Skocz do zawartości

Ewcia30

Użytkownik
  • Postów

    101
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ewcia30

  1. Czyli może zrobię tak, dopóki nie ma pysiów w akwarium, to podmienię wodę, tak aby spadło trochę gh i buferem albo sodą podniosę kh tak do 12. Co o tym sądzicie? Mierzyłam przed chwilą wodę , i parametry dzisiaj wyszły tak, kranówka : ph 7,3/7,5 no3 1 kh 10 gh 6 Akwarium dzisiaj trochę się zmieniło : ph 7,8 no3 5 kh dźwignęło się do 9/10 gh spadło o dwa czyli 15.
  2. Czyli zrezygnować z soli, nie polepsza ona wody ?
  3. Nie nie mam nic takiego co by zmiękczało wodę. Sól kupiłam bo wyczytałam, że dostarcza wodzie dodatkowe makroelementy oraz pierwiastki śladowe i jest przeznaczona dla pielęgnic z j. Malawi i Tanganiki, a nie wiem czy stosowanie sody na dłuższą metę nie będzie miało jakiegoś złego wpływu na pysie. Jeszcze przez jakieś trzy dni będę je leczyła, więc na razie będę robić codziennie pomiary, może się będą zmieniać,a jak nie to co zrobić?
  4. Witam, mam takie pytanie odnośnie moich nowych parametrów po zastosowaniu soli "seachem cichlid lake salt". Moja kranówka jest miękka więc zawsze stosowałam sodę do podniesienia kh i gh ale zdecydowałam się ostatnio na zakup powyższej soli i zastosowałam ją według zaleceń. Kh miałam zawsze około 12/13 a gh 6/7 a teraz po dodaniu soli zmieniło mi się na odwrót czyli kh 7 a gh 17 i zastanawiam się czy tak zostawić cz coś zmienić, jak myślicie? Reszta parametrów to: no2=0 no3=5/10 (testy kropelkowe jbl) ph= 7,8 test zoolek. Dodam, że pysiów nie ma teraz w głównym zbiorniku, bo ostanio zmieniłam obsadę i kupiłam dwa tygodnie temu nową obsadę, ale zauważyłam u niektórych, brak apetytu i ocieranie się, więc od trzech dni stosuję im terapię w leku omniforte i dodatkowo dodałam metronidazol w dawce 3g na 100 l wody w akwarium 250l. Czterdzieści odsłon i nikt się nie wypowie ?
  5. Ok, w takim razie kupię nowy Zrobić tą większą podmianę, czy zostać przy mniejszych?
  6. Testy mam z zooleku i są raczej dobre, bo robiłam też z kranówy i mam około 2/3 . Jak zrobię tak dużą podmianę to nie narażę ich na zbyt nagłą zmianę ? Tym bardziej, że muszę co jakiś czas dodawać sodę.
  7. Ok,dzięki spróbujemy z mężem to zrobić, ale nie wiem czy nam się uda. A za nim mi przyjdą te rzeczy na ten blok, to mogę w jakiś szybszy sposób zbić te No3 teraz, czy tylko podmiany robić?
  8. Witaj deccorativo Czyli lepiej zastosować purolite. Musiałabym kupić z 2 litry włożyć do pończochy i umieścić w czwartek komorze, tak?
  9. Nie mierzyłam przez pewien okres bo było wszystko ok, aż nagle zaczęły pysie się ocierac i wyszło, że mam wysokie no3 tak między 60 a 80. robię teraz podmiany tak co trzy dni po 80l i na razie stoi w miejscu ( zrobiłam na razie trzy podmiany ). Przerybienia nie mam bo mam na razie 10 yellow, 4 auratusy i 4 acei i są to młode rybki około 5-6 cm. Zbiornik chodzi od lutego, cykl azotowy się zamknął, wszystko było kontrolowane i dopiero wpuściłam pysie. Ostatnio, rzadko robiłam podmiany i niesystematycznie i myślę że to może byc przyczyną. Muszę im też dłużej zapalac zbiornik, bo też za krótko im zapalałam około 5h (4 x świetlówki t5 120cm ). W kranówie no3= około 3. Co znaczy, że purolit muszę włożyc w korpus? I ile zastosowac tego w moim akwarium?
  10. Witam, mam akwarium o wymiarach 250X50X50, w którym za główny filtr robi sump o pojemności 100l z pięcioma przegrodami ( pierwsza przegroda to: wata i dwa woreczki ceramiki, druga: gąbka i dwa wapienie, trzecia: ceramika i biobale, czwarta: ceramika, gąbka, grys koralowy, piąta pompa wypychająca wodę czystą) jako wewnętrzny mam filtr wewnętrzny z ceramiką i gąbką. Chciałam się dowiedzie co jest lepsze do dużego zbiornika, purigen czy purolite A520E, oraz ile tego muszę miec i gdzie to włożyc? Z tego co się zorientowałam to purigen wychodzi drogo
  11. Niestety pysia cały czas zdychają zostało już tylko 6 sztuk oraz 2 synondontisy i 1 mały glonek i im nic nie jest. Jeden yellow siedzi na piachu ciężko oddycha, pyszczek mu pociemniał a od strony ogona robi się taki jasny. Inny siedzi u góry na filtrze, inne pływają, ale ciężko oddychają i nie jedzą, jedynie 2 pysia zachowują się jeszcze normalnie. Nie wiem co robić, tła już nie ma jakiś czas,.węgiel wyrzuciłam po tygodniu, zrobiłam podmianę, dałam znowu bakterii a parametry mam ok: ph=7,8 No2=0 No3=40 Nh3/4 =0 kh=11 gh=9. Filtry chodzą na maxa a powietrza też im nie brakuje. Chyba wszystkie padną Co mam robić bo jestem bezradna? Najgorsze jest patrzenie jak się męczą a nie umiesz im pomóc
  12. Wodą była dodana częściowo świeża z uzdatniaczem i bakteriami a ponad 300 l było przelane z dojrzałego zbiornika no i filtry też dojrzałe. Jeśli to zatrucie od tła to podmiana uważam jest wręcz konieczna. Dzisiaj podjęłam decyzję, że rybki wrócą na razie do 375 l. a tło wywalam i zrobi mąż nowe, bo z tamtego jak się lekko drapnie odchodzą kawałeczki.
  13. Robie właśnie podmianę, mam do połowy odkryte tło i jak je lekko po drapie to farba odchodzi Zauważyłam u jednej rybki zmętniałe oko i taką białą kropkę na nim. Z oka to zmętnienie zeszło, ale prawie wszystkie pysia większość czasu są u góry akwarium i się ocierają. Zrobiłam 50 % podmiany i dałam 2 węgle aktywne i dalej jest coś nie tak
  14. A jak tło będzie cały czas, coś trującego wytwarzać?
  15. Będę musiała teraz trzymać go cały czas w filtrze?
  16. Też mi się wydaję, że to zatrucie Najgorsze, że tego tła nie mogę wyciągnąć bo jest przymocowane na stałe. Zrobię tak jak piszecie. Jak to jest z tła, to węgiel wszystko wyciągnie z wody?
  17. Dwie kolejne bierze jedną jest przy górze tafli a druga siedzi w koncie i ciężko oddycha. Co mam zdobić? Podmiany, dodać bakterii? Zastanawia mnie to wysokie No3, może przez te przenosiny moje filtry mają teraz za mało bakterii? Zauważyłam jeszcze, że niektóre co jakiś czas potrząsając ciałem tak jak by chwilowe drgawki.
  18. Te które kupiłam z akwarium są dorosłe, a wcześniej miałam już młode 3 maingano i 5 yellowków około 4 cm, i było z nimi cały czas dobrze, rosły, miały apetyt. Cały czas chciałam dobrać swoją obsadę od początku, a te duże chcę sprzedać, bo kupiłam je tylko ze względu na akwarium a teraz tego bardzo żałuję, bo tylko sobie wszystko zburzyłam i rybki mi padają Co do tła to musiałam je zmienić przed zalaniem bo było bardzo brzydkie i dlatego zamieściłam temat z pytaniem czym mogę je bezpiecznie pomalować i doradzono mi że farbą akrylową i tak zrobiłam. Nie wiem co mam robić. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale dałam je do zamrażalnika, bo już nie umiałam patrzyć jak się męczą a na dodatek pyszczaki je gryzły. Jetem cała zapłakana
  19. Pomocy! Nie wiem co się dzieję, od 2 dni padły mi 3 młode maingano i 3 yellowki ( 2 yellowki już w innym zbiorniku , bo przeniosłam te małe do 25l, zostały jeszcze dwa yellowki ale cięśko oddychają ) Oprócz tego w głównym zbiorniku bardzo źle jest z samcem i samicą Ventusi. Samiec ciężko oddycha od wczoraj i nie je i od dzisiaj mało pływa i siedzi na piasku, a samica od dzisiaj tak jakby co jakiś czas traci orientację - przekręca się do góry nogami, pływa po całym akwarium uderzając o wodę tak jak by dostawała jakiś ataków.Jest z nią bardzo źle i raczej nie przeżyje do jutra Co może być przyczyną takich objawów i co robić? przed przeniesieniem ryb malowałam tło srukturalne farbą akrylową czarną, ale dobrze wyschła i zastanawiam się czy to tło czasem czegoś nie wydziela, bo na początku po zalaniu był taki nalot na wodzie podobny do benzyny, ale to zebrałam z nawierzchni i już tego nie ma. Nie denerwowałam się tym, bo w poście który założyłam odnośnie tła, napisano mi, że jak by tło coś oddawało trującego to już by wszystkie ryby nie żyły. Od paru dni wzrosło mi też no3 tak mniej więcej 60 - 70 jest mocno czerwone i nh3/4 = 0,2, reszta parametrów bez zmian.
  20. Ok, dzięki, ale będę je cały czas obserwować
  21. Odtłuściłam octem. Filtry chodzą cały czas na maxa, deszczownica z jednej a mechaniczny z drugiej i dlatego zbiera mi się to po środku. Na razie rybą nic nie jest.
  22. Wyczyściłam tło, odtłuściłam i na drugi dzień pomalowałam tło, a tam gdzie były przebicia pomalowałam jeszcze raz. Na drugi dzień wieczorem jak już tło wyschło wlaliśmy wodę i wpuściliśmy pysie. Wczoraj wieczorem zauważyłam na wodzie po środku akwarium dziwną troszkę przypominającą benzynę substancję, którą zebrałam kubeczkiem a później ręcznikiem papierowym, dzisiaj jest już mniej ale dalej jest. Farba trochę śmierdziała przy malowaniu. Czy to może być od tła? Jak sprawdzić czy to nie jest nic groźnego?
  23. Temperaturę mam 26 C a podmianę robiłam wczoraj, ale chodzi mi kiedy zrobić podmianę jak już sól zastosuję?
  24. Ok, dzięki a kiedy podmiana?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.