Skocz do zawartości

viali82

Użytkownik
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O viali82

  • Urodziny 01.12.1982

Informacje o profilu

  • Moje akwarium
    160 l - faza startowa malawi
  1. Redy - 2 samiczki. Reszta bez zmian, czyli 1+3.
  2. Red-red w ilosci 8 sztuk. Ale powoli dochodzą do takich rozmiarów, że ich dni są policzone. Że tak się wyrażę.
  3. Cztery miesiące od zalania. Trochę się pozmieniało, ale mam nadzieję, że na korzyść. Podmian w tygodniu dużych nie robię, ale dolewam całkiem sporo świeżej wody, bo szybko paruje. No2 = 0 No3 = +/- 15 ph = +/- 7.5
  4. Z grzałką nic nie wymyślę. Już próbowałem na różne sposoby. Jest na tyle duża, że kiedy kladę ją wzdłuż dna rzuca się w oczy bardziej, niż jak stoi w kącie - pionowo. W ogole zakrywanie filtrów w taki sposób, aby był latwy dostęp do gąbek jest dla mnie jakąś abstrakcją. Po sprzątaniu zawsze mam wrażenie, że syfu pływa więcej jak przed sprzątaniem Dzięki za pozytywne komentarze. Pozdrawiam.
  5. Witam. Nie wiem czy dobry dział. W akwa 160l mam harem saulosi 1+4. Od kilku dni jednak zaczynam podejrzewać 2+3. Pytałem, już na innym forum, ale zdania są podzielone. http://postimg.org/image/ky2i5hj0l/ http://postimg.org/image/83gkcmjn3/ http://postimg.org/image/4a55pkprz/ Od wczoraj rybka ma lekko postrzępioną płetwę ogonową. W ciągu dnia pływa normalnie po całym akwarium i nie wygląda raczej na zdomonowaną. Prośba o pomoc w identyfikacji płci.
  6. Witam. Mała aktualizacja. Wymieniłem filtr mechaniczny na cyrkulator 1500. Doszło troche kamieni i tło. Jest też nowa grzałka. No i rybki Pseudotropheus saulosi 1+4
  7. Ja tylko dodam od siebie, że ten wapień ryby Ci podkopią. Może tylko mi się wydaje, ale czy on nie leży na piasku? Jeżeli tak, musisz go zagłębić w dno.
  8. Witam. Posiadam akwa 160l, zalane 05.03.2014. W przyszłym tygodniu chciałem zamówić pierwsze ryby. Chcę mieć saulosi 1+4. Czytałem, o "szczęściu" malawistów i problemach z ilością samców. Wiem, że jest to czynnik raczej losowy, ale w jakiej ilości zamówić te ryby aby nie przesadzić i trafić za pierwszym razem w docelową obsadę? Link do wcześniejszego wątku: http://forum.klub-malawi.pl/pierwsze-akwarium-malawi-160l-t22926.html
  9. Witam. Zdecydowałem się jednak, że mechanikiem będzie filtr wewnętrzny. AQUAEL TURBO 1000 FILTR WEWNĘTRZNY WKŁADY 150-200 (4003610181) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img03.allegroimg.pl/photos/400x300/40/03/61/01/4003610181@@AMEPARAM@@03@@AMEPARAM@@40/03/61/01@@AMEPARAM@@4003610181 lub Aquael - UniFilter 1000 -Filtr wewnętrzny 250-350l (4028575974) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img01.allegroimg.pl/photos/400x300/40/28/57/59/4028575974@@AMEPARAM@@01@@AMEPARAM@@40/28/57/59@@AMEPARAM@@4028575974 Przepływ wody jest taki sam, cena również zbliżona. Różnią się tylko trochę budową i tym, że ten pierwszy ma w nazwie tajemniczy wyraz "turbo". To całe turbo daje turbo efekty przy cyrkulacji wody? Który z tych dwóch będzie lepszym wyborem?
  10. No to mam teraz o czym myśleć. Dzięki za rozwianie wszelkich wątpliwości. Pozdrawiam.
  11. Tak tak, tylko może trochę źle się wyraziłem. Chodzi mi o to, czy jak z drugiego kubła zrobię filtr mechaniczny wypełniając go w całości gąbką to czy będzie on tak samo skuteczny jak filtr wewnętrzny o teoretycznie takim samym przepływie? Teoretycznie wylot z jednego z kubłów (powiedzmy z biologa) musi być skierowany w stronę tafli, żeby napowietrzać wodę. Może to ograniczyć możliwość poprawy cyrkulacji w całym zbiorniku.Drugi filtr (kubeł jako mechanik) musiałby robić wtedy również na cyrkulator. Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Dzięki za podjęcie tematu i wyprowadźcie mnie z błedu jeśli się mylę.
  12. Czy filtr zewnętrzny jest skuteczny tak samo jak wewnętrzny o takim samym przepływie? Z tego co do tej pory zaobserwowałem, to na razie kupy zbierają się nawet na "otwartym terenie". Wylot mam skierowany do góry na tylną szybę, wlot po przeciwnej stronie tylnej szyby. Może to jest przyczyną? Faktem jest, że duża gąbka w zbiorniku troche psuje mi wizję całości, ale średnio też mam miejsce na drugi kubeł. Czy kubeł jako mechanik też musi byc tak duży, czy można tu zastosować już jakiś mniejszy? W linku, który mi podałeś dyskusja dotyczny głównie aquael circulator 2000. Czy do 160l nie wystarczy model 1500? Czy jest on tak samo głośny? Czy filtry innych producentów tez tak hałasują? Dzięki.
  13. Witam. Jak już pewnie część z Was wie, jestem w trakcie zakładania Malawi 160l. Właśnie przyszedł czas na dokupienie filtra wewnętrznego. Wiem już, że najlepszym wyborem będzie taki o przepływie około 1500 l/h, (aktualnie posiadam tylko kubeł z ceramiką i grysem koralowym 1200 l/h). Nie znalazłem jednak informacji o kulturze pracy tych urządzeń. W związku z tym, że akwarium stoi w pokoju w którym śpię jest to dla mnie dość istotne. Domyślam się, że specjalnie głośno one nie pracują, skoro są całe pod lustrem wody? Czy może jednak się mylę? Jeżeli ktoś mogłby się wypowiedzieć lub polecić jakiś konkretny produkt będę wdzięczny. Pozdrawiam.
  14. Zostało mi jeszcze z 10 kg tego kamienia. Coś faktycznie pokombinuję, chociaż może być ciężko bo kamień, który mi został jest bardzo drobny. Co do dojrzewania, jakoś nie przemawia do mnie wrzucanie mięsa żeby gniło a co dopiero uryna Dosypałem Tetra Bactozym. Resztę zrobią danio. Za 3 tyg mam nadzieję zarybiać. W miarę rozwoju sytuacji będę wstawiał zdjęcia z postepów, może coś mi jeszcze podpowiecie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.