-
Postów
4270 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
160Kontakt
-
Strona URL
https://www.youtube.com/akwarystycznezrobtosam
Informacje o profilu
-
Lokalizacja
Wolin
-
Zainteresowania
programowanie + wingfoil
-
Zawód
.net developer
-
Moje akwarium
za małe
-
Płeć
Mężczyzna
-
Imię
Grzegorz
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania.
-
Po wstępnych symulacjach na v2 wyszło że za dużo, zbyt chaotycznie. Dlatego przegrupowałem i ledy WhiteFS+kolory pójdą na adres 0x40 (pierwszy PCM), kanały od 0-14. Ledy białe zimne adres 0x41 (drugi PCM), kanały od 0-13. Ledy royal blue chciałem wrzucić na 0x41, ale jako że planuję książyc to muszą iść na 0x42 (trzeci PCM), kanały 0-13. Dlatego też nie pójdę w meanwelle, bo kosztują od 20-30pln za sztukę a musiałbym ich mieć 40. Jak na pierwszą lampę to nie ma sensu. Nastepną 4m zrobię na nich jak konstrukcja się sprawdzi.
-
Możecie popróbować - po 2 ledy na kanał - z wyjątkiem N i zdaje się X. Suwaki lekko lagują, ale można symulować. Narazie wersja do manualnego "macania". In strukcji chyba nie potrzeba. Bawiąc się na stronie suwakami zastanawiam się jak ugryźć wschód słońca?
-
Cośtam się można pobawić - pierwszy suwak kanał PWM, drugi natężenie -> diody powinny zmieniać rozmiar w zależności od intensywności. Jutro automatyzacja.
-
OMG jaki koszmarek - nie chcę chłodzenia wodnego - jak już pójdę w powietrzne i najwyżej będzie korona a nie pokrywa, chyba żebym tak to zaprojektował, że będzie ciepło z lampy się wydmuchiwało poza, to wtedy zamklnę... jeszcze nie wiem.
-
Myślę o chłodzeniu nieustannie. Narazie mam dwa profile alu pełne o przekroju 50x20x1mm ale to będzie za mało. Najwyżej dokupię coś żebrowanego.
-
O nie nie. Im mniej przewodów tym lepiej. 48 kanałów + przewody to i tak będzie koszmar. Chętnie bym zlecił zaprojektowanie custom PCB pod ledy i te meanwelle, tak żeby w ogóle wyeliminować przewody. Jak tylko znajdę osobą która to potrafi.
-
Dotychcas to akwa kosztowało mnie tak mało jak jeszcze nigdy, więc cena nie gra aż takiej roli, a meanwelle podobają mi się ze względu na zabudowaną konstrukcję i i bo są do nich gotowe PCB. Ty masz któryś ze znanych kanałów YT o oświetleniu? Bo jestem ciekaw.
-
Dzięki... tak zrobię. OT: Co drugie kliknięcie tu czegokolwiek wywala mnie z wersji https:// tej strony do http:// i wylogowuje - jakaś rada? I to tylko dzisiaj tak mam i już mnie krew zalewa.
-
Idea jest taka żeby symulować ruch słońca nad akwa w ciągu dnia, a ruch księżyca w ciągu nocy - z uwzględnieniem fazy. Nie tak że będą się zapalały kolejne sekcje a poprzednie gasły, bo z oczywistych względów tak to w rzeczywistości pod wodą nie wygląda. Chciałbym ten "ruch" słońca symulować tak, że gdy jest wschód zapala się powoli np prawa strona, coraz więcej sekcji, do zadanej wartości maksymalnej - po takim "wschodzie" świeci cała lampa. Potem "słońce" wędruje i w "południe" najintensywniej świeci środek i ta "intensywność" wędruje dalej na lewo - wszystkie ledy są zapalone, ale te "pod słońcem" ciut intensywniej. I pod koniec dnia zaczyna się zachód i akwa zaczyna gasnąć od prawej do lewej. Jeśli wschód księżyca jest o określonej porze w nocy to samo robi księżyc, tylko tam po 1 ledzie (płynne przejścia) na max kilka % mocy - intensywność zależna od fazy. Wiadomo że księżyca w nowiu nie widać. Jeśli księżyc był na niebie akurat w dzień to tej nocy go też nie widać - są przecież i takie dni. I Blazora nie machnąłem żeby go ładować do arduino, tylko żeby "to zobaczyć" zanim wyrzucę 1000zł na drivery do ledów.
-
Narazie można oblookać sobie stan developerski... https://makokaqualightsimulation.azurewebsites.net/ Jeszcze nic nie robi, dopiero napisałem GetData.
-
Interneta nie zabraknie, pracuję z domu więc mam dwa łącza na wszelki wypadek - a co do API to zassam jednorazowo kolekcję 365 dni i zapiszę ją sobie na wszelki zwyczaj, jakby na norwegię spadł meteoryt i im wyłączyło to rządowe źródło. Rybkom to jeden czort, to zabawa wyłącznie dla mnie. To jest armata na wróble w istocie. Ale co mam zrobić? Jak ja już w życiu chyba wszystko do akwariów kiedyś wybudowałem. Teraz tym bardziej mógłbym iść do sklepu, kupić maxspect razora bo akurat mi się podoba kształtem, powiesić i gotowe, ale gdzie w tym frajda?
-
Wschód i zachód mógłbym jeszcze obliczyć, ale równiania na fazę księżyca mnie pokonały, więc wolę zassać wszystkie potrzebne dane niż się bawić w liczenie, natrzaskać błędów. Łatwiej mi idzie pisanie softu niż wyższa matematyka.