Skocz do zawartości

dorota-sz

Użytkownik
  • Postów

    77
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dorota-sz

  1. Dziękuję Czy jest sens w obecnej chwili powtarzać wszystkie testy codziennie ? Dziś zrobiłam tylko NO2 i cieszę się, bo powoli rośnie wynosi między 0,2 a 0,3 Czy jeśli co dwa dni zrobię testy to mogę coś przeoczyć
  2. Dziś jest tak: NH4-0,2 NO3-tak na oko prawie 5 NO2-0,1 Coś się więc zaczyna dziać, tylko dlaczego NO3 spadło, nie miało rosnąć?
  3. Nic się nie dzieje :( Testy wyszły tak samo-czekam dalej.
  4. Dzięki. Będę cierpliwa-obiecuję Czekam...czekam...czekam.
  5. Dziękuję-będę obserwować parametry Na chwilę obecną nic się nie dzieje: pH-prawie 8. NO 2-pomiędzy 0,025 a 0,05 NH 4-mniejsze niż 0,05 NO 3-pomiędzy 5 a 10 GH-5 KH-12 Wczoraj wlałam bio nitrivec (polecono mi w sklepie). Może wypłukać znów gąbkę od filtra wewnętrznego z dojrzałego akwarium ? A może zostawić wszystko w spokoju i ponownie zbadać wodę za tydzień?
  6. Zmierzyłam dziś pH wynosi prawie 7,8 więc mało jeszcze-dodam łyżeczkę sody a jutro zmierzę ponownie -- To moje akwarium takie jakie będzie ostatecznie. Pewnie roślinki i muszelki się Wam nie spodobają, ale pamiętajcie że ja jestem kobieta Wpuściłam dwie rybki startowe(danio)i trzy krewetki-jako rybki startowe mogą być? Zamontowałam nowy filtr wewnętrzny Agua szut turbo 750. Nie będę się spieszyć z wpuszczeniem pysi, mam już zamówione od forumowicza z mojej okolicy. Obawiam się tylko, że nie bardzo będę wiedzieć kiedy moje akwarium dojrzało. Czy jeśli mam rybki startowe to proces dojrzewania jest taki sam? Nie zaszkodzi Danio?
  7. Dziękuję za rady. Wsypałam 4 łyżeczki sody, po godzinie podniosło się pH na 7,7-dalej mało ? Nie doczytałam(instrukcji wsypywania)-wsypałam łyżeczkami bezpośrednio do akwarium, ale potem porządnie zamieszałam
  8. Dziękuję Napiszę do podanych kolegów z forum
  9. Witam Gdzie w Sosnowcu lub okolicy kupię zdrowe, ładne Saulosi
  10. Dziękuję, jutro wytnę tylne ścinki. Zalałam akwarium, dolałam 10 litrów wody z akwarium w którym mam krewetki i dodatkowo gąbkę z filtra od krewetek wymyłam w moim nowym zbiorniczku. Wczoraj zbadałam kranówkę, pH było ciut poniżej 7,4-reszty testów nie pamiętam Czy powinnam dodać sodę już teraz i ile ilościowo? -- Czy jest sens mierzyć parametry wody w tej chwili-czy spokojnie poczekać tydzień ?
  11. Pewnie tak-uodpornię się Mam problem z filtrem a w zasadzie z pokrywą, która nie bardzo do niego pasuję. Kolanka te co trzymają deszczownicę i tą drugą rurkę, wspierające się o szybę są za szerokie i nie mieszczą mi się pod wycięcia. Muszę mieć więc albo w nierównych od szyby odstępach deszczownicę i tą drugą rurkę, albo wyciąć w fabrycznych wycięciach tylne ścianki aby się zmieściły kolanka-co radzicie Chyba, że da się kupić węższe kolanka do filtra JBL?
  12. Nie zaśmiecacie tematu i dziękuje za komplement Ja się przyzwyczajam do rybek więc chyba nie dałabym rady oddać małych(jako kobieta mam silny instynkt macierzyński:p ). Sama nie wiem jak w późniejszym etapie przeżyję redukcje Saulosi
  13. Dokupię dużą skałę-dziękuję za sugestię
  14. Akwarium zrobione czeka na podłączenie filtra i zalanie;) Filtr JBL 901, testy wszystkie tez tej firmy. Mam 3 skały lawy-tak powiedział pan w sklepie, ja się nie znam więc nie wiem czy to na100 % lawa. Czy te skały mogą być? Na dniach ma dojść zamówione niebieskie tło. Co mogę jeszcze ulepszyć?
  15. Wiecie, dopiero teraz się zorientowałam że blisko miejsca zamieszkania mam sklep malawi i tam jest wszystko-nawet odnośnik do tego forum:p Dziękuję wszystkim za pomoc:)
  16. Doczytałam, napisałam-dziękuję
  17. Czy i ja mogę prosić o gratisa Wprawdzie rybki będę mieć za około 10 dni, ale już dla nich wszystko gromadzę
  18. Amoniak-jakikolwiek producent ?
  19. Dzięki-już szukam
  20. Dzięki Czy te testy mogą być ? http://allegro.pl/jbl-combi-set-test-kh-ph-fe-no2-no3-gratis-i2610554090.html
  21. Czy są filtry w komplecie z lampami UV-C? Czy lampa faktycznie coś daje-potrzebuje jej ?
  22. Gdzie mogę kupić czujnik wilgoci ?
  23. Dziękuję za odpowiedź To nie tak, wcale nie uparłam się na filtr EHEIM tylko boje się tych zaworów-jakby mi woda z akwarium uciekła to sąsiad by mnie powiesił Tak sobie wydedukowałam, że z najlepszym filtrem to mi nie grozi;) Jasne, że wolałabym wydać mniej za filtr. Akwarium już mam więc przez pewien czas nie kupię większego. Dziś jadę po piasek i czarny kamień Brakować mi więc będzie tylko filtra-może jednak wezmę chińczyka-nie ucieknie mi woda:confused: Czy rybki będę mogła kupić na allegro od człowieka z Katowic?
  24. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi A jeśli Eheim to który-wiadomo w przyszłości pewnie będzie i większe akwarium Czy 300 zł to dużo za ten filtr gdy jest używany? Zależy mi na cichej pracy-mam małe dzieci, które śpią tam gdzie stoi akwarium
  25. Dziękuję za rady : ) A czy taki filtr chiński nie jest awaryjny Rozumie, że takie testy mogą być http://allegro.pl/zoolek-aquaset-test-9w1-no3-nh3-ph-po4-no2-gh-kh-i2594121571.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.