Skocz do zawartości

Bojar

Zarząd Klubu
  • Postów

    842
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

993

O Bojar

  • Urodziny 12.04.1973

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Tarnowskie Góry
  • Moje akwarium
    510l. 170x50x60
  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

2301 wyświetleń profilu
  1. Bojar

    Cyrkulator

    Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
  2. Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
  3. Od ponad pół roku mam ryby jak w stopce. Z renomowanej hodowli. Mam problem z niektórymi egzemplarzami Acei Itungi. Od samego początku mają problem z przyjmowaniem pokarmu. Płatkami plują spożywając tylko male kawałki. Jakikolwiek granulat odpada. Leczyłem w grudniu Metronidazolem i Protosolem. Było lepiej ale znów widzę, że jakby były chore. Wrócił brak apetytu. Ryby są blade i lekko wychudzone Leczyłem Protosolem. 2 dni - dawka 20ml/100l. Czyżby za mało? A może to nie wiciowce? Reszta obsady w porządku. Jakieś porady co z tym fantem zrobić?
  4. Raczej polecał bym serpentynit. No i jak pisali moi przedmówcy - biały piasek jest do kitu. Ryby się na nim płoszą i widać odchody. Plusem jest chyba tylko to że się ładnie komponuje z białymi meblami
  5. @triamond mam podobne obserwacje. Wiele lat miałem narurowca z ceramiką i "problem" z jej obrastaniem przez kolonie bakteryjne. Przy restarcie dołożyłem hamburga na falowniku. I co ciekawe - z biegiem czasu ceramika się oczyściła, tak jakby rzeczywiście gąbki w hamburgu więcej "przejadały". Ot taka ciekawostka
  6. Ciekawe. Ciekawe. Takich kształtów jeszcze nie widziałem u nikogo. Zobaczymy jak będzie wyglądało z rybami
  7. Bojar

    Żywice jonowymienne

    W Malawi z powodu braku lub śladowej ilości roślin nie spotkałem się z problemem z DOC. Problemy są z NO3 właśnie z powodu braku roślin. Dlatego jest sens używania żywic. U mnie od wielu lat Purolite A520E. Pierwszą wymieniłem po chyba 8 latach. W sumie niepotrzebnie bo dalej działała.
  8. Problemem z czasem może być płyta OSB. To dziadostwo puchnie od wody i może spowodować pękniecie dna. Ja bym jednak proponował sklejkę wodoodporną i do tego polakierowaną. Musisz uważać na wodę.
  9. Facet zna się na chemii wody. Zobaczymy co z tego wyjdzie
  10. Fajne układ. Taki nieskomplikowany A tak na serio to również się zastanawiam czy taka ilość mediów rzeczywiście jest potrzeba?
  11. Naprawdę ładne "malawi" Z biegiem czasu jak obrośnie glonem będzie jeszcze ładniejsze. Co do połączenia Rdzawych z Esterkami to może być różnie. U mnie takie połączenie funkcjonowało bez zarzutu.
  12. @Kenttaczdys ważne aby zmniejszać temperaturę powoli - proponuje o 1 stopień co 2-3 dni. Niech ryby mają się czas przyzwyczaić. Za akwarium możesz włożyć piankę jak również cieńki styropian.
  13. U mnie cały okres poza latem 23 stopnie. Nic złego się nie dzieje. Wprost przeciwnie Dodatkowo jak @triamond napisał również zaobserwowałem, że ryby są mniej agresywne.
  14. Bojar

    Co z tymi glonami?

    Niestety sinic nie jedzą ale może i dobrze - Wikipedia mówi, że "Toksyny produkowane przez sinice mogą być groźne dla zdrowia ludzi i zwierząt, powodując zaburzenia układu pokarmowego, nerwowego i podrażnienia skóry".
  15. Bojar

    Co z tymi glonami?

    Zdecydowanie krócej światło. Możesz starać się przysłonić czymś świetlówki led albo jedną wyłączyć. I tak jak pisał @darianus zadbaj o czystość wody - w akwarium masz sinice co źle świadczy o parametrach/fitlracji
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.