Skocz do zawartości

PITOLEJ

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez PITOLEJ

  1. Witam, wszystko wróciło do normy, NO2 I NH4 na poziomie 0. Na razie pływa cała pozostała obsada, czyli pozostałe 14 z 20, i póki co nie zamierzam przeprowadzać redukcji. Jedynie co mnie zaczyna niepokoic, to brązowe plamy na roslinach??? Wiecie co to może być, zauważyłem tez że zmarniały i nie rosną kolejne liście. Dla mnie to skutek dolania Toxivec-u Sery, ale proszę o wasze opinie.
  2. przyroda niestety jest bezlitosna i zredukowała moją obsadę z 20 prawie o połowę, obecnie zostało 12 ryb, więc chyba powinno być ok?. Mam jeszcze pytanie dotyczącej min ilości ryb jednego gatunku w akwarium? Z góry dziękuję za odpowiedz.
  3. dziękuję serdecznie za Wasze spostrzeżenia, Tak filtr wewnetrzny którego uzywam to Bio Flow 6.Jeszcze nigdy nie miałem takiej wody jak dzisiaj, bez żadnego nalotu, kożuchów, po prostu ideal, wygląda jakby nie było wody wewnątrz akwarium. Na dzień dzisiejszy żadnych strat, ryby jakby żywsze i bardzo głodne , to chyba dobry symptom, a najważniejsze że pierwszy raz od 3 tygodni spada zawartośc NO2, może w końcu coś zaskoczyło, więc póki co nic nie ruszam, ewentualna podmiana wody , co Wy na to?. Zamówiłem komplet nowych wkładów do filtra, co myslicie jak i kidy powinienem wymienić wkłady na nowe???
  4. Dzieki za pomoc, jednak liczyłem na więcej porad co można zrobić w tym momencie na ratowanie obecnej sytuacji, wiem niestety jakie błędy popełniłem, a było ich sporo. Mówicie że mechanik nie da rady w Malawi, znam akwarystę którego pasją jest malawi, posiada akwa 300l wspomagane przez dwa wewnętrzne filtry Aquela, do tego stopnia że nie ma problemu nawet z rozmnażaniem rybek, tak więc czegoś tu nie rozumię. Najchetniej wyrzuciłbym obecny wewnętrzny filtr wewnetrzny Juwela, zastąpił go mniejszym wewnętrznym i dokupił kubełek, co Wy na to?
  5. czyli filtry wewnętrzna do Malawi i Tanganiki to tylko marketing?, wyraźnie na stronie producenta Juwel jest napisane nadaje się również do biotopów Malawi i Tanganiki.
  6. Witam na prośbę Kunty jeszcze raz od poczatku, trzy tygodnie temu zalałem akwarium ( zestaw Juwela RIO 125L, wewnętrzny filtr wewnęrzny+na powietrzanie, całość kupiona jako używana, zapewniono mnie że filtr działał dwa tygodnie, więc nie wymieniałem wkładów). Niestety jako że nadgorliwość gorsza od faszyzmu, ryby całe stado 20 sztuk po 5 sztuk z każdego gatunku wrzuciłem po kilku godzinach od zalania akwarium (dodam tylko że parametry wody kranówki są idealne (mierzone testami kropelkowymi JBL na NO2 i NH4). Jako startera bilogicznego użyłem Microbacter 7. Po kilku dniach ryby zaczęly chować się, nie chciały jeść i dostały drgawek. Perwsze 4 sztuki padły w ciągu 12 godzin ( z tego samego gatunku Pseudotropheusy niebieskie). Pierwsze co to pomiary NO2 i pierwszy szok, poza tolerancją i do dzisiaj nic nie uległo zmianie chociaż upłynęły już dwa tygodnie od pierwszego skoku NO2. W międzyczasie padły jeszcze dwie ryby. Kolejny krok to codzienne 25% podmiany wody, głodówka, wieksze napowietrzanie oraz brak światła i zwiększona temperatura do 28 stopni. Bez zmian. Wywaliłem wkład węglowy a w to miejsce dorzuciłem ceramikę oraz wkład Aquelaq Nitromax na zobojętnienie azotynów i azotanów. Po upływie tygodnia bez zmian. Wczoraj podmieniłem 75% wody, pomiar NO2 po podmianie 0,2, wieczorem poza tolerancją. Podczas podmiany znalazłem kolejnego trupa, w dużym rozkładzie. Generalnie straciłem już prawie połowe obsady, a dzisiaj w akcie desperacji zalałem Nitrivec Sery i czekam na pomiar parametrów. Od wczoraj od podmiany wody ryby zachowują się inaczej, pływają przy powierzchni i mają apetyt. Podejrzewam że filtr wewnętrzny nie daje rady, dwa lata temu miałem biotop Tanganiki i żadnych problemów z wodą i rybami, ale uzywałem filtra zewnętrznego. Proszę o wskazówki oraz porady co dalej, straciłem już wiarę i nadzieję na odzyskanie równowagi w akwarium. Niestety porady specjalistów sklepowych mozna wsadzić między książki, generalnie naciąganie na kasę...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.