Skocz do zawartości

nemo

Użytkownik
  • Postów

    69
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nemo

  1. Ok. Dzięki.
  2. Dzięki. Pytanie czy wymienić ceramikę mechaniczną na gąbkę czy na inną ceramikę, a może na wkład biologiczny? Nie stosuję na wlocie żadnego prefiltra. Rurkę mam szklaną z drobnymi nacięciami zasklepioną dołem. Co do filtra wewnętrznych. to dobry pomysł
  3. Witam wszystkich użytkowników Mam filtr wew. Eheim 2228 od ponad roku. Nie wymieniałem wkładów od samego początku. Wiem że należy podmienić tylko 50% wkładów żeby nie doszło do zachwiania równowagi biologicznej. Znalazłem oryginalne wkłady do tego filtra ale cena trochę mnie zszokowała. Mam pytanie czym mogę zasypać kosze (zamienniki eheim) Licząc od dołu mam: -eheim mech 2l -gąbka niebieska -substrat pro 2l -potem znowu substrat pro 2l -biała włóknina Chciałbym się też dowiedzieć jak czyścić filtr wew. Przy każdej podmianie płuczę gąbkę w spuszczonej wodzie. Sęk w tym że gdy odłączam filtr od zasilania to wszystkie brudy z gąbki spadają znowu do akwarium. Czy jest na to jakiś sposób:) Za pomoc z góry dziękuję
  4. Witam, Mam pytanie. Po obejrzeniu filmiku jestem w małym szoku. Jak można mieć tak czyste kamienie? Czy może je czyścisz przy każdej podmianie? Ja mam serpertynit i już nie pamiętam jak wyglądał dawniej. Sądzę że po jakimś czasie baniak zaczyna mieć swoją biolgię i kolor kamieni musi się zmienić. A może coś źle robię? A co do Silicarbonu to teraz (po5 miesiącach) zmieniłem go na nowy bo miałem wrażenie że piasek zaczął szybciej brązowieć. Piszę szybciej bo i tak po tygodniu od odmulenia nie był już śnieżno biały. Ale to chyba niemożliwe.
  5. Witam, Ja kupiłem go w tym sklepie http://erybka.pl/product-pol-1765-Aq...on-500-ml.html Wydatek nie mały ale mam go od początku w filtrze i nie mam problemu z brązowieniem. Nie wiem czy jeszcze działa, czy może problem został opanowany:D
  6. Zgodnie z podpowiedziami klubowiczów całość umieściłem w kuble. Akwarium to jakieś 200 litrów.
  7. Witam, Silicarbon mam od początku czerwca i problemy z brązowieniem piasku więcej się nie pojawiły. Po jakimś czasie robi się on lekko "podbarwiony" ale myślę że to niemożliwe żeby przez cały czas był śnieżno-biały. Kamienie gdzieniegdzie lekko pobrązowiały, ale nie dotykałem ich od 2,5 miesiąca. Bez Silicarbonu po tygodniu były brunatne. Sądzę że preparat nadal działa, choć nie ukrywam że myślałem o wymianie go na nowy.
  8. Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie. Ja swój Silicarbon umieściła w kuble bez wcześniejszego płukania i wodę mam kryształ.
  9. Witam po dłuższej przerwie. Minęły trzy tygodnie od zastosowania Silicarbonu. Preparat spełnił wszystkie moje oczekiwania. Nie obserwuję brązowych nalotów na kamieniach, szybach, ale najważniejsze piasek jest takiego koloru jak 21 dni temu. Podmianę robię nadal co tydzień, parametry w normie i zero nalotów. Silicarbon działa :-P Dziękuję jeszcze raz wszystkim którzy poświęcili swój czas i włączyli się w mój post:-P I jeszcze jedno. Gdyby pojawiły się brązowe naloty to czy będzie to świadczyć o wyczerpaniu się zdolności absorpcyjnych preparatu?
  10. Mam taką siateczkę z zeolitu ale oczka są większe niż silicarbon. Jeżeli umieszczę go w górnym koszu z ceramiką to na pewno część dostanie się bezpośrednio do kosza a czy nie będzie wypływać do akwarium?
  11. Jak umieścić ten preparat w kubełku? Jest on w formie bardzo drobnego granulatu. Powinien być umieszczony w jakiejś siateczce lub pończosze tak aby nie wymieszał się z innymi mediami filtracyjnymi?
  12. Dzięki. O rezultatach będę informował na bieżąco. Myślę że po weekendzie uda mi się zorientować w wodociągach co do składu kranówki.
  13. Witam po krótkiej przerwie. Dzisiaj dostałem preparat silicarbon. Według propozycji mam umieścić cały preparat w kubełku. Mam pytanie czy umieścić go na samym dole czy na górze. Mam filtr Eheim 2228 z trzema koszami. Jak długo zostawić go w filtrze? Czy potem muszę go wymieniać na nowy czy jest to zabieg jednorazowy? Nie udało mi się jeszcze uzyskać informacji o stężeniu krzemianów w wodociągach. Dno w akwarium odmulone a kamienie wyczyszczone. Czy po umieszczeniu preparatu w kuble na znak tego że działa nie powinienem obserwować brązowienia piachu?
  14. Czyli, gdybym zmienił zdanine mogę liczyć na parę sztuk?
  15. Dzięki. Nie ma więc co sobie zawracać nimi głowy
  16. Ok. A z punktu widzenia biologii malawi powinny być?
  17. Dzięki jeszcze raz za wszystkie rady. Teraz czekam na ten absorben i będę informował na bieżąco. Umieszczę więc całość w kubełku zgodnie z sugestią. Czytałem też że przy tym specyfiku jak spadnie poziom krzemianów może pojawić się problem z sinicami. Rozumiem że w związku z fosforanami. Czy mam się czego obawiać? Czy dalej stosować absorben fosforanów? I jeszcze wracam z uporem maniaka do. tych świderków.
  18. Sorry. Piszę o absorbencie krzemianów polecanym przez Ciebie
  19. Fosforany mam poniżej 1. ph=8, NO2 praktycznie niewykrywalne, a NO3 20-30. Gdzieś na forum czytałem że wystarcza on na 3 tygodnie tyle że gość miał 600 litrowy baniak. Czy potem powinienem wymieni go na świeży?
  20. Ok dzięki. Spróbuję z tym absorbentem. Mam akwarium 200 litrów więc nie wiem ile tego potrzeba. Co z tamtym absorbentem na fosforany? W kubełku mam też 500 g zeolitu.
  21. Ok. Postaram się dowiedzieć jaki jest poziom krzemianów w wodzie. Czy jest jednak możliwe że ten problem pojawia się dopiero teraz pomimo stosowania tej samej wody? Jeżeli okaże się że problem tkwi w wodzie wodociągowej to co dalej? Restart czy podmiana wody z filtra RO? A może absorbent polecany przez aarset? Czy znacie jakieś sprawdzone filtry RO w rozsądnej cenie? Pytam już oczywiście na zapas.
  22. Otóż to. Ten który posiadam ponoć jest absorbentem fosforanów i krzemianów(Brightwell Aquatics Extrax Phos). Jak być pewnym co atakuje moje akwarium i co zastosować? Rurka wlotowa do kubła jest cała brązowa(szklana), mechanik również. Jestem cierpliwy i mogę to wszystko czyścić przy podmianach tylko czy to nie jest syzyfowa praca. Myślę że muszę znaleźć przyczynę. Problem pojawił się około 1,5 miesiąca temu. Akwarium mam od lutego. Absorbent który stosuję ktoś polecił w jakimś wątku na forum. Już nie pamiętam gdzie to czytałem ale miało być po krzemianach. O ile to to
  23. Dzięki Panowie. Sprawdzałem fosforany testem zooleka i są poniżej jednego. Nie wiem jednak czy można ufać temu testowi bo wiem że nie są one zbyt miarodajne. W czwartek odmulałem dno i dzisiaj piasek już jest lekko brązowy a miejscami pojawiają się zielonkawe punkciki. Nie wiem który absorbent zastosować bo różnica w cenie jest spora, a jak już pisałem zastosowałem w kuble http://sklep.roslinyakwariowe.pl/bri...=6df84e45f95e8 i nie ma żadnego efektu. Pytałem też o świderki. Czy w malawi powinno się je mieć i czy przekopując dno coś poradzą. Jeżeli ktoś ma ich nadmiar to chętnie przyjmę. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za porady początkującemu.
  24. wszystko ok tylko jak zgromadzić 200 litrów wody i rozumiem że wtedy przy każdej podmianie też woda z filtra ro. A co z absorbentami krzemianów?
  25. Nie bardzo to rozumiem. Jeżeli woda w kranie jest bogata w krzemiany to co restart.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.