Skocz do zawartości

kuter_noga

Użytkownik
  • Postów

    98
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kuter_noga

  1. Jestem już po kilku karmieniach tytułowym pokarmem i muszę powiedzieć że jestem zadowolony. Ryby pobierają go bardzo chętnie, granulacja jest drobna co się bardzo sprawdza ze względu młode ryby w moim akwarium, ponadto jest to granulat który w zasadzie nie tonie tylko pływa. Choć nie wiem być może po chwili dryfowania zacznie tonąć ale u mnie w akwa nie jestem w stanie tego sprawdzić ponieważ w kilka sekund zostaje pochłonięty. W każdym bądź razie oceniam go jak najbardziej pozytywnie, szczególnie do karmienia młodych ryb.

    • Dziękuję 1
  2. Witam,

    Jak w temacie, dość niespodziewanie wszedłem w posiadanie tego pokarmu. Otóż będąc zagranicą żona chciała zrobić mi niespodziankę i zakupiła kilka pokarmów firmy O.S.I w tym tytułowy Red Tiny Bits. Pokarm ten jest w bardzo drobnym granulacie na szczęście w małym opakowaniu 50g. Początkowo miałem go komuś wydać ale korzystając z tego że jestem w trakcie uzupełnienia obsady i w akwarium wylądowała pewna grupkach małych pysków zastanawiam się czy mogę go z powodzeniem "skarmić"? Z opisu wynika że jest to pokarm typowo mięsny. Moja obsada to Saulosi, Cynotilapia Chewere i Yellow. Karmię 2 razy dziennie rano mięsnym i wieczorem spirulina. Myślicie że moge z powodzeniem użyć ten pokarm dla mojej obsady? czy ktoś miał z nim doczynienia? Na stronie opisany jest  jako pokarm między innymi dla młodych pielęgnic.

  3. Witam.


    Moje akwarium ma juz 7 miesiecy, nadszedł więc czas aby ukazać jakieś zdjecia pogladowe wychodzac jednoczesnie z dzialu "Podstawy" gdzie przedstawialem caly proces powstawania tego akwarium. A więc do rzeczy:


    Akwarium: 300l (120x50x50)

    Oświetlenie: Naświetlacz LED 10W

    Filtracja biologiczna: HW 302

    Filtracja mechaniczna: Aquael 2000 + JVP 101

    Tło: Czarne spienione PCV

    Podłoże: Piasek kwarcowy 1mm

    Skały: Serpentynit


    Obsada:

    - Pseudotropheus Saulosi 1+4

    - Labidochromis Caeruleus 1+3

    - Cynotilapia Zebroides Chewere 1+5



    Zdjęcia nie są moja mocna strona, wciąż ucze się je robic.


    r21d7a.png


    wrizys.jpg


    70f1oj.jpg


    34dlr36.jpg



    vfdqg9.jpg



    2q0m729.jpg


    dlhvz4.jpg


    2ynf4np.jpg

  4. Na poczatku tematu Eljot proponowal do mojej obsady Cynotilapie hare ktora dorasta wedlug bazy klubu do 13 cm. Piekna ryba ale mimo wszystko poszukalbym czegos mniejszego i tutaj pytanie czy moglbym dorzucic do Saulosi Cynotilapie Afre Chewere ? Znacznie mniejsza rybka bo dorasta do 8 cm. Tylko czy nie jest zbytnio podobna do Saulosi?

  5. A czy myślałeś nad Aulonocarą np. red rubin lub czymś w tym rodzaju? Mógłbyś mieć układ 2+4, łagodne, nieterytolialne, stanowiące urozmaicenie (kształtem) i piękne samce.


    A jaka jest pelna nazwa tej ryby? chce ja zobaczyc w bazie klubu ale pod ta nazwe nie wyskakuje. Czy masz na mysli "fire fish"? :) z tego co czytalem to wytwor czlowieka :)

  6. Obecnie w moim akwa niezagrozona wladze ma samies Saulosi, ktory jest juz pieknie wybarwiony ale jeszcze nie calkiem dorosly.


    Mam obawe przed wpuszczeniem Socolofi, z opisu osob ktore mialy przyjemnosc posiadania tych ryb wynika ze jest to ryba mocno terytorialna. Zdaje sobie sprawe ze wpuscilbym mlode Socolofi do prawie juz doroslych Saulosi co oczywiscie uszczupli agresje przyszlego samca Socolofi ale zapewne do czasu.


    Mysle nad ta Cynotilapia Hara, piekna ryba i chyba mniej nieprzewidywalna niz Socolofi. Mam duzo do przemyslenia. Nie pali mi sie jeszcze z tym, choc zdaje sobie sprawe ze jak sie zdecyduje to bede chcial miec te ryby jak najszybciej u siebie. Tak to juz jest w tym hobby.

  7. Spokojnie możesz dołożyć 3 gatunek, wchodzi w grę każdy byle nie stricte roślinożerny i nie podobny ubarwieniem do saulosi.

    Osobiście dodałbym Cynotilapia sp. hara bo ma niebieskie samice a tego koloru u ciebie brakuje. Samiec jest przepiękny.



    Ryba bardzo interesujaca. Ale takze dosc silny terytorialista, czy sie myle?

  8. Witam,


    Obecnie w 300l akwarium (120x50x50) posiada taka obsade; Pseudotropheus saulosi 1+4 oraz Labidochromis caeruleus 1+3. Co razem daje 9 sztuk rybek. Niesmialo zastanawiam sie czy do takiej obsady moglbym dolozyc jeszcze jeden gatunek w ukladzie powiedzmy 1+3? Czy lepiej dac sobie spokoj. Dodam ze nie jestem zwolennikiem wielosamcowosci, wiec jesli juz cos mialbym dokladac to jeszcze inny gatunek. Myslalem nad Iodotropheus sprengerae ale czy jeszcze oprocz niego wchodzil by w gre? Dodam ze nie chcialbym Maingano :) Cos spokojnego ewentualnie upatruje.


    Nie jestem zdesperowany, moge zostac przy obesnej obsadzie z ktorej jestem w pelni zadowolony. Ale 9 rybek w 300l wydaje mi sie nieduza iloscia i z powodzeniem moglbym cos dorzucic.

  9. Na przykladzie pokarmow firmy Omega One chcialem porownac sobie ich sklad. Dlaczego akurat Omega? Ano dlatego ze w tych pokarmach udalo mi sie znalezc procentowy udzial poszczegolnych skladnikow. Dla przykladu:


    Pokarm mięsny: Omega One Cichlid Flakes - (łosoś 20%, śledź 17%, dorsz czarny 16%, halibut 16%, krewetki 15%, mączka pszenna 10%, gluten pszenny 3%, świeże wodorosty morskie 2%)


    Pokarm roślinny: Omega One Veggie Flakes - (łosoś 20%, dorsz czarny 17%, halibut 16%, śledź 16%, świeże wodorosty morskie 15%, spirulina 10%, mączka pszenna 5%.)


    Pokarm roslinny rozni sie tym od miesnego ze posiada w swym skladzie 15% wodorostów i 10% spiruliny, po za tym przewazajaca jego czesc stanowia skladniki miesne. Rozumiem ze pokarmy innych marek rowniez bazuja na jakis skladnikach rybnych, mieczakach, skorupiakach a ich roznica polega na krancowych kilkunastu procentach skladu mieszanki.


    Ale jak to sie ma w karmieniu typowych roslinnozercow np. Demasoni pokarmem przykladowo Ome One Veggie Flakes ktory jest przedstawiany jako pokarm dla ryb roslinozernych a jego sklad w przewazajacej czesci stanowia skladniki miesne (69%) a roslinne tylko 30%?

  10. Podlacze sie pod temat poniewaz posiadam taka sama obsade jak autor tematu.


    Czy w diecie wyzej wymienionej obsady konieczne jest stosowanie konkretnie Spiruliny? Pytam poniewaz na dniach konczy mi sie opakowanie z JBL a posiadam jeszcze w spadku NF premium cichlid Plant i zastanawiam sie czy wystarczy jako jedyny pokarm roslinny dla tej obsady? Pomijal fakt posiadania jeszcze jakiejs karmy roslinnej firmy Tetra zakupionej kiedys w saszetce ktora sypie moze raz na 2-3 tygodnie.


    Po za wymienionym NF premium cichlid Plant stosuje jeszcze:

    - OSI cichlid flakes

    - OSI vivid color

    - mrozonka artemia/kryl


    Zamiast zakupu nowej Spiruliny (kolejny pokarm roslinny) mysle o kupieniu Dainichi Ultima Krill.


    Co o tym myslicie?

  11. Do tej pory mrozonke podawalem 2 razy w tygodniu w obawie o Saulosi. Czy w zwiazku z tym moglbym ja podawac czesciej? Na przyklad 4 razy w tygodniu, nie zaszkodzi to Saulosi? Czy lepiej zostawic tak jak bylo i czekac cierpliwie na wzrost Yellowkow :P:P

  12. Pytanie do posiadaczy labidochromis caeruleus,


    Czy yellowy rosna stosunkowo wolniej niz inne ryby z grupy mbuna? Posiadam juz ponad 3 miesiace Yellow i Saulosi kupione w tym samym czasie i tej samej wielkosci. Po tym czasie Saulosi sa zdecydowanie wieksze od swoich kolegow Yellow. Nie jest to dwukrotna roznica wzrostu ale jest znaczaca. Yellow rosnie o wiele wiekszy niz saulosi stad moje pytanie do doswiadczonych hodowcow tych ryb.


    Dieta 50%miesa/50% roslinna. A nawet z minimalna przewaga miesnej nad roslinna.

    Pokarmy: OSI Cichlid, OSI vivid color, Spirulina JBL, Naturefood plant, Mrozonka (artemia,kryl).

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.