Skocz do zawartości

Jowisz

Użytkownik
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jowisz

  1. Czyli powiedzmy, że mam p.saulosi 1+3 i kupię samca c.afra to mogą wyjść z tego jakieś mieszanki? :-?
  2. Mam pytanko teoretyczne.. chodzi mi o proporcje mieszania gatunków. Załóżmy że mam jakiś zbiornik, w nim dwa haremy różnych gatunków. Nagle spodobał mi się samiec z innego gatunku, ale samice są szare. Pytanie, czy można wpuścić samego samca? Obsada mogła by wyglądać tak?: 1+4 pyszczak x 1+4 pyszczak y 1x pyszczak z
  3. Akwarium ma 2 miesiące, więc już przeszło cykl azotowy.
  4. Parametrów nie mam możliwości zmierzyć, wiem że pH 7,5 (wiem, że trochę niskie, ale pomyślałem, że skoro w hodowli żyły w takiej samej to chyba nie ma sensu robić im szoku?). NO3 prawdopodobnie na bardzo niskim poziomie (dość dobry filtr, wypchany ceramiką, pojemność 10L). NO3 średnio, ale też raczej nie jest na wysokim poziomie bo mam trochę roślinek. Po zgaszeniu światła ryby nadal siedzą schowane.
  5. Mam zbiornik 100x40x50. Oświetlenie 60W z pokrywy, więc niezbyt mocne. Obsada: 6x l.caeruleus + 4x maingano, ryby nie mają więcej niż 7cm. W akwarium znajduje się kilkanaście kg lawy i trochę roślinek. Skały starałem się ułożyć jak najbliżej tylnej szyby i jak najwyżej (ten murek sięga mniej więcej do połowy wysokości), zrobiłem też trochę kryjówek. Od samego początku czyli od dwóch miesięcy ryby mają porobione jaskinie. Problem polega na tym, że ryby bardzo się chowają. Nie można ich obserwować, cały czas siedzą między kamieniami, wychodzą tylko na posiłek, po czym po kilku sekundach znikają. Tak jest od samego początku. Akwarium stoi w rogu pokoju, nie jest to zbyt ruchliwe miejsce, więc ryby nie są płoszone (poza tym chyba by już się nie bały po takim okresie czasu?). Pytanie brzmi: czy ryby kiedykolwiek przestaną się bać i będą pływać tak jak każda inna ryba (kiedyś miałem np. prętniki, p.ramireza - cały czas były na widoku)? Czy może taka ich natura i nie ma szans na obserwację? Nie są to ryby z odłowu.
  6. Akwarium 100x40x50. Zastanawiam się nad obsadą.. 1.Czy do tego akwarium nada się pyszczak złocisty (auratus)? Jeśli tak, to mógłbym z jakimś innym gatunkiem go połączyć? 2.Mógłbym trzymać jakiś inny gatunek z saulosi 1+4?
  7. To co byście powiedzieli na takie obsady: 3+9 saulosi 2+6x saulosi + 4x Pseudotropheus sp. “elongatus neon spot” 5x auratus + ??? Co mogłoby być z pyszczakiem złocistym? Słyszałem że jest agresywny? I jeszcze pytanie co do karmienia, bo z tego co wiem, to saulosi jest roślinożerny.. jesli wrzuciłbym do akwarium mrozonego komara/solowca, to nie tkną? Zjedza tylko warzywa lub torebkowe suche jedzenie?
  8. Jeszcze jedno pytanie: czy wapienie nie będą się rozpuszczać/barwić wody? Słyszałem gdzieś taką teorie, nie bardzo mi chce się w to wierzyć, ale wolę zapytać.
  9. Z tymi wapieniami nie chodzi mi o tło, lecz o kryjówki dla pyszczaków. Jeśli bym zarobił całą tylną ścianę to miałbby sie gdzie chować. To jak, mogę wrzucić duzo wapieni?
  10. Witam, planuje załozyć malawi, mam kilka pytanek w związku z tym. 1.Czy moglibyście mi zrobić lub podać listę pyszczaków nadających się do akwarium 100x40x50 (200L)? W jakiej ilości trzymać poszczególne gatunki? 2.Jeśli w kranie mam pH 7,5 i zrobię całą tylną ścianę w wapieniach i trochę dam z przodu to pyszczaki będą się dobrze czuły? 3.Jakie roślinki mogę posadzić w piasku które będą rosły przy słabym świetle? 4.Pyszczaki kopią w podłożu? 5.Słyszałem, że pyszczaki są trudniejsze w hodowli niż typowe ryby np. neonki czy kiryski. Czy to prawda? Czym różni się opieka nad pyszczakami od opieki nad typowymi rybami?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.