-
Postów
164 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez AKWA ŁOBUZ
-
@przemo-hOwszem nie jest to pełen skalniak bo i nie dałbym rady zrobić go bez "płaskiego efektu" przy zaledwie 40cm szerokości. Piasek miejscami jest patrząc na różne relacje choć jest go mało. Idealnie nie da się zrobić tak małego litrażu porównując chociażby do akwariów na 1m szerokości ale z drugiej strony ile jest biotopów w malawi? Niech inni zaczną je robić to i jakość takich zbiorników pójdzie do przodu. Póki co to raczkujący temat więc cieszę się z tego co udaje mi się osiągać i promować.
-
Tło wewnętrzne nie dały by efektu bo wyglądało by to jak brzeg a tu trzeba będzie zrobic przestrzeń do tyłu. Dlatego zarówno to tło jak i glony z tylnej szyby na konkurs będą musiały być usunięte nawet jeśli teraz akwarium wygląda lepiej. @przemo-hTu jest film z wypuszczania saulosi w tym miejscu @MatiKKolory kamieni są bez znaczenia bo i tak zarosną glonami. DLa mnie ważne było zasłonic sprzęt i odtworzyć gruzowisko. Gdyby akwarium było szersze byłoby łatwiej a tak musiałem zrobić to jak jest.
-
To są wreszcie rybki
-
Nie dziwię się Gdyby to było choć z 375l ale to tylko 240l wiec po przygodzie z maingano postanowiłem nie lecieć w żaden zbyt "energiczny" gatunek i pozostałem z takim który będzie tu miał swobodę. Jego pospolitość mi nie przeszkadza. Sam nigdy ich nie miałem więc witaj przygodo
-
A wiesz Andrzej @egon44 że gdybyś przeczytał uważnie komentarz na Fb pod ostatnim postem to nie ma jak się nie domyśleć
-
-
Nowa zabawka - cyrkulator sicce z regulacją
-
Ostatnia część zakładania Teraz tylko ryby i zaczynamy nowy temat
-
-
@radeckiSam nie wiem ale u mnie też odpalił się od połowy Chyba coś YT albo link wrzucałem z odtwarzanym filmem i tak zrobił, że zaczyna od tego miejsca @BezprymNie wiem, nie oglądałem cześci do filtra ale napisz do aquaela to CI dadzą. Oni maja fajny kontakt z ludźmi A tu małe przypomnienie bo kończę akwarium to fota przy okazji jak to jest do tej pory
-
Działamy dalej I nowy filterek - test unimax 250
-
Bardzo dobra. Dobre ułożenie kamieni załatwia sprawę. Jeśli boisz się układać to sylikonu możesz użyć ale to nie jest potrzebne. Jak złapiesz wprawę to ułożysz do góry stabilnie bez opierania o szyby. A na dziś już parametry wody
-
No tak, trochę niefortunnie to napisałem Dokładnie porośnięte w całości i stąd ta czerwień. Natomiast kamienisko konkretne. Jak skończę akwarium to dam fotki z tego co mnie inspirowało.
-
@egon44 Dzięki, cały czas nad nim pracuje, robię już parametry. @Bezprym tło jest zewnętrzne wiec dam je na końcu gdy już będzie wszystko zbudowane. Póki co to jeszcze woda pryszcze @pozner między kamienie jest upchnięty piasek już a jeszcze przód będzie zabezpieczony, póki co tych małych jest tylko tyle ile potrzebowałem do zasypania piaskiem, teraz reszta. Także to jest wciąż "w budowie" @pablojogi to jest akwarium biotopowe. Tu gust sam w sobie tylko pomaga ale wyznacznikiem jest biotop danego miejsca bez ustępstw. Jest jedno ustępstwo w tego typu akwariach jak np kolor kamieni, w tym miejscu są czerwone a ja mam ciemne ale cała reszta musi dążyć do ideału.
-
@przemo-hw temacie kupek liczę na dobrą cyrkulację oraz odpowiednią dietę. Kupki są dzięki temu mniejsze i jest ich mniej. Na pewno dam znać bo potem założę temat w dziale z życiem w akwarium. A dziś film z piaskiem Piasek rzeczywiście wygląda świetnie.
-
Dziękuję za miłe opinie. Aranż pod jeden lub dwa bo w sumie cały czas walczę w myślach czy to północny brzeg pewnej wyspy i tu mogły by pływać dwa gatunki czyli jakieś 6-7 ryb lub inne miejsce, której nazwy też nie napiszę i wtedy absolutnie jeden gatunek. Co do schronisk dla nich to są tylko ich nie widać. Ale nie zależy mi na maluchach no i zawsze mają miejsce z tyłu w razie ochoty. Piasku chcę aby trochę było. Zbyt dużo drobnych kamieni byłoby nie biotopowo. Sam nie wiem jak zostaną przyjęte te, które są. Mogę przez nie dużo stracić jeśli się nie spodobają no ale trzeba się rozwijać i uczyc także każda uwaga za nie będzie cenna. Tak wyglądało ułożenie nr 2... masakra, niby spontan a wyszedł klops. Ale już nr 3 wyszedł ładnie, co prawda tu jeszcze fota z nieodwróconym kamieniem po prawej. Na filmie był już poprawiony.
-
Czas na aranżację
-
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zdecyduje się na tego Kreisela i wzbogacę go żwirkiem rzecznym, który mam w różnych postaciach.
-
Postaram się nie zawieźć Patrzę na piaski. Jak oceniacie KREISEL 099 dekoracyjny kwarcowy? Zastanawiam się, który wziąć bo nie chcę żółtego a tym bardziej białego walącego po gałach.... szukam całkowicie naturalnego. Czy ten kwarcowy 099 jest naturalnie wyglądający?
-
Tak też można, po prostu nie chciałem kilku tematów dla tego samego akwarium. Dzięki. Dzięki, Andrzeju Aranżacja ukończona na 90%. Tylko kosmetyka drobnymi kamieniami na koniec. Szukam dobrego piasku bo mam tylko biały pod ręką a nie chcę go dawać. Polecicie jakiś dobry żebym kupił online bo nie mam marketów takich w okolicy.
-
Do moderacji. Moim celem jest prowadzić temat o życiu w akwarium ale po konsultacji otrzymałem radę aby najpierw dać ten temat tu ponieważ najpierw będzie to relacja z zakładania a później będzie można temat przenieść i dostosować pierwszy post zgodnie z regulaminem działu docelowego. Prosze o opinię czy tak może być. A tytuł niech na razie taki zostanie bo jak napisze miejsce jeziora to zaraz każdy będzie znał zakończenie serialu. Zmienimy tytuł po wpuszczeniu ryb Wstęp. Poprzedni gatunek czyli Pseudotropheus cyaneorhabdos został oddany do większego akwarium. To skłoniło mnie do założenia akwarium od nowa. A tak wyglądało uprzednio: Szczegóły: Akwarium: 120x40x50 - front Opti White - reszta float - wszystkie szyby 10mm Pod podłożem: kratki malarskie Aranżacja kamienna: Serpentynit, Black Grey Stone, carny jakiś którego nazwy nie pamiętam ale jestem pewny, że jak pokażę to będziecie znali nazwę. Jako, że jestem zwolennikiem prowadzenia akwarium biotopowo postanowiłem zrobić to jeszcze bliżej ideału. Najpierw jednak postawy. Postanowiłem unieść aranżację. Pierwszy film wprowadza założenie, opowiada o wymiarach akwarium oraz pokazuje co użyłem do podniesienia aranżacji w pierwszej myśli korzystając z rzeczy pod ręką: Potem jednak uznałem, że należy poprawić użyte elementy i wymieniłem je na kratki malarskie: Dziś jestem już po ułożeniu aranżacji ale ten film dopiero wrzucę Na chwilę obecną to cały materiał.
-
Mam regał od wielu lat ale od razu wiedziałem, że trzy to porażka i mam na dwa. U góry 240l a na dole 155l zabudowane. Jedyna wada to obserwowanie górnego bo jest wysoko. Przerwa między akwariami dla mnie jest wystarczająca do grzebania jednak żeby je założyc trzeba układać na zewnątrz wszystko i wsunąć. Największa zaleta to oczywiście oszczędność miejsca i kosztów bo to jeden regał a nie dwie szafki. Co do wad to po za kłopotami z zakładaniem dolnego to tylko kwestia obserwacji górnego na stojąco lub wysokim krześle DLa mnie jako osoby, która lubi różne strony swiata to dobre wyjście jednak gdybym miał skupic się na Malawi to wolałbym jedno większe akwarium. Tak to wygląda u mnie (akwaria są nieaktualne )
-
Niedorybienie a poziom agresji - 240l - nowa obsada
AKWA ŁOBUZ odpowiedział(a) na AKWA ŁOBUZ temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi @przemo-h @AndrzejGłuszyca @Deadi @MatiK @marcin73m @rafalniski @piotriola @rosa1986 Potwierdziliście moją opinię, że energia i agresja wewnątrz gatunkowa jest silna. Choć ciekawe, ze w dużo większych akwariach jest to samo wiec można przyjąć, że to normalny poziom agresji i można założyć, że mniejsze akwarium to w gruncie rzeczy nie problem. Tylko trzeba liczyć się z tak dużym poziomem agresji. Sprengerae odpadają bo mi się po prostu nie podobają Demasoni to ciekawe szaleństwo. Sam nie miałem ich więc nie znam. Jedynie ze słyszenia wiem, ze też mają dobry poziom agresji. @marcin73m Z moich obserwacji i redukcji wynika, ze 3 samce to najlepszy minimalny układ. Tak naprawdę albo jeden albo trzy ale nigdy dwa bo wtedy jeden zdominuje drugiego. Zawsze będzie jakiś przegoniony i słabszy a gdy są trzy agresja jest rozłożona i ten drugi samiec ma konkurencję, nie jest tym słabym, pobitym. Szczególnie pomaga to temu drugiemu w układzie. DLatego ja bym nie ruszał skoro masz trzy samce. To w sumie pozostaje mi decyzja czy wrócić do L.caeruleus czy może iść w saulosi, którego nigdy nie miałem. -
Niedorybienie a poziom agresji - 240l - nowa obsada
AKWA ŁOBUZ opublikował(a) temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Witam Mam pytanie szczególnie do osób doświadczonych w hodowli cyaneorhabdos czyli maingano. Żyły w akwarium 240l. Woda ściśle biotopowa. Karmienie bardzo dobre, naturalny sposób wymuszający aktywność ryby w akwarium. Pełna natura pod względem zachowania. Wszyskie w pełni zdrowe. Absolutnie żadnych kłopotów fizycznych i psychicznych. Ale jest jedno co bardzo lubię czyli niedorybienie w akwarium. Wolę gdy ryba ma dużo miejsca i jest ich po prostu za mało. Stąd jeden gatunek w liczbie 11 sztuk. Dorastanie odbyło się pięknie, ryby były niesamowicie energiczne i choć niełatwo wtedy poznać płeć to wyszło mi 5 chłopców i 6 dziewcząt choć była wśród nich jedna potężna baba. Aktywność płciowa pojawiła się szybko. Podział terytorialny tak samo. Tu przeskoczę już na sam koniec czyli 1,5 roku od wpuszczenia. Agresja była tak ogromna, ze zostało 6 ryb w tym 3 samce. Samice również walczyły itd. Rybcie postanowiłem oddać znajomemu do akwarium 375l gdzie nie będą same. Tu pytanie do osób znających ten gatunek. Czy ta agresja była wynikiem tylko braku konkurencji innego gatunku czy one naprawdę potrafią być tak agresywne. Pytam ponieważ to nie pierwsze takie jednogatunkowe Malawi i takiej agresji nie miałem nigdy. Bo teraz ponownie chce skorzystać z okazji iż ryby oddałem. Rozebrałem akwarium i chce je przebudować trochę i dać nowe ryby. I tu zaczynam myśleć nad obsadą. Znów chodzi mi po głowie jednogatunkowe i myślę nad powrotem do L.caeruleus bo w porównaniu do cyaneorhabdos to są miski. Kręci mi się po głowie msobo magunga ale tu czytam na forum, ze też wewnętrznie potrafi być agresywna albo jeszcze inny gatunek. Nie chcę być źle zrozumiany, nie szukam ryb łagodnych tylko poziom agresji u cyaneorhabdos był wręcz niewiarygodny i stąd moje wątpliwości co do takiego jednogatunkowego niedorybienia. Czy to nie zwiększa poziomu agresji choc to pierwszy taki przypadek. A wiec co odpiszą mi osoby znające cyaneorhabdos? Czy jedno gatunkowość i niedorybienie nie wzbudza poziomu agresji? A jaki gatunekj byście polecili teraz? -
To był stary temat. Przed przenosinami forum i podczas zabiegu filmy zniknęły a nie wrzucam ich na nowo bo akwarium będzie zmienione więc będą nowe. Dlatego tematu nie prowadzę już choć pewnie powinienem opisać zachowanie cyaneorhabdos dokładnie.