Skocz do zawartości

BedoKa

Użytkownik
  • Postów

    59
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BedoKa

  1. Witam Powoli zbliża się koniec remontu w domu więc postanowiłem powoli myśleć nad urządzeniem wnętrza zbiornika.Pochodziłem, powyszukiwałem pasujących do mojej koncepcji kamieni no i zacząłem zabawę niczym z najmłodszych lat bawiąc się klockami lego .Po dłuższej chwili kombinowania wyszło mi coś takiego (z góry przepraszam za jakość ale robione telefonem) : http://zapodaj.net/47a05c3f9ccd9.jpg.html http://zapodaj.net/8c3b799b36cd5.jpg.html http://zapodaj.net/e77f274b7dead.jpg.html Co myślicie o takim ułożeniu kamieni? Może macie jakieś sugestie, podpowiedzi.Krytyka także zwłaszcza ta pożądana Pozdrawiam wszystkich czytających
  2. Jeżi chodzi o diete to maingano, yellow, rdzawe i saulosi pogodzisz natomiast acei to zupelnie inna dieta
  3. Witam, ja także mam zakupiony zbiornik, który około 1,5 roku stał pusty (także kupiony za grosze). Przed kupnem poprosiłem o sprawdzenie szczelności z czym sprzedający nie miał problemu.Przy odbiorze sprawdziliśmy jeszcze raz i wszystko było w porządku.Jeżeli masz taką okazję to warto się przyjrzeć temu baniakowi razem z właścicielem a gdy będzie ok to śmiało można brać
  4. Przede wszystkim witamy serdecznie na forum Ogólnie dość spoko.Mam jednak parę sugestii i jeżeli się nie mylę to koledzy to potwierdzą : po 1. jeden kubełek dałbym jako biolog i całkowicie wyłożył ceramiką i grysem a przed nim dałbym prefiltr z narurowca zaś drugi zrobił jako mechanik po 2. w narurowcu jako prefiltr dałbym wkład sznurkowy bądź piankowy zamiast ceramiki (ją do kubła biologa) i po 3. to tylko kwestia gustu troszkę brak mi wyższych skałek w twoim układzie lecz tak jak pisałem to rzecz indywidualna Powodzenia w hodowli. Pozdrawiam Łukasz
  5. Super szkielko, rzeczowo przeprowadzona relacja i pobyt w poblizu pysi prawie cala dobe same "+"
  6. Witaj aquael 1000 wystarczy a co do zewnetrznego to tak jak wspomnial juz wassilllo hw-302 tani i dobry
  7. BedoKa

    skoki narciarskie

    a no dali rade
  8. BedoKa

    skoki narciarskie

    Oby conajmniej tak samo dobrze a moze i lepiej
  9. I oby tak dalej.Trzynamy kciuki
  10. Dokladnie.Zawsze mozna go przykrecic a w razie potrzeby zwiekszyc przeplyw.Zapomnialem o tym wspomniec wyzej
  11. Witaj, aquael 1500 lub 2000.Mysle, ze te filtry sprawdza sie o niebo lepiej.Maja zdecydowanie wieksza przepustowosc co zwiekszy ruch zanieczyszczen i ich wpadanie do filtra.Posiadaja tez dosc pojemna przestrzen na media biologiczne oprocz gabki co dobrze wplynie na biologie wody.Pozdrawiam.Sa to filtry wew.
  12. Widac mimo ze wpuszczona przed zgaszeniem swiatla samiczki i tak ja dopadly. Hierarchia po bitwie powinna juz byc ustalona na nowo wiec teraz powinien nastapic wzgledny spokoj.Nie powinienes ingerowac, pobita samiczka schowa sie i wykuruje.Ta sytuacja powinna sie sama ustabilizowac i zobaczysz wtedy czy inne samice przyjely ja do stada.
  13. Jezeli przynoszac ja od kolegi noe zauwazyles zadnych oznak choroby tp raczej tak szybko by sie nie rozwinela.Slady rzeczywiscie wygladaja na pobicie.Jak dopusciles ja do pozostalych, na noc przy zgaszonym swietle czy w dzien przy zapalonym?? Jest to wazne przy dopuszczaniu nowych osobnikow.Tak czy siak wyglada to na pobicie i ustalanie hierarchi w stadzie.
  14. BedoKa

    Narybek Saulosi

    Jezeli pozpstawisz narybek w zbiorniku ogolnym to dokona sie selekcja naturalna i zostana Ci tylko osobniki najbardziej wytrzymale i na tyle sprytne zeby uciec przed doroslymi co jest sporym plusem w pozniejszej hodoli.Jezeli jednak chcialbys np. dorobic na sprzedazy narybku komus po fachu to niestety bedziesz zmuszony pogrzebac w zbiorniku co mozesz polaczyc np. z innym rozmieszczeniem kamieni i stworzeniem nowych rewirow co pozwoli na zbudownie od podstaw hierarchi w stadzie.Jak widzisz kazde rozwiazanie ma swoje + jak i - . To ktora z nich podejmiesz to juz twoja sprawa indywidualna
  15. Wedlug mnie powinienes pozostawic wszystko tak jak jest i poczekac az sie samo ustabilizuje.Co do spadku NO2 to moze to byc roznie, nie da sie dokladnie przewidziec jak szybko bedzie spadalo.
  16. Jezeli dlugosc nie stanowi problemu to poczekaj troche odloz wiecej funduszy i postaw jak najdluzsze na tyle na ile masz miejsca i na tyle na ile cie stac.Wtedy napewno nie bedziesz zalowal i rozmyslal czy nielepiej byloby poczekac chwile i postawic wieksze ktore bedzie cieszylo wieksza liczba gatunkow oraz haremow
  17. Witaj eliot12.Mam pytanie, opisywałeś może budowe swojego narurowca w jakimś temacie na forum??
  18. Witam, w twoim wypadku faktycznie lepszym rozwoazaniem beda dwa kubly.Sam juz wymieniles pare argumentow na ixh korzysc tzn. tanszy koszt, mniejsza ilosc miejsca ktora zajmuja no i czas ktory oszczedzasz zamiast budowac system narurowy.Dwa kubly powinny dac rade ogarnac dno a jak nie to dorzucisz wewnetrzny mechanik tak jak pisal kolega wyzej.
  19. Jak na 200l zbiornik i faktyczna ilosc wody ok. 160l to zdecydowanie za duzo gatunkow.Zredukuj ich ilosc do 2 zostawiajac P.saulosi oraz yellow.Saulosi mozesz miec w obsadzie 2+6 i yellow w obsadzie 1+3 by nie bylo za duzo koloru zoltego.Takie zestawienie powinno byc ok.A jakie sa wymiary zbiornika bo tez jest wazne przy dobiorze ilosci w haremach.
  20. BedoKa

    Moje Nowe Akwarium 280l

    Jezeli chcesz to wszystko poukrywac musisz pokombinowac z wystrojem, dodac pare kamieni i za nimi starac sie ukryc caly sprzet.A jezeli chodzilo ci o te rurki i kable na zewnatrz akwarium to juz sprawa indywidualna i zalezy od ustawienia akwarium w pomieszczeniu.Musisz pokombinowac i metoda prob i bledow dojdziesz jak to ukryc.
  21. Witaj, faktycznie litraz nieduzy ale w malawi wazna jest dlugosc ktora masz nienajgorsza i glebokosc choc tu moglaby byc wieksza.Wysokosc nie odgrywa az takiej roli.Mysle, ze w tym zbiorniku mozesz pokusic sie o taka obsade jak planujesz.To ze beda 3 samce ma swoje plusy jak i minusy.Rywalizacja samcow bedzie zmuszala silniejsze z nich do lepszej ekspozycji swoich zalet czyli barw nie wiadomo jednak jak to bedzie pod wzgledem agresywnosci.Gdy samce beda ze soba w tym zbiorniku od samego poczatku jest szansa, ze beda sie w miare dobrze dogadywac.Jezeli zas zauwazylbys zbyt duza agresje wzgledem ktoregos z samcow to poprostu zredukujesz ich liczbe o najslabszego osobnika samice pozostawiajac w takiej liczbie jak na poczatku lub tez redukujac do 7-8 sztuk to juz zalezy od ciebie i poczucia estetyki i nadmiaru koloru zoltego w baniaku.Reasumujac dalbym taka obsade jak planujesz a w razie koniecznosci korygowalbym.Pozdrawiam i zycze samych sukcesow w hodowli
  22. Z tego co wiem to starsze modele pomp i filtrow mialy z tym problem ale od jakichs 4 lat nie slyszalem o zadnych awariach z tym zwiazanych.
  23. Pod tym linkiem jest prosty ale ciekawy przepis Pozdrawiam
  24. Witaj.Ogolnie przyjeta norma co do rozmiarow sumpa wzgledem zbiornika glownego to jak sie nie myle 10% pojemnosci baniaka podstawowego (jesli sie myle niech poprawia mnie bardziej doswiadczeni koledzy).Wiadomym jest takze, ze im wiekszy sump tym lepiej poniewaz masz wtedy wieksza powierzchnie czynnie filtrujaca (dodatkowa nadfiltracje) co w malawi jest bardzo mile widziane jak powszechnie wiadomo pysie nie naleza do czyscioszkow
  25. Witam forumowiczów Patrząc na pogodę ostatnich dni i związane z tym braki w dostawie prądu postanowiłem zaktualizować ten temat.Wiem, że podobny wątek już kiedyś był na forum (dokładnie w 2009 r.) lecz może od tego czasu coś wynikło nowego w tym temacie.Może na rynku ukazały się jakieś nowości pozwalające podtrzymać życie w naszych zbiornikach? Może jacyś użytkownicy forum posiadają takowe instalacje i mogą się na ten temat wypowiedzieć.W starym wątku utworzonym przez kolegę MARCEPANA wymienione były następujące sposoby radzenia sobie z takimi awariami: - Pompowanie ręczne co jakiś czas kubła by bakterie dostały tlenu - podmianki wody - Zaopatrzyć się w UPS (na tamten czas najskuteczniejsza metoda) Wadą UPS był krótki czas podtrzymania życia około 2-3 godzin.Może od tamtego czasu coś się zmieniło np. wydłużył czas podtrzymania obiegu prądu lub są nowe sprzęty tzw. zamienniki wspomnianego już UPS. Prosiłbym forumowiczów o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami w tym temacie oraz (jeśli ktoś jest zorientowany) podaniu przybliżonych kosztów takiej instalacji na dzień dzisiejszy. Pozdrawiam Łukasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.