Skocz do zawartości

Gregory85

Użytkownik
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O Gregory85

  • Urodziny 07.07.1985

Informacje o profilu

  • Moje akwarium
    Akwarium: 936l-260x60x60
    Obsada: Acei Ngara White Tail ,Demasoni, Maingano, Auratus, Venustus, Hongi Red Top jak zdobędę jeszcze Crabro (na razie maluchy)
    Filtracja: sump 170l, Oświetlenie: 2x 36
  1. Dorosłego. Chodzi o rybkę żółto-czarną w pionowe pasy.
  2. A jaką rybkę zamiast crabro podobną kolorystycznie można wrzucić bo o crabro strasznie mnie żona męczy?
  3. Akwa zalane, działa. Wpuszczone większość ryb. Na razie maluchy 2-4 cm. Obsada się zdecydowanie zmieniła. Aktualnie w zbiorniku są: Pseudotropheus Acei Ngara White Tail Pseudotropheus Demasoni Labidochromis sp Hongi (Red Top) Melanochromis Maingano Melanochromis Auratus Nimbochromis Venustus Plus jak zdobędę dorzucę Pseudotropheus Crabro. Co o tym sądzicie?
  4. Przemku w tym wątku nikt o tym akurat nie pisał, ale sam mam podobnego sumpa, dodatkowo szklarz dorobił mi pokrywy szklane do niego. Samo akwarium również ma pokrywy szklane i nawet latem przy upałach parowanie mam tak znikome, że nigdy jeszcze nie musiałem dolewać wody, z powodu jej parowania. Tylko standardowe podmianki
  5. Opis obsady jest tutaj http://forum.klub-malawi.pl/pierwsze-akwarium-malawi-podstaw-t18502.html Zobaczymy co dostanę w sklepie. W sumpie sama pompa. Za mechanika robią przede wszystkim gąbki na rurach spustowych w kominach i w 1 komorze sumpa. Jeśli będzie mało to kupie jakiś filtr wewnętrzny lub mały kubełek. Na razie się to sprawdza przy zbrojnikach (gibusie i pleco, mające po 30-40 cm, które chcę sprzedać lub zamienić na art. do malawi) oraz skalarach i hokejówkach (już sprzedane)
  6. Mam jeszcze pytanko, już bardzo konkretne, co do złóż w sumpie. Ma on wymiary 105x40x40 czyli ok 170 l brutto. Komory mają po kolei 15x35hx40, 17x35hx40, 22x35hx40, 15x35hx40 oraz 31x35hx40. Te 35h to orientacyjnie, aby podać ich objętości. Największa to komora pompy i robi za rezerwę. Gdy nie ma prądu nadmiar wody spływa z akwarium i rur do niej i dzięki temu nic się nie rozlewa czy wylewa Myślę zrobić tak I komora - 21 L gąbka II komora - 24 L biobale III komora - 30 L grys koralowy o dużej granulacji 10-20 lub 15-25mm IV komora - 21 L bioceramika Czy takie rozwiązanie się sprawdzi? Czy sugerujecie zmianę kolejności ułożenia mediów w sumpie?
  7. Nie, raczej zostanie to co jest napisane. Ja jestem z okolic Cze-wy, ale po rybki pewnie wybiorę się na śląsk. Czy polecacie jakiś sklep? Co z malawishop - jakie macie o nim opinie?
  8. Wiadomo. Jednak czy mogę użyć część starej wody bo akwarium nadal działa i pływają w nim zbrojniki.
  9. Czy ma znaczenie kolejność wpuszczania ryb do akwarium? Czy któreś z gatunków lepiej zakupić jako pierwsze i jak się zadomowią dodać pozostałe?
  10. Przypuśćmy, że obsada wyglądałaby tak Pseudotropheus saulosi Metriaclima sp."zebra chilumba" Pseudotropheus sp.acei Maylandia estherae red red Labeotropheus fuelleborni Melanochromis Auratus Jakie ilości każdego z gatunków mógłbym dać? Myślę oczywiście po 1 haremie o ile wszystkie żyją w haremach czyli np. 1+3(4). Czy nie będzie za dużo ryb jak na 1 akwarium?
  11. Witam Posiadam akwarium 260x60x60 cm, 2 kominy na końcach z prefiltrami, sump o wymiarach 105x40x40. Ma 5 komór. W ostatniej pompa 3000 l/h. Zakładam w nim malawi. Jakie sugerujecie wkłady do filtra i w jakiej kolejności? Czytałem, że stosuje się grys/żwir koralowy. Jaką ilość zastosować w moim akwarium? Czy potrzebny jeszcze mały mechanik w środku? Jaka barwa oświetlenia? Ile minimum/optimum? Mam 2 belki na świetlówki T8 120 cm czyli 36Wx4. Jakie kamienie można zastosować oprócz wapieni i piaskowców?
  12. Jasna sprawa. A co do gatunków to ciężko mi powiedzieć, z tego względu iż nie wiem, które jakie pokarmy jedzą i będą ze sobą współgrać. Co byście powiedzieli na Pseudotropheus zebra chilumba, Labidohromis caeruleus i popularnego Pseudotropheus saulosi Czy pasują temperamentem i nawykami żywieniowymi? Co do nich.
  13. Fakt, zapomniałem o podstawowej informacji Mam nadzieję, że nie za wysokie bo to 60-tka. Czy takie akwarium się na da: Wymiary zewnętrzne to 260x60x60 cm plus dwa kominy na końcach 17x17 cm. Jeśli można, Perez666, chciałbym w tym wątku zebrać większość informacji. Trochę czytałem jednak mam jeszcze mętlik w głowie.
  14. Witam serdecznie. Akwarystyką zajmuje się od ok 4 lat. Na początku miałem akwa towarzyskie, później biotop BW -Black Water czyli Czarne wody Ameryki Południowej. Obecnie sprzedaję obsadę akwarium i chcę założyć w nim malawi. Z malawi będę miał do czynienia po raz pierwszy. Prosiłbym o rady, porady i odpowiedzi na kilka pytań. Kolejne pewnie pojawią się później. Hmmm... od czego by tu zacząć. Po przeczytaniu FAQ wypiszę to co rzuciło mi się najbardziej w oczy i uważam za niezbędne przy zakładaniu akwarium o biotopie malawi. 1. Na dno najlepiej stosować piach o granulacji 0,5 - 1 mm. 2. Ze skał piaskowce i wapienie. Choć słyszałem, że mogą być także inne. 3. Pod dno zastosować styropian. Podejrzewam, że 1-2 cm wystarczy. Ochrona przed uszkodzeniem dna w wypadku obsunięcia się kamieni. Tło mam zewnętrzne więc nie zabiera mi miejsca w akwarium. A teraz kilka pytań. Jakie gatunki mi radzicie? Mi zależy na rybach roślinożernych. Chciałbym również ryby dość łatwe w hodowli i dostępne w sklepach Jakie wkłady zastosować do filtra? (Rolę filtra pełni u mnie sump. Mam do wykorzystania na media 4 komory). Słyszałem, że korzystny jest grys/żwir koralowy. Czy jest jakaś niezbędna, minimalna ilość światła (przelicznik W/L lub coś takiego) oraz jego barwa? Jak wygląda sprawa z kryjówkami dla ryb. Czy muszą być i ewentualnie jak je najlepiej stworzyć? To na początek. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, proszę piszcie. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.