Skocz do zawartości

Kasik

Użytkownik
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O Kasik

  • Urodziny 09.01.1982

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Kraków

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. tak na 100% mam maingano i właśnie przez to że są praktycznie identyczne to nie wiem do końca co to za płeć; dlatego też napisałam nie wybarwione - źle sie wyraziłam co do rdzawych bardzo ładne rybki moim zdaniem i może się na nie zdecyduje ale nadal nie wiem czy 240l to nie za mało na 3 gatunki.
  2. więc tak: 5 maingano - na pewno 2 samce reszta nie wybarwiona jak na razie 5 yellow - 1 samiec reszta niezdecydowana co do red red to wydaje mi się za agresywną rybką w stosunku do pozostałych. Szczerze mówiąc chciałabym 3 gatunek może coś innego niż niebieskie i żółte
  3. Witam; czy do akwarium 240L z maingano i yellow mogę dorzucić coś jeszcze czy co za dużo to nie zdrowo na taki litraż? Co radzicie? Pozdrawiam!
  4. Kasik

    Pokarm VegetalGran

    Witam. Tydzień temu na allegro zakupiłam pokarm Malawi Tropicala, dziś przyszła przesyłka i okazało się że Pan był tak dobry, że dorzucił mi litrowe opakowanie pokarmu VegetalGran firmy Argo. Przyznaję że nie znam tej firmy i nie wiem co taki pokarm jest warty. Proszę o Wasze opinie na temat tego pokarmu - będę wdzieczna. Pozdrawiam.
  5. Zmieści się druga 15 tylko tak jak już wcześniej pisałam zasłoni otór do karmienia rybek - da się przeżyć. jedyny problem to zamontowanie tego bo jeśli o to chodzi to jestem zielona Jak narazie tylko zakupie osram fluora a potem będę coś więcej kombinować. Dziękuję za rady i pozdrawiam!
  6. no w sumie zmieściłaby się, tylko troche zasłaniałaby otwór do karmienia ryb ale to nie zbyt duży problem Większym problemem jest jej montaż, bo chyba sama nie dam rady :roll: A jeśli chodzi o te 8W to także osram fluora czy coś innego?
  7. wiem że 15W szału nie robi jeśli chodzi o taką pojemność akwarium ale jak już nie ma innego wyjścia ( dwóch świetluwek nie upchnę do tej pokrywy - za mało miejsca) to trzeba wybrać jakieś mniejsze zło :roll: A co do świetlówki osram fluora czy ona w jakiś sposób stymuluje roślinność do wzrotu i potęguję kolorystykę ryb?
  8. Witam Pare dni temu w spadku dostałam akwarium o pojemności ok 70L z pokrywą, w której jest miejsce na 1 świetlówkę. Była tam zamontowana Aqua-Glo 15W - ale spalona. Moje pytanie brzmi: czy kupić identyczną świetlówkę czy coś innego. Dodam że nie planuje akwa typowo roślinego; troche roślinek + rybki. Proszę o radę, pozdrawiam.
  9. Kasik

    anubias

    anubias został przesadzony natomiast kamienie już nie są białe.... nie ruszam tego bo to walka z wiatrakami a po drugie już przywykłam do tego widoku a i moje rybki chętnie sobie podskubują --> dobrze im z tym a to najważniejsze
  10. Kasik

    anubias

    no cóż, jeśli nie ma żadnych możliwości ,które polepszyłyby jego wygląd to trudno się mówi; opłukałam go jedynie a i tak z czasem znowu porośnie glonami hehe
  11. Kasik

    anubias

    Witam! Mam problem z utrzymaniem w dobrym stanie anubiasa; poniżej link do zdjęcia http://img339.imageshack.us/my.php?image=anubiasee0.jpg liście rośliny mają liczne brązowe plamy i dziurki; najbardziej zniszczone liście systematycznie odcinam; jako nawóz używam Planta Gainer Classic przy każdej podmianie wody 1ml na 5 litrów podmienionej wody + tabletki Plant Crypto pod korzenie. Z filtra usunęłam węgiel aby nie pochłaniał składników pokarmowych z nawozu; roślina stale puszcza nowe listki ale ich kondycja jest nadal słaba i szybko brązowieją i "się dziurawią" Proszę o jakieś rady, z góry dziękuję!
  12. Kasik

    sól a malawi

    nie użyłam słowa brud mówiąc o glonach; zielone glony są o wiele przyjaźniejsze dla oka niż brązowe (moim zdaniem)
  13. Kasik

    sól a malawi

    hehe to całkiem jak ze sprzedażą auta, są picowane na błysk!! a na co dzień brudne wraki :roll: no nic w takim razie czekam aż same znikną z mojego akwa dziekuję za rady i pozdrawiam!
  14. Kasik

    sól a malawi

    szorowałam je bo już na nie nie mogę patrzeć trafia mnie jak to widze, białe głazy z jakąś brązową kupa :!: jak patrze na inne zbiorniki w Waszej galeri to aż mnie skręca że ja mam coś tak ochydnego u siebie :?
  15. Kasik

    sól a malawi

    nic nie szkodzi nie gniewam się a co do dziewczyn na forum to może mniej dziewczyn interesuje się akwarystyką i dlatego tak jest? i jeszcze mam jedno pytanie w tym poście --> okrzemkii!! wiem że należy je przeczekać ale nie ma może innego sposobu na ich zlikwidowanie? 2x szorowałam kamienie ale one znowu sie pojawiły... nic na to nie można poradzić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.