Skocz do zawartości

Grześ_999

Użytkownik
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O Grześ_999

  • Urodziny 10.01.1999

Informacje o profilu

  • Moje akwarium
    Nowy zbiornik 200x60x60
  1. Chodzi mi po głowie również zmiana pompy „CO” na 32/80 np.: pompa z foto jest przystosowana do chłodzenia układów solarnych glikol ma większą gęstość od czystej wody a pompy te radzą sobie z tym bez problemu . Ale czy to nie będzie przesada waszym zdaniem wystarczy 25/80 .
  2. Witam Wszystkich . Nie życzę nikomu na trafienie na tego „jegomościa W-K” a nadal handluje na Allegro . Pierwszego lutego przesłałem mu pieniądze za akwarium . Zapłaciłem również za transport do którego sam się zobowiązywał . Po chyba czwartym terminie który sam określał a którego ciągle nie dotrzymywał , odeszły mi chęci na akwarium i jakikolwiek kontakt z takim „osobnikiem” . Bajeczki które mi „żenił” były żenująco beznadziejne , mało tego obecnie usiłuje odzyskać przesłane mu pieniądze i znów zaczyna się zabawa .Zapewnienia o wpłatach , chęć wysłania skanu , foty dowodu wpłaty są tylko pustymi słowami . Ale mu udowodnię że tak się nie postępuje z ludźmi , narobię delikwentowi takiego „syfu” i kosztów że mu w „piety pójdzie”. Zacznę od przestrogi dla Was osoby chcące poznać dane osobnika będą miały okazje . Obecnie ma kilka aukcji na znanym portalu. A ja sam zaczynam znów od kupna zbiornika tym razem ustaliłem już wszystkie szczegóły z wykonawcą z Niemodlina niebawem wrócę do prac przy narurowcu . Zmianie uległ tylko litraż akwarium 200x70x70 , myślę ze nie będzie problemów z podstawą która była wykonana pod uprzedni zbiornik 200x60x60
  3. Witam Ponownie pora trochę odświeżyć temat . Więc tak odebrałem wczoraj podstawę pod akwarium szlifnięta pomalowana nawet nie zapomnieli o trójkątnych blaszkach w narożnikach (prawie nie zapomnieli dwa pola przeoczyli) ale to szczegół . Wczoraj również przyszły korpusy po wymianie z ½ na ¾ co przekonałem się było czystą stratą kasy . ponieważ foto . Niestety brak informacji na temat zbiornika który już praktycznie zapłaciłem . Mam nadzieje że po weekendzie coś się ruszy w tym kierunku . Od poniedziałku ruszam z obudowaniem ramy i rozmieszczenie w niej „maszynerii” tak by wygospodarować nieco miejsca na małą hodowle nicieni i może jeszcze uda się upchnąć jakąś półeczkę na przybory . Spójrzcie na foto podstawy zastanawiam się nad blatem . Czy dać 1xOSB 22mm (200x60) czy skleić dwie identyczne razem by dało 44mm ? Zamierzam całość porządnie obudować dwie frontowe pokrywy wyciągane oddzielnie . Narożne blaszki z otworami będą trzymać od wew dwie płyty 94/52cm do nich będę przykręcał narurowca , by nie wkręcać żadnych śrub bezpośrednio w blat pod zbiornikiem . Przed wklejeniem batu/blatów wcześniej dam teownik o wymiarach 4/4/4cm aluminiowy lub listwy z wykończeniówki glazury itp Powino spełniać funkcje podtrzymywania wyjmowanych frontów oraz chce przysłonić dolną poziomą spoinę Wszystko będzie wytłumione arkuszami styropianu 2x20mm . Doradźcie jakiś sposób na wypoziomowanie całości po częściowym zalaniu Do poziomowania mam zamiar zrobić sobie „szlaufwagę” . Celowo nie chciałem wspawanych śrubek ponieważ przebiją się przez panel podłogowy (cały ciężar na powierzchni 6-ściu nakrętek) Ostatnie fotki to świetlówka UV – 180cm mam ich 4szt świetlówka ta potrzebuje od 80min do 160 watt statecznika myślę ze jedna zamontowana w pokrywie włączana 2/3 razy dziennie na 10/20min nie zaszkodzi zbiornikowi ?
  4. Witam Czytałem gdzieś że tłuczone muszle ślimaków stosują .
  5. Witam Co do pytania czemu 9 korpusów proste – ilość nitek równoległych to większy i lżejszy przepływ . Praktycznie większość robi podwójny przepływ z dwoma korpusami przed pompą sznurkowe 100/50µm i za pompą 2x10/5µm. Na FBF – to już chyba większość ma 3szt (1 na wyrost – rezerwowy ) Ja mam 3szt przewidziane przed pompę 50µm i 3szt 5µm za pompą FBF do tego litrażu mógł mieć nawet 4szt i też by nie zaszkodziło. Tetra Ex 1200 to duży filtr zew z własnym zasilaniem – nie wiem gdzie widzisz problem z „pchaniem ;-)” tyle ze mam je 2szt były obie w zbiorniku 300L Pompa do centralnego Wilo 25/70 ma na 4 biegu ponad 100att bez problemu tłoczy słup wody na wysokość 8 metrów (zakładając że instalacja ma ¾ według danych producenta) . Trzy równoległe obiegi – mam nadzieje że będzie przynajmniej 2 miesiące filtracji bez wymiany wkładów 50µm na nowe. Myślę że problem z obiegiem miała by przy 1szt 100µm przed nią 1szt 10/5µm za nią z dwoma „FBF-ami” Jeżeli nadal to wydaje Ci się dziwne i niezrozumiałe to poczytaj w temacie . Jak koledzy z forum pisali wcześniej nawet średnica rur między ½ a ¾ robi różnice . Pozdrawiam . -- dołączony post: Witam Sklep jest naprawdę wart poświęcenia chwili przejrzałem zadzwoniłem – dowiedziałem się że raczej niechętnie sprzedają osobom prywatnym (średnie zamówienia firm 5/20tyś) Zostałem zapytany o koszty ewentualnego zamówienia . Jako że liczyłem po łepkach przy wizycie na stronie podałem +/-300zł z naciskiem na + . Otrzymałem odpowiedź by przesłać zamówienie . Jutro odsyłam również 3szt ½ z FBF wymiana na ¾ - całość będzie na jednej średnicy rur . -- dołączony post: "nabe" Sam powiedz czy nie towarzyszą temu pozytywne emocje przy tego typu konstrukcjach . Możliwość zaplanowania i poskładania filtra „samemu” – No oczywiście forum-owe doradztwo jak najbardziej wskazane (czasem ktoś musi pohamować nasze zapędy o ile robi to z kulturą lub wskazać lepsze rozwiązanie) . Składałem o wiele mniejszy filterek który i tak dostarczył frajdy – pierwsze „odpalenia” ;-) . W miarę możliwości będę zamieszczał etapy prac z finalnym filmikiem myślę . Może relacja ta przekona choćby jedną osobę sceptycznie nastawioną na te projekty . Z obecnego etapu już chce podziękować osobom śledzącym moje poczynania . Etap wstępny projekt to moim zdaniem najważniejszy z etapów by samo sklejenie przebiegło jak należy . Dzięki Wszystkim !!! Piszcie w wolnym czasie o Waszych konstrukcjach (fajnie się czyta) sam na razie nie ruszę dalej , czekam na akwarium i podstawę . Pozdrawiam
  6. Odnośnie Myślisz że z czyich „elaboratów” zaczerpnąłem większość informacji i drążę temat by pociągnąć również innych za języki ha ha ha ;-) (krótko mówiąc wiercę dziurę w brzuchu) ale większość trafia pod „czapkę” a reszta londuje w postaci screen-ów na „twardy” będzie jak znalazł na danym etapie . Pozdrawiam .
  7. Czytałem czytałem :-) Może ktoś jeszcze napisze coś odnośnie stosowania : Seachem Phosguard /Purigen czy żywic Purolite A520E Media to dalsza perspektywa lecz również będę chciał poruszyć ten temat .
  8. Chyba większą skutecznością prezentuje się „FBF” zasypany purigenem itp. media tego rodzaju w większym stopniu wiążą i zatrzymują toksyny . Przez co wkłady te zmieniają barwę .
  9. Nieeee bo to już „sztuka dla sztuki” beznadzieja w zbiorniku wkońcu nie pływa to co my zostawiamy po obfitym posiłku ;-) . Więc to po rybciach wirnik „przemieli” i wpakuje w postaci drobniejszej w pierwszą partie mechanika . Czyli są dwie opcje 1 to sznurkowy 100 zamiast 50 Druga to siatkowe wielokrotne tylko jak one się sprawują i jaki 100/150 ?
  10. Co rozumiesz przez słowo pozbyć czy Twój filtr na bieżąco wyrzuca te nieczystości ze zbiornika Gdzie byś go nie wpoił woda ciągle przez niego płynie część zabiera ze sobą – czy się mylę ?. A gdyby tak z zapasowego 10 korpusu zrobić ? Myślałem nad wkładem siatkowym wielokrotnego użytku . Coś „ala” z foto – tylko jaki by nie siadał co 2/3 dni i nie blokował całości ?.
  11. To logiczne ale bardzo szybko siadają wkłady . Z tego powodu chce dać 2 Tetry przed pompą . Kubeł za CO będzie puchnął od ciśnienia co za tym idzie będzie spora praca na obwodzie uszczelki . W moim załozeniu będzie powstawać podciśnienie dociskanie uszczelki . Co to postawy „stolik” zleciłem i zadatkowałem spawanie . Czekam na akwarium . Do końca tygodnia chce zamówić całą armaturę klejenie po odebraniu podstawy. -- dołączony post: Tetry mam już przerobione przyłącza na stałe ½ również znalazłem sposób na uszczelkę głowicy pompki uszczelnione na stałe (nie zalewam nimi)
  12. Witajcie Przyszły właśnie korpusy 6szt ¾ i 4 ½ +3 puszki zasypowe kto je ma to wie że są warte takiej ceny . Sitka dno i góra są na tyle drobne że dołączone krążki gąbki do kompletu są praktycznie zbędne . Moje kolejne pytanie to z jakiego powodu 3 pierwsze wkłady (mechaniczne) większość daje przed pompą ? . Po tym co okresowo wyjmuje z biologicznych to masakra mam oryginalne wkłady tetry bardzo duże oczka a i tak po 3 miesiącach przepływ spada niemal o połowę początkowego . Zakładam (będę testował) obie Tetry połączyć równolegle tylko wyjściu (IN do nich z różnych miejsc w zbiorniku) które podam na IN pompy narurowca . (Wyczytałem jednak że większość pomp CO nie lubi ciśnienia na wejściu .) Druga alternatywa niezależne dwa biologiczne Tatra 1 na stronie lewej z wyjściem od góry środka zbiornika strumień wylotowy w lewym kierunku . To samo Tetra 2 tylko po prawej stronie . Pytanie czy sama siatka na wejściu do pompy narurowca się sprawdzi bez 3 wkładów 50-tek przed pompą ? Jaki iny „Pre” można by zastosować ?
  13. "lukaszzsch" Dzięki oszczędziłeś mi próbnego montażu bo w sumie można by w oba sposoby . Planuje używać w „FBF-ie” 1-Purigen (na stałe powiedzmy) 2-Phosguard (również stały) – 1 i 2 bardzo słaby przepływ 3-Do po testowania z żywicami - Purolite A520E , Purolite C100H , Purolite MB400 Wszystko więc idealnie nadaje się do puszek zasypowych i łatwo zmieniać „naboje” po okresie pomiarowym . Nie planuje na szybko zarybiać zbiornika więc mogę spokojnie porobić pomiary na rożnych „jonowyminnych” Zostałem również przy korpusach ½ cala namieszałem tylko w głowie sprzedawcy . Jak mam płacić za jednocalowy zawór niemal 80zł to wole nadal pierwotne założenie. Bo nic mi to nie da każdy korpus niezależnie od „fi” przyłącza ma w głowicy wypustkę trzymającą wkład na miejscu o średnicy 20mm by pasował . Z racji tego mam 3 równoległe nitki co daje ponad 1 cal – wystarczy dojście do pompy i za nią do pierwszego rzędu mechanika 1 calem . Z korpusów 1 rzędu na 2 również ½ cala a za nimi wiadomo i tak musi być „Bypass” na „FBF-ie” Wole dokupić pompę np. 25/80 a nie kleić i potem maskować taki rurociąg . Obieg w moim narodowcu nie zakłada grawitacyjnego wejścia na mechanika tylko tłoczony z pompy . Ponadto mam do wykorzystania stojące 2 zmodyfikowane Tetry 1200 z przyłączami ½ . Pozdrawiam .
  14. Ja wybrałem te mają uszczelkę od góry bardzo fajnie się je rozkręca dokręcasz lekko ręką zero problemów nie potrzeba żadnych kluczyków bardzo przejrzysta dolna cześć kosza . Użytkuje już takie od dawna no i są dostępne po 18zł . Co do „śrubki” od góry odpowietrznika łatwiej taki przerobić pod wejście CO2 lub gotowe przejście pod przewód np. grzałki wystarczy uszczelnić po jej wykręceniu . Czytałem że robią to poksyliną .
  15. To faktycznie może podnieść skuteczność układu . Ponieważ korpusy + puszki zasypowe zamawiałem i wpłacałem w piątek mam nadzieje że nie zostały jeszcze wysłane . Wysłałem wiadomość do sprzedawcy o korektę na 6szt z przyłączem 1” Pierwsze trzy pary dam 1” a ostatnie 3szt ½ cala Co do pionowych zasysających zostanę przy dwóch ½ cala względy estetyczne lepiej zamaskować dwie cieńsze rurki w zbiorniku . Połączę je w 1” dopiero przed wejściem do pompy . Za mechanikami i tak muszę rozdzielać na dwie nitki . -- dołączony post: W moim przypadku - ? Podstawa – 400zł Płyty + blat – 150zł Pokrywa i oświetlenie liczę około kolejne - 500zł Pompa ponad - 200zł Korpusy 10szt +puszki zasypowe 3 + wkłady 6 (w tym żywiczne 1 + pirigen 250g) - około 340zł Policz teraz same zawory około 20szt trójniki , mufy, nyple i śrubunki , rurki ,kleje - około 300zł To tak po łepkach liczone oczywiście co nieco już mam spora cześć zapłacona . Dobrze że składaniem całości zajmę się sam – mam dostęp do narzędzi itd. A do „domu daleko” jak widzisz . Facet jest nie zastąpiony już mam potwierdzenie korekty w zamówieniu oraz zapewnienie jutrzejszego nadania przesyłki . Allegro (Instaltex) polecam !!! A tak na marginesie „FBF- ie” mam zakupione 3 puszki zasypowe , korpusy mam również dać wejściem na OUT ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.