rąbnąłem podmiankę ok 40 % - zbiłem azotany do ok 20 ppm bo były grubo w okolicach 50 ppm, dołożyłem napowietrzanie. 14 lutego - pierwszy zgon. ryby maj objawy posocznicy: wytrzeszcz oczu, sterczące łuski, osowiałość, drżenie, brak apetytu. Brak śluzowatych kupek. Opis zbiornika: 240 l .120x45x45 Wyniki testów z 14.02.2016 2 dni po podmianie azotany maks 20 ppm (test 10 minut temu), TOW: 13 stopni niemieckich, Ph 8,5 nie mam aktualnie testów na jon amonowy i azotyny. Nie przerobione (młode pyszczaki): 7 saulosi, 2 rdzawe, 5 maingano o długości 5 - 8 cm Miesiąc temu skutecznie wyleczone meranizadolem i capisolem z bloatu. Ryby żywione zgodnie z ich zapotrzebowaniem: spirulina, malawi flake, kryl, (pokarmy JBL artemia (mrożona) , 2- 3 razy dziennie małymi porcjami. Temp. 25 c, Podmianka 1 raz na tydzień 20 %. Filtracja ASAP 1600 , (mechanik) świeży , Hw 302 - (biolog) czyszczony tydzień temu, od wczoraj AQUSHUT 750 z dyszą napowietrzającą, cyrkulator JVP 110. W wodociągu wejściowo: NH4+ - 0,05 mg/l No2 - 0,02 mg/l NO3 - 4,5 mg/l Teza: Załamanie cyklu azotowego – powodujące nagromadzenie się jonów amonowych i azotynów. Zmiana filtra mechanicznego z gąbkowego (AQUASHUT 750) na kanistrowy – ASAP 1600, przeniesienie wkładów biologicznych z HW303 do HW302 – podejrzewam utratę większości złoża (głupota nie boli). Osłabione po leczeniu metranizadolem pyszczaki stają się ofiarą wtórnych zakażeń bakteriami daje to objawy posocznicy. Postępowanie: Zrobiłem w weekend: 1. Dwie podmiany wody po 30% w dwu dniowych odstępach. 2. Włączone napowietrzanie, przygaszenie oświetlenia, zaprzestanie karmienia. Do zrobienia: 1. Testy wody na poziom NH4 i NO2. 2. Podanie Protocaps M ? 3. Podanie baterii nitryfikacyjnych i pożywki 4. Podmiana 20 % wody co dwa dni? 5 Modły nad własną głupotą. Panowie i Panie jakieś rady?
  4. Cholercia rybska dostały bloat-u z niewiadomych przyczyn... Fuck, fuck, fuck... Rozpoczynam leczenie
  5. Nie no pytanie jest do toczącej się dyskusji – jak moderator przeniesie to fajnie;) . No i nie czuję się urażony. Pytanie niby bez sensu ale dlaczego je zadałem . Otóż prowadząc przez ileś tam lat akwa z zielskiem dokładnie wiedziałem że dane oświetlenie (moc w watach, barwa) się nadaje lub nie do moich celów. Oczywiście przelicznik wat na litr jest ułomnym uproszczeniem, ale daje jakąś ogólną wartość do której możemy się odnieść. Wiadomo akwarystyka to hobby lubiące zaskakiwać t.j. co się sprawdzi u mnie nie koniecznie u Ciebie. Możemy oczywiście określić zakres w lumenach i przewagi w widmach t.j. niebieski, żółty, czerwony. Dlaczego zapytałem – dlatego, że ktoś kto nie ma dogłębnej wiedzy na temat akwarium z biotopem J. Malawi może mieć problem z doborem światła np. ja czyli mój zestaw oświetleniowy po roślinniaku uszczuplony o t5 54 W.
  6. Dobrze, zatem jako początkujący zadam to pytanie - bo mogę: Jaki stosunek wat / litr jest waszym zdaniem optymalny w przypadku akwarium z biotopem Jeziora Malawi w przypadku: - świetlówek - oświetlenia LED?
  7. W sumie tak mocnego oświetlenia to nie ma. Aktualnie świecę jakieś 7 godzi 2 x 18 w t8 6500 K. Pełnego oświetlenia nie ma co stosować, zdecydowanie za jasno. Na zdjęciach wydaje się, że jest też super jasno - ale to wina dziadowskiej komórki. Myślę o wymianie na moduły LED- taniej, choć nie jestem pewien czy ładniej. Co do filtracji umyśliłem sobie: Zamiast HW 303 b - Tetra Ex Plus 1200 + falownik 2000 l/h np. JVP 101. Chyba będzie zdecydowanie lepiej. Co do tego co dzieje sie w akwa - totalny spokój - ryby rosną, kopią, pływają. Doszedłem do następującego wniosku nie związanego bezpośrednio z samymi pielęgnicami malawijskimi. Akwarium Malawi jest znacznie ciekawsze dla moich dzieciaków niż poprzednie hodowlę zielska. Karmią swoje pyscaki, przylepiają się do szyby. Szczególnie syn - 4 lata dzielnie pomaga w wszystkich czynnościach akwarystycznych.
  8. Hejka Nazywam się Krzysiek i akwarystyką już kilka latek się zajmuje. OD dłuższego czasu lurkowałem forum. Przedtem były to głównie akwaria ogólne, roślinne i krótki romans z czarnymi wodami. Przedstawione akwarium to moje wysłużone 243 l. Sprzęt pochodzi z moich zapasów. Materiały do aranżacji pozyskane z natury. Technikalia: - zbiornik 243 l 120 x 45 x 45 - filtracja: HW 303 B (do wymiany ze względu na pierdzenie) wypełniony ceramiką i keramzytem, oraz turbina AquaShut 750 z gąbką (wydaje się być za słaba) - oświetlenie - t8 zestaw świetlówek 30 w + 2x 18 w (Marine Glow + budowalne o barwie 6500) aktualnie 2 x 18 w w barwie 6500. - piasek z rzeki Wieprz, - kamole z lokalnej miejscówki z kamulami a'la amano - kwarcyt, - rośliny: nurzaniec i mikrozorium - grzałka: jest (stałe 25 c) Akwarium założone na wodzie poprzedniego zbiornika (low tech), i działającej biologii z filtra. Zbiornik postawiłem w listopadzie po ponad 3 tygodniach wprowadziłem obsadę - po zamknięciu cyklu Wielkiego A (po dobraniu haremów obsada do redukcji). Obsada pod początkującego (ryby hodowlane z Malawi Śląsk) - Iodotropheus sprengerae - Pseudotropheus saulosi - Melanochromis cyaneorhabdos - maingano zdjątka (jakość słaba - robiona moim dziadowskim telefonem) ps. Drogi Moderatorze - źle umiejscowiłem swój wątek, czy mógłbym liczyć na przeniesienie do działu z prezentacjami swoich akwariów?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.