Skocz do zawartości

anqas

Użytkownik
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O anqas

  • Urodziny 05.01.1985

Informacje o profilu

  • Moje akwarium
    malawi 112l
  1. anqas

    Sera test na azotany

    Pytanie do tych, co posiadają test Sery na azotany. Czy rozpuszcza Wam się ten proszek (odczynnik 3)? W instrukcji nie jest napisane czy musi on się rozpuścić.
  2. anqas

    pH

    Mam ten test Zooleka i zaobserwowałam dokładnie to samo. Z odczynnikiem dla zakresu 4,5-9 wychodziło mi właśnie 7,5, a dla 6-8 >8. Z tej samej próbki miałam zrobione badanie w laboratorium i wyszło 8,24, więc wiarygodny jest test o węższym zakresie. Ten 4,5-9 to chyba dali tylko dla orientacji kwaśne/zasadowe i nie powinno się brać pod uwagę wartości jaką wskazuje. Pozdrawiam
  3. anqas

    Start Malawi

    Dzięki za rady. Wczoraj zamontowałam deszczownię. Na szczęście udało mi się ją znaleźć w piwnicy Poza tym oczyściłam dno z zanieczyszczeń, bo trochę za dużo sypałam pokarmu i uzupełniłam odstaną wodą. Myślę, że prawdopodobnie chodzi właśnie o zbyt dużą różnicę pH, bo przenosiłam rybki z akwarium o wodzie kwaśnej, około 6,5. Dlatego na razie nie będę ich przeprowadzać z powrotem, żeby znowu nie miały stresu. Pomiary wody robiłam w laboratorium. Nie posiadam w domu testu na amoniak. Z tabelki z podanego linka wynika, że amoniak jest na granicy, więc obniżyłam trochę temperaturę. Mam test Zooleka na azotyny i tam jest informacja, że do 0,3mg/l jest to stężenie o niskiej szkodliwości, więc raczej to nie to.
  4. anqas

    Start Malawi

    Witam! Jestem w trakcie zakładania Malawi. Mam akwarium o pojemności 112l, które zalałam 30.10. Przez kilka dni chodziło puste. 5.11 wpuściłam do niego 5 sztuk gupików i wlałam bakterie Tropicala BactoActive (swoją drogą mam wrażenie, że nic nie warte). W sklepie zapewniono mnie, że po tygodniu od zaszczepienia tych bakterii spokojnie będę mogła wpuścić już pyszczaki (planuję P. saulosi 1+4). 11.11 zbadałam wodę i miała takie parametry: pH 8,24 NH3 0,27 mg/l NO2 0,18 mg/l NO3 5,6 mg/l KH 154mg CaCO3/l = 8,6 dH GH 236mg CaCO3/l = 13,2 dH Wychodzi więc, że jest w trakcie dojrzewania. Od kilku dni zauważyłam pojawienie się zielonego nalotu na grysie. Chyba są to zielenice. Niestety dzisiaj padł mi jeden gupik, który od dwóch dni dziwnie się zachowywał, bo leżał całe dnie na żwirku. Nie wiem teraz co dalej robić, czy czekać, czy interweniować. Czy zejście rybki może mieć związek z parametrami wody? Nie doszukałam się informacji co do tego jakie jest toksyczne stężenie amoniaku. Pozostałe 4 rybki wyglądają na zdrowe. W związku z tym zastanawiam się, czy podmienić trochę wody, ewentualnie ewakuować gupiki? Karmiłam je do tej pory 2x dziennie, czy nie przestać na kilka dni? Druga wątpliwość dotyczy twardości węglanowej. Doczytałam gdzieś na forum, że powinna być powyżej 10 stopni. Czy dodanie sody nie podniesie jeszcze bardziej pH, które jest zdaje się blisko górnej dopuszczalnej granicy dla saulosi? Wiem, że to ewentualnie należy robić w już dojrzałym zbiorniku. I trzecie pytanie. Czy ograniczyć oświetlenie zbiornika w związku z pojawieniem się glonów? Filtr - Tetra Tec Ex 700 - wkład: ceramika, biologiczne gniazda filtracyjne, reszta gąbka Oświetlenie - standardowe 2x 18W, świecę 12 godzin dziennie Ogrzewanie - Aquael Comfortzone 150W, ustawiona na 26 stopni Podłoże - 12kg. grysu dolomitowego 1-2mm Skały - serpentynit 20kg.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.