Skocz do zawartości

Mincek

Użytkownik
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O Mincek

  • Urodziny 12.09.1981

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Elbląg
  • Zainteresowania
    Kitesurfing
  • Moje akwarium
    Malawi 450L

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. no właśnie sinice mnie troszkę zaczęły denerwować. A możesz mi coś więcej powiedzieć co masz na myśli bym zainwestował ?? jakieś ciekawe rozwiązanie ??
  2. a więc po jakimś czasie przedstawię co z akwarium. Akwarium ma się wyśmienicie, filtr narurowy sprawuje się jeszcze lepiej. Obsada wykańcza się samoistnie typu wpłynięcie do falownika gdy zbrakło prądu w domu ;/ inne małe wpływają do filtra narurowego i mieszkają pewien czas w korpusach (1 nie udało się uratować). Purigen już "naprawiałem". Woda kryształ, wszystko na prawdę dla mnie rewelacja. Oczywiście poprawiłem białe rurki od narurowca, zakryłem je czarną rurką termokurczliwą. Pozostaje mi na dobrą sprawę przełożyć grzałkę za tło. Poniżej troszkę fotek jak i krótki szybki filmik. [ame] [/ame]
  3. Po lekkiej przerwie powiem co ze zbiornikiem. Idealnie wszystko działa. Woda klar, kupsk raczej większej ilości nie widzę, jak zajdzie potrzeba to odmulę. Filtry sznurkowe w zupełności wystarczają na 2 tyg. Jakiś czas temu dotarła w końcu obsada więc i żywsze i ciekawsze akwarium się zrobiło. Wtyczkę w pompie także przekręciłem, aby była do dołu.
  4. Niestety nie posiadam takiej wiedzy by to wszystko wiedzieć. Nazwę wziąłem po prostu ze sklepu. Cynotilapia pulpican
  5. Mam pytanko, ponieważ gdzie się nie dowiaduje o Cynotilapia sp. hara bardzo ciężko, natomiast znalazłem Cynotilapia pulpican oraz Maylandia zebra "Makonde", które wyglądem są bardzo podobne, (pulpican powiedziałbym że to to samo co Hara, ale ja się nie znam). Czy zamiast wtedy hara, mogę dokupić sobie coś z tych dwóch ??
  6. Jeśli chodzi o zebrę to tak, dowiedziałem się ze jest tego tysiąc rodzajów więc odpuściłem. Perez także mnie przekonał iż L.sp. mbamba będzie kiepskim wyborem przy saulosi. Moja docelowa obsada więc będzie się składała z: - Saulosi 2+8 - Cynotilapia sp. hara 1+4 - Melanochromis cyaneorhabdos "maingano" 1+4 i od razu pytanie, czy jeśli coś mnie strzeli jest miejsce na jeszcze jeden harem czy już do tego akwarium zdecydowanie wystarczy ??
  7. oczywiście że nie. Ja wypisałem które mi się podobają, ale nie mam wiedzy na tyle czy te które chcę, mogą ze sobą w takim zbiorniku razem się znajdować. jako trzecią rodzinkę najbardziej chciałbym - Labidochromis sp mbamba i tutaj konkretne pytanie czy wtedy taka obsada będzie OK ??
  8. pompa może pracować w tej pozycji i nic jej nie będzie. Przynajmniej taka jest opinia fachowca.
  9. Przepraszam, mój błąd, nie uzupełniłem profilu w którym powinna być podana moja miejscowość. Za szczerość iż nie mam zbyt wiele czasu jak i czytanie setki topików nie będę przepraszał. Myślę że obsadę w miarę napisałem co widzę i z pierwszego postu można coś dopowiedzieć. A forum, gdyby posty się nie powielały to by było 100 tematów 5 tys odpowiedzi odpowiedzi a rzeczowych odpowiedzi paredziesiąt. Wracając do tematu Bourbon Kid, jakos Pseudotropheus sp. "acei" Ngara nie do końca mnie jeszcze przekonują. Zdecydowanie Metriaclima zebra lub Labidochromis sp mbamba są dla mnie ciekawszymi okazami, dlaczego by ich nie połączyć ?? a teraz trochę konkretniej po wymianie jeszcze z kilkoma osobami zdań. Czy taka obsada: - Saulosi 2+8 - Cynotilapia sp. hara 1+4 i tutaj pojawia się mały problem. Które z tych trzech do wyboru ?? oczywiście także 1+4 - Labidochromis sp mbamba - Metriaclima zebra - Melanochromis cyaneorhabdos "maingano" Czy cokolwiek jak wybiorę będzie OK czy może czegoś całkowicie nie powinienem ??
  10. Meszek, w momencie kiedy ktoś siedzi w temacie i zna się na rzeczy nie musi czytać tylko mówi to wszystko z głowy. Te ryby które wymieniłem wyciągnąłem z przykładowych obsad, które były podawane właśnie na forum, więc chodzi mi o dobrze dobrane z doświadczenia. Jeśli chodzi o dostępność to także troszkę przesadzasz, bo może akurat ktoś mieszka na północy, przeczyta moje miasto i jest w stanie coś podpowiedzieć ?? Rozumiem że najłatwiej jest odpowiedzieć "szukaj na forum" ale już dla osoby która jest raczej zielona aniżeli doświadczona jest to wielki problem, bo niejasności w głowie pozostają setki. A na koniec, wydaje mi się że właśnie po to jest forum, aby pytać się i uzyskać choć trochę informacji aniżeli robić wszystko na pałę i z wyrywkowych postów czy tematów samego forum, bo złe konfiguracje także się przewijają. Pozdrawiam.
  11. Witam, zbiornik założony, saulosi sobie pływa teraz muszę coś do tego dobrać i mam nadzieję że mi tu pomożecie trochę. Z braku czasu by czytać setki stron, postarałem się choć trochę ogarnąć co mi by pasowało. Myślę że 3 gatunki by w zupełności starczyły, może max 4, choć jak na razie skłaniam się ku trzem. Prosiłbym o porady ile i czego mógłbym dokupić. Akwarium standard 150x50x60 450L. w tej chwili pływa 5 szt. saulosi. i do tego chciałbym dobrać coś z:(od góry najbardziej które mi się podobają) - Melanochromis cyaneorhabdos "maingano" - Cynotilapia sp. "hara" - Metriaclima zebra - Labidochromis sp mbamba - Metriaclima sp elongatus chailosi - Pseudotropheus sp. "acei" Prosiłbym aby dobór był także dobrany pod względem dostępności na północy kraju
  12. jeśli dobrze widzę i na drugim biegu pompa bierze 48W to ja nie wiem gdzie tu jej oszczędność. Grundfoss na drugim biegu o ile dobrze pamiętam bierze około 17W ??
  13. Jak najbardziej pompa jest odpowiednia, sam taką posiadam. Filtracja mechaniczna jak i biologiczna opiera się właśnie tylko na narurowcu.
  14. Jeśli chodzi o kamienie także chciałem coś wyższego, jednak w "sklepie" po przerzuceniu na prawdę nie małej kupki wybrałem i tak największe. Jeśli chodzi o filtr to jest on bardzo łatwy do zdemontowania i planuję czarną rurkę termokurczliwą, chyba że się pobawię jakąś farbą w kolorze tła... Teraz mam na głowie co i ile dołożyć z obsady. Sławku żwir jest NATURALNY, taki sam żwir jest w FBF`ie gdzie na zdjęciu jest zdecydowanie żółty
  15. Witam, chciałbym przedstawić w końcu swój (a w sumie Nasz) mały zbiorniczek. Akwarium standardowe 450L (150x60x60) pokrywa standardowa, zmienione jedynie oświetlenie na 2x10W naświetlacza LED slim. Tło kupne, piasek o granulacji 1-1,2 oraz serpentynik ok 90kg falownik JVP 102 Filtr własnej roboty narurowiec 2x100um pompa alfa2L FBF oraz purigen. (wielkie podziękowania dla Eliota jak i Stan76 za okazanie wielkiej cierpliwości na moje pytania dotyczące całości). Obecnie pływa tam 5xSaulosi, w odpowiednim dziale na pewno będę się dopytywał co i ile mógłbym jeszcze dołożyć. Na dobrą sprawę pozostało mi przy filtrze narurowym trochę zakryć wlot i wylot. Przyjmuję wszystkie słowa uznania, jak i krytyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.