Skocz do zawartości

Majkel2000

Użytkownik
  • Postów

    65
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Majkel2000

  1. Niestety nie jesteś w błędzie, ale akwa jest odpowiednio przygotowane, tzn nazwę to podklejone w takich miejscach, prócz tego, to są jakby wyszczerbienia, jak ktoś np do wanny wkładał, to przyłożył i odprysło. Ja się tym nie martwię, wiem że to nie wygląda dobrze, ale napewno nie puści. gdybym nie był pewien, nie umieścił bym sobie w pokoju 120 litrów wody...
  2. Oto filmik, radźcie, może to wcale nie tarło? http://youtu.be/yozwME9Bif0
  3. Wszystkie rybki, są pochowane po kątach, a te dwie dosłownie przeganiają wszystko i od czasu do czasu pod kamieniem bzyku bzyk ;-)... No a niech to trafi jasny... Nagrałem filmik, ale nie wiem czy można na forum wstawiać, chyba nie, wiec dam na youtube i wstawię linka.
  4. No jeśli się z innym gatunkiem "trze" to dla mnie raczej się "puszcza" :-) ale to mało istotne, ważne, że wiadomo o co chodzi.. Wstawiłem fotke, może kto wie co to jest? Możliwe że to Maingano, ale maingano samice są żółte? Oglądając johanni na zdj w necie, to bardzo pasowały te moje. Mam jednego wybarwionego, jak na zdj, i ta żółta.. no miała być saulosi... Heh wogole wszystkie miały być saulosi! Na zdj, ta żółta rybka, ma jakby podwójny odbyt.. Coś tam kiedyś czytałem, że coś tam jakoś tak się robi w okresie tarła..? Bede zły jeśli to są maingano czy tam johanni... Ile ich mam, no raczej dwie, tzn, jedna niebieska i żółta... JASNY GWINT!! IKRA W PYSKU...
  5. No na NO3, to akurat raczej się nie myli, robiłem w pracy test (mamy akwarium 200L na hali, ale nie malawi :-) ) wykazał ponad 100, wiec momentalnie wymiana wody z konkretnym odmulaniem, po podmianie i odczekaniu 4 godzin, pokazał 50mg. Ale tam straszny syf jest zwykle, wiec mógł sie nie mylić. U mnie w akwa pokazuje 20mg, wiec raczej sprawny, początkowo pokazywał przedział 0-10, po tygodniu wzrosło do 20mg. Ale to NO2 to jest normalnie jakaś masakra...
  6. O ja Ciee... Faktycznie, to może być johanni... Zaraz wstawiam fotki OTO FOTKA: http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=150098 Co wy na to?
  7. Mam dziwne zjawisko, samica (wnioskuję z tego, że nikt jej nie przegania w akwa) Saulosi, chce się wytrzeć z Maingano.. Podstawiają sobie ogony, i pływają razem, gdzieś pod kamieniami, a Maingano odgania inne rybki tudzież SAULOSki.. Jeszcze wczoraj sie do samicy dobierał jakiś samiec Saulosi (tzn, mam nadzieję że to SAULOSki są) Proszę, zachowujmy poziom. Gorol.
  8. Ten tester TROPICAL`a, czy ktoś zna go, używał, albo ma jakieś zdanie? W sumie taki troche nie teges, bo nie ma na skali poziomu "0" test pokazuje >0,3; 0,3; 0,9; 1,6; 3,3; <3,3 Może on kłamie, albo raczej nie ma dobrej renomy wśród doświadczonych akwarystów?
  9. Nie mam innego :/ co zrobić, zrobię podmianę, poczekam kilka godzin, zmierzę NO2 i NO3... Zobaczymy. 0,3mg/L rzadko spotykany? Tzn że za mało czy za dużo jak na kranówe??
  10. No właśnie nie zaobserwowałem takich zachowań.. Myślę że oddychają spokojnie, a i skrzela wyglądają ok.. Chociaż to w sumie małe rybki, jakieś 7cm mają wiec trudno powiedzieć co ze skrzelami.
  11. Zaraz robię pędem podmiane z 30% wody. A właśnie, jaki to jest poziom śmiertelny dla ryb jeśli chodzi o NO2? U mnie nawet próbują do tarła podchodzić... Ale głupi maingano się wpier...
  12. No tak właśnie myślałem. Jak zrobię głodówkę to przecież one się pozjadają...
  13. Test NO2 w kranówce wykazał 0,3mg/L A chciałem kupić testy na NH, ale nie mieli w sklepach... U mnie jest jakieś 5 sklepów zoologicznych.. Chyba za mało..
  14. Moje akwa, istnieje od ponad miesiąca, filtr biologiczny w akwarium z którego pobierałem wode? Nie, kolega który użyczył mi wody nie ma filtra bio, ale on ma akwa od 2ch lat (ciagle to samo), dlatego wziąłem od niego jakieś 5 litrów... Gdy tylko wlałem wode, i uruchomiłem filtr. Lewe testy.. Hmm napewno nie po terminie, testy TROPICAL`a.. a kto wie kurde może w kranówie mam takie NO2... Zaraz sprawdzam! -- Nie dopisałem wszystkiego, mój tata uparł się, że w akwarium powinny znaleźć się gupiki... ODRADZAŁEM ale nie posłuchał, wpuścił 4 dni temu parę 2szt (na próbę po moich ostrzeżeniach) i właśnie dzisiaj padły oba, tzn, samicę zagryzły pyski jak byłem w pracy, samiec padł parę godzin temu, jednak wyłowiłem martwe rybki jak tylko miałem okazje, nie były w akwa dłużej niż 4 godziny. Może to być przyczyną powstania takiej ilości NO2??
  15. Witam, Dokupiłem tester na NO2, i moje pytanie, jak już pisałem w podobnym temacie niedawno, czy te parametry są ok, co jest nie tak, co nalezy zrobić aby było dobrze. GH- ok 21-22 KH- ok 10-11 Ph- ok 7,8-8,0 NO3- ok 20 NO2- 3,5!!! DWA RAZY SPRAWDZAŁEM Trochę mnie to martwi... Akwa działa już ponad miesiąc, z rybami od jakichś 2 tyg. zasilane wodą z innego zbiornika, filtr; ceramika/gąbka/zeolit. Oupss przejęzyczenie, proszę moderatora o poprawienie tematu :-) Mam filtr kaskadowy, do 200L, akwa 125L, czy możliwe jest, że NO2 takie wysokie (rybki sobie z tego nic nie robią - jakby wszystko było ok) z powodu za słabego natlenienia?? Nie posiadam "brzęczyka" czy innego urządzenia natleniającego. Nie dodałem, podmiana wody przewidziana na jutro, czyli tydzień bez podmiany.
  16. Majkel2000

    Zdjecie009

    A oto zdjecie zrobione w ciemnosciach, moje zbiornika 125L, troche dla przechwałek, troche dla porownania.
  17. Chyba sie udało z fotką... http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=150064 A ja ją po raz kolejny i OSTATNI usuwam. Do prezentowania baniaków służy galeria. Gorol -- Dobra fajnie, widzę że się nie zrozumieliśmy. Ale ok.
  18. No włączę się odrobinke.. co do cenzury, ja nie doświadczyłem na własnej skórze, ale zamykanie jak to Ktoś nazwał NIEWYGODNYCH tematów no trochę jest nie fair... Trzeba dać się człowiekowi pochwalić, przecież i tak jesteście, czy to byliście pewni że to nie uda się, że rybki się zamęczą, i prawdopodobnie zdechną... I prawdopodobnie za niedlugo by tak się stało... Trzeba było poczekać, fakt, zdjęcia z taką wodą.. nawet robione po ciemku moją starą nokią mojego zbiornika (również 125L) woda jest idealna, widać że tam każda rybka machnie ogonem to zaraz się muli wszystko.. Ale trzeba było przekonać gościa że robi źle, może nie każdy kto ma malawi musi od razu być pasjonatą i miłośnikiem, a może też nie każdy ma warunki (i pieniądze) na jakieś "odpowiednich" rozmiarów akwa. Prócz tego, zdecydowanie akwarium, to element dekoracji, można mieć inne rybki, równie kolorowe, lub nawet podobne - efekt nic mniejszy. Prócz tego, mam w akwa 7 ryb, (chyba) MAINGANO, (chyba) 2 RED RED, i prawdopodobnie 4 samce SAULOSI... Potrzebuje pomocy, jestem z Ostrowa Wlkp. chce a nawet pragnę mieć 1-2 samce i 4-8 samic SAULOSI, ale nie potrafię odpowiednio zidentyfikować w żadnym sklepie odpowiednich ryb, może znacie kogoś, kto mógłby mi pomóc, np z Kalisza, Pleszewa (to okolo 30km ode mnie) albo jakiś sklep w mojej okolicy, gdzie znają się na pyszczakach??????? Wiem - nieodpowiednie miejsce na to, ale to tak przy okazji nooo, akurat aktywny temat, wiec może ktoś mnie tu dostrzeże... oczywiście MAINGANO i RED REDki oddam do sklepu albo komuś z forum, jak bedzie chciał W ZAMIAN ZA POMOC. Może uda mi się zaraz wstawić fotke z mojej NOKII ;-)
  19. Majkel2000

    oswietlenie LED

    No nieźle, nieźle.. Tylko jest pewien problem, materiały można pomocnicze (typu schematy czy wykresy) znaleźć łatwo, ale niestety nie każdy posługując sie schematami i wykresami potrafił bedzie stworzyć układy zasilań do diód itp... Chodzi mi o "fachowe" stwierdzenia, jak choćby półprzewodnik... Niestety nie każdy jest elektronikiem, i widząc schematy, może sobie zwyczajnie nie dać rady, wiec najlepiej by było zapodać dosłownie filmik, czy fotki instrukatarzowe typu "zrób ro sam" ;-) Oczywiście nie zmuszam nikogo, taka propozycja, jak ktoś bedzie potrzebował, to niech przecież napisze na forum, myślę że jest tu napewno nie mało elektroników, ewentualnie przecież są inne jeszcze fora, specjalizujące się w tematach elektronicznych, i napewno jakieś tam filmiki czy porady "jak zrobić". W każdym razie pozdrawiam Nowo-Rocznie ;-) PS: W sprawie migania świetlówek, jak są dwie koło siebie, to właśnie trudno spostrzec miganie, ponieważ uzupełniają się w fazie, czyli np podwaja się częstotliwość migania, i dla oka to lepszy efekt. Najlepiej wg mnie widać na jednej. A elektroniczne zapłonniki do świetlówek polecam.
  20. Witam, no trzeba przyznać że post "z jajami", dobrze że ktoś pisze właśnie takie rzeczy. Mam nadzieję że mnie ominie taka sytuacja, sam wpuściłem ryby po jakichś 2-3 tyg od wlania wody, oczywiście zasilałem wodą z innego akwa (trwa akwa już dobry miesiąc), podmiany itd (nie bede pisał przecież to podstawy), ale testów żadnych nie robiłem zanim wpuściłem rybki, jednak na początek kupiłem tylko 2 szt, w obawie o to że mogą paść. Ostatnio jak robiłem testy jakiś tydzień temu, to NO3 było około 5, wczoraj było 10, ale zeolit we filtrze, gdzieś już o tym pisałem, podobno zeolit nieźle wchłania NO3... I niby ogranicza rozwój glonów, które chyba zbyt wiele sobie z tego zeolitu nie robią póki co.. Powodzenia z prowadzeniam akwa.
  21. Heh, ja kupiłem spawarkę, żeby sobie pospawać ten stelaż ;-) droga nie była, raczej amatorska, ale dała rade - 400PLN, i w sumie nigdy nie spawałem, ojciec umie, wiec czuwał nad moją pracą :-) Kątowniki ze złomu, kosztowały 50 PLN, no i moje 3 dni spawania... w sumie 4, bo pierwszy to wogóle nauka była i obycie ze spawarką.. Żeby kto nie pomyślał, że taki bogaty jestem, muszę jeszcze pospawać poręcze jakieś wkoło domu, wiec opłaciło się kupić spawarkę..
  22. Majkel2000

    oswietlenie LED

    No chyba mi nie powiecie, że zasilacz z prostownikiem (mostek prostwniczy), i stabilizowany powoduje miganie LEDów... Zgadzam się, impulsowy jest dobry, o ile ma dobre, tudziesz wysokie taktowanie, ale nic nie zastapi przebiegu stałego. Wiec, jeśli mam przebieg stały (brak sinusoidy czy impulsów), to jak mogą diody migać?? Swoją drogą, naprawde widzisz Nabe jak mruga światło o f= 100Hz?? Mam nadzieję że źle Ciebie zrozumiałem... -- Swoją drogą, Nabe bardzo ładnie rozwinąłeś temat, podając link. Naprawde coś tam wiedziałem w tym temacie, ale aż tyle to nie... Koleś ma łeb.. ;-)
  23. Bardzo pomysłowy stelaż MAKOK, ja zrobiłem z kątownika sobie (sam spawałem) ale chciałem mieć wysoki na 85 sm... i mam taki, konstrukcyjnie raczej prosty. Ten z Twojego zdjęcia, zaispirował mnie do zrobienia innego, lepszego, dłuższego, wiekszego ;-) ale to jak wreszcie zamieszkam na "swoim" ;-) heh A jaki tam blat daleś? Ja pos swoje akwa 120L dalem kawał parapetu grubego na 40mm.. Albo akwa jest ogromne, albo widzę że raczej jest jakiś mały... Bałbym się że się wypręży i....
  24. Majkel2000

    oswietlenie LED

    Hmmm no to dziwne, że pożółkły, a może masz jakieś do kitu zasilanie? Napisz, czy masz zwykłe, tzn jednobarwne, czy może RGB (takie które dają różny kolor w zależności od tego na który zacisk podamy napięcie)?? Jeśli masz RGB to ewentualnie mogło sie coś skopać np na sterowaniu barwą, i masz za dużo zielonego... Nie wiem zgaduje. A jeśli zaczęły świecić słabo, czyli światło nie jest już takie jaskrawe, to podaj inne zasilanie, jeśli jest to możliwe, wtedy bedziesz wiedział, czy np sam pasek LED nie jest uszkodzony, i czy zasilanie jest wpożądku, mógł się przecież rezystor przepalić lub przypalić.. Ja u siebie, zrobiłem pokrywę dwu-komorową, z plexiglas-u, kleiłem to szczelnie silikonem, w taki sposób że i świetlówki i LED są odizolowane zupełnie od wilgoci, użyłem zwykłych LED nieizolowanych, ale miałem do tego warunki, narazie nic się nie dzieje, jednak martwi mnie to, że ryby stały się strasznie płochliwe. A Twoje ryby nie są bardziej płochliwe jak włączasz LED?? Jeszcze jedno, jak włącze LEDy (jaskrawo-białe) to w akwarium panuje taki troszkę niebieskawy półmrok (o taki efekt mi chodziło) i może o ten półmrok chodzi? Może pyszczaki lubią mieć jasno?? Nie mam już pomysłów na to.
  25. Majkel2000

    oswietlenie LED

    Zapewne jak każdy, kupiłeś tanie paski LED - BEZ IZOLACJI i umieściłeś nad "taflą wody".. Można kupić jeszcze takie izolowane, w jakby półkolisym silikonie, te naprawde są wodoszczelne, i nie zardzewieją, bo pewno o to chodzi, masz gdzieś już zwarcie (np w miejscu lutowania - można posmarować to miejsce silikonem zwykłym i po kłopocie, ale jak jest SUCHE!!), które pochłania większość prądu... Dlatego świecą gorzej i pożółkły.. Co do mojego zasilania, mam zasilacz 12V 1000mA, przemysłowy, napewno nie jest to impulsowy, jak np ładowarka do telefonu, pracuję w tym trochę... Jego rozmiary są naprawde spore, wziąłem go do garażu na warsztat bo ma naprawde bardzo dobre parametry, i napewno nie jest to mruganie, powiedzmy że jest to zasilacz analogowy, kto wie o co chodzi to wie... Nie chcę się za dużo wymądrzać, naprawde wiem co zrobiłem, dlatego pytam, czy ktoś miał podobnie... piszesz że ryby widzą mruganie???? A świetlówki nie mrugają??? Oj oj, troszke może nie wiesz, ale świetlówki, mrugaja najwiecej, rzekłbym nawet że zasada ich działania opiera się na "mruganiu" i jakoś świetlówek się nie boją moje rybki... -- Chyba miałeś na myśli SMD, czyli tak jak myślałem, zaszło wodą, i jest małe zwarcie, jakieś przebicie.. To wystarczy... To dużo tłumaczy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.