Skocz do zawartości

MarWa

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MarWa

  1. W takim razie uderzam w saulosi 3+9. Dziękuję uprzejmie!
  2. Korzystając z okazji uprzejmie poproszę o szczegóły ilościowe owych minimalnych haremów saulosi + yellow w zbiorniku 200l. 1+4 i 1+4? Czy można minimalnie więcej coś? Pytam, ponieważ rozważam dwie wersje obsady w 200l: a) jednogatunkowe, P. saulosi: 2(3)+7, dwugatunkowe, koniecznie saulosi i yellowy (ma być 'nudnie żółto').
  3. Bardzo serdecznie Wam dziękuję, drodzy Panowie. Muszę przyznać, że z Waszej 'winy' coraz mocniej skłaniam się ku kubełkowemu ustrojstwu. Naturalnie jeśli TURBO, to 1500. O HW-302 czytałam same dobre rzeczy. W dodatku jest dostępny w 'moim' miejscowym sklepie, więc... bardzo możliwe, że jednak na niego się zdecyduję. Ten model jest ok, czy może lepiej szarpnąć się na HW-303 (http://akwamaniak.pl/bhw-303-filtr-kubelkowy-do-akwarium-max-400l-p-7183.html)? Raz jeszcze ogromne dzięki - dla ludzi mojego pokroju stanowicie Panowie naprawdę nieocenioną pomoc
  4. Planowana obsada to P. saulosi, 3(lub 2)+7. Nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba. No i teraz kubeł urósł mi do rangi megapoważnego konkurenta... przede mną długie godziny rozkminiania i przekonywania siebie samej, hyh.
  5. Nie jest to spowodowane ograniczonym budżetem, a jedynie chęcią uniknięcia nadmiernego osprzętowania, jeśli taki może okazać się wystarczający. Jeżeli chodzi o 'moc', to wydajniejsza jest kolejna wersja tego modelu: http://akwamaniak.pl/filtr-aquael-turbo-1500-p-7279.html Pytanie tylko, czy niewielki, 160-litrowy zbiornik naprawdę potrzebuje 'mocniejszego brata'. 'Za mały przepływ'? 1000l/h to naprawdę niewystarczająca wydajność jak na tak mały litraż? Nie jestem specjalistką - wręcz przeciwnie! - ale wydaje mi się, że to aż nadto. Pojawił się wyżej argument o dostępie światła do kubełeczka z ceramiką - otóż w rzeczywistości ów kubeczek nie jest przezroczysty - w całości wykonany jest z czarnego, nieprzepuszczającego światła plastiku. Jestem gotowa 'zaryzykować' i zakupić ów filtr, żeby go wypróbować. W przypadku niezadowolenia zawsze można wywalić ceramikę, zastąpić ją dodatkową gąbką (tzn. pozwolić mu być pełnoetatowym 'mechanikiem') i dopiero wtedy, po przyparciu do muru, dokupić wypełniony wkładem biologicznym kubeł. @Bojar: 375l to prawie 2,5 razy tyle, ile mam ja. Więc to chyba normalne, że ten filtr u Ciebie nie wyrabia i nie jesteś zadowolony. Dziękuję Wam za wypowiedzi - są dla mnie bardzo cenne i znacznie wpłyną na mój wybór. Poczekam, może ktoś jeszcze się wypowie.
  6. Dzień dobry To mój pierwszy post (uprzedzam, że jestem już po kilkukrotnej lekturze FAQ'a), więc z góry przepraszam za wszystkie ewentualne nieprawidłowości z nim związane. I uniżenie proszę o wyrozumiałość. Otóż pytanie brzmi: Czy Waszym zdaniem filtr AQUAEL TURBO 1000 mógłby funkcjonować samodzielnie (jako jedyny filtr) w zbiorniku 160 - litrowym? Link do specyfikacji: http://akwamaniak.pl/filtr-wewnetrzny-aquael-turbo-1000-p-7278.html Teoretycznie pełni on funkcje zarówno filtru biologicznego, jak i mechanicznego, przy czym posiada (również teoretycznie) wydajność 1000l/h, co rodzi moje przypuszczenie, że jest odpowiedni do tak małego malawi. Co sądzicie? A może macie jakieś doświadczenia związane z użytkowaniem tego produktu w taki sposób? (Zaznaczę, że wiem, jakie rozwiązania filtracyjne są powszechnie uważane za najlepsze i nie trzeba mi tego wykładać. Chodzi mi tylko o konkretną odpowiedź na postawione wyżej pytanie - czy taki filtr da sobie radę w takim zbiorniku samodzielnie.) Pozdrawiam serdecznie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.