Skocz do zawartości

nama

Użytkownik
  • Postów

    45
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

12

O nama

  • Urodziny 03.03.1985

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Sępólno Krajeńskie
  • Moje akwarium
    Aktualnie 150x40x50
    W budowie 200x50x60

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Weterynarz wypisze receptę. Czasami w aptece dają bez recepty jak powiesz, że dla rybek akwariowych.
  2. Potwierdzam słowa kolegi luk5007 Zamawiałem jestem bardzo zadowolony. Polecam! przemek22.1986@o2.pl lub biuro@akwarium.szczecin.pl TEL 505 996 710 Szczecin 71-726, Światowida 75
  3. nama

    Zabudowa

    ogólnie nie mam wilgoci. na górze mam szkła więcej: http://forum.klub-malawi.pl/budowa-malawi-600l-200x50x60h-foto-p260944.html#post260944
  4. Trochę nie pasują. Ale jakoś się dobrze mają Początkowo skubały. W tej chwili wcale nie ruszają. Nurzaniec przy wsadzeniu był taki duży i odpadał. W tej chwili się przyjął i odrasta.
  5. nama

    600L

    600L
  6. Mała aktualizacja
  7. Zdemontuj typowy top i zamontuj nowy gruby. No i po problemie:)
  8. Przewieszenie blatu mam znaczenie. Jeśli podstawa jest stabilna, mocna to można dać śmiało tak niewielkie przewieszenie po za obrys szafki. Oczywiście kładąc dodatkowy grubszy blat. Zastosował bym min. 18mm do 28mm skręcając go z istniejącym blatem.
  9. Przy bload zachowanie ryb jest inne. Latem łatwo łapią choróbska. Na drugim zdjęciu to nie saulos a chyba samiec lombardi.
  10. Styropian jak i mata dobrze się sprawdzi pod akwarium. A w akwarium pod kamienie i piach styropian i będzie ok. U siebie mam matę 9mm. Pod kamlotami styropian 2cm
  11. Wstępnie miało być identycznie jak na schemacie tyle, że tak wszystko na styk zaplanowałem, że przejściówka z 3/4" na 25mm (i odwrotnie) nie mieściła mi się między ścianą a stelażem, akwarium. Więc były nerwy:/ No a, że dziś niedziela to dostałem wąż ciśnieniowy, zbrojony w sklepie rolniczym:) Wąż pod wpływem ciepła został wciśnięty na rurę 3/4", 25mm dodatkowo ciśnięty obejmą. Z jednej strony na wlocie został wykorzystany w całości. a zaś na wylocie tylko jako giętkie kolanko.
  12. Szafka powinna wytrzymać. Lecz z doświadczenia z płytą laminowaną wiem, że z czasem płyta pod obciążeniem krzywi, dnie się. A całkiem się deformuje jak dostanie się do niej woda, wilgoć Polecam zastosowanie dodatkowych przegród pionowych lub mocnych kątowników aby szafka była pewniejsza.
  13. W 99% skończyłem narurowca. Ponieważ w fbf jest mało piachu i do tego słabo działa przez zły system nawierconych dziurek. Kombinuje z nowym patentem na mocne poruszenie większej ilości piachu. Może ma ktoś dobry patent? A w ostatnim korpusie który jest tak samo podłączony jak fbf zostanie umieszczony SEACHEM MATRIX ok 1L. Przedstawiam schemat i zdjęcia narurowca. Dla zainteresowanych opis zastosowanych materiałów umieściłem w pierwszym poście.
  14. nama

    Zabudowa

    Zabudowa akwarium 200x50x60h
  15. Na razie się tym nie przejmuję Tym bardziej, że w 375L miałem szkło na górze i dość szczelną pokrywę z płyty meblowej i przez 2 lata się nic nie stało. Jeśli będzie się coś działo będę kombinował z sylikonem, wentylacją i dam znać Może do tego postawić na górę ryż? U góry są listwy poprzeczne z większym dojściem do akwa w razie "W". Ale na nie przychodzą półki. Nic nie mów o tych kamlotach:/ Szukałem ich bardzo długo. Już w ostateczności chciałem kupić w onestone.pl . Mają ładne kamienie 1kg od ok 3zł. Potrzebowałem sporo kg. Sporo by mnie to kosztowało z przesyłkami. Dodatkowo brak odbioru i wyporu osobistego. Ostatecznie znalazłem w firmie która zajmuje się remontami drugi, kładzeniem chodników itp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.