Skocz do zawartości

SuperGrover

Użytkownik
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O SuperGrover

  • Urodziny 20.02.1975

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Gdynia/Reda
  • Zainteresowania
    Sport, bukmacherka, akwarystyka
  1. Gdyby akurat ktoś na allegro sprzedawał z mojej okolicy to i owszem, a tak to ze względów finansowych jest to zadanie niewykonalne póki co. Te rybki są u mnie po 13-14 PLN, więc taka gromadka to koszt ponad 2 stówek, a przecież to nie jedyny gatunek który ma u mnie pływać. Baniak z szafką i pokrywą już mnie sporo kosztował, więc teraz muszę już liczyć się z grosiwem. Jeszcze wycieczka po serpentynit czeka, a to też parę zeta pewnie wyjdzie. Zresztą dzisiaj dopiero akwarium dojedzie, więc do zakupu ryb mam jeszcze dobry miesiąc. Dzięki za radę.
  2. Będę miał baniak 150x40x40. Co do saulosi to właśnie coral mam zamiar wpuścić.
  3. Ta molinezja ma nazwę łacińską Poecilia sphenops (ostrousta),więc imo trudniejsza do wymówienia... tylko, że potocznie Poecilia sphenops to właśnie molinezja, a pyszczaki tylko niektóre mają potoczne (spolszczone) nazwy z tego co zauważyłem (np. rdzawy). PS. pytanie przy okazji. byłem wczoraj w Castoramie i tam jedyny piasek jaki był to taki do piaskownicy. To ten sam co Kreisel dekoracyjny? edit: czy z rybkami podanymi powyżej mogę trzymać Metriaclima estherae OB? edit: Wiem, że mam postów pod sobą nie pisać (z góry przepraszam moderatora), ale jak edytuje poprzedni to nie widać, że w temacie coś nowego napisałem, a tym samym na odpowiedź nie mogę liczyć. Jutro przyjedzie do mnie akwarium (mam nadzieję, że całe), więc czas wszystko w temacie tego mojego Malawi dopinać. Czy w moim baniaku mogę trzymać 3 gatunki pyszczaków? Jeżeli tak to po ile rybek mam zakupić? Wymyśliłem sobie pyszczaki saulosi coral, pyszczaki yellow i ewentualnie rdzawe. Starałem się dobrać tak żeby kolorkami się różniły, a temperamentem wręcz odwrotnie. Pozdrawiam.
  4. jesteśmy dogadani. problem jest tylko taki, że baniak jest w Łodzi, a ja mieszkam w Redzie. jak kurierem da się to wszystko wysłać to akwarium będzie moje. edit: http://allegro.pl/akwarium-pokrywa-oswietlenie-2filtry-szafka-i1606257957.html Akwarium kupione. Teraz swój wzrok kieruję w stronę Centrum kamienia budowlanego, oraz Trójmiejskiej obwodnicy (akwarium jedzie z Łodzi do Redy). Oczywiście dalej namiętnie studiuję tematy na forum. Czasami zastanawiam się czemu nazwy pyszczaków z Malawi są tak bardzo skomplikowane... łatwiej przecież zapamiętać, że dana rybka to molinezja czy kirysek niż Pseudotropheus acei ngara. To tyle tytułem wstępu, bo główny wątek mojego postu to obsada mojego przyszłego akwarium. Póki co wymyśliłem sobie takie rybki: - Pseudotropheus saulosi - Aulonocara jacobfreibergi - Maylandia callainos i ewentualnie: - Iodotropheus sprengerae baniak będzie miały wymiary 150x40x40. co myślicie? Proszę o nie pisanie posta pod postem...Perez666
  5. http://allegro.pl/akwarium-pokrywa-oswietlenie-2filtry-szafka-i1579935476.html
  6. Witam. Czy do akwarium 240l wystarczą: 1 filtr zewnętrzny kubełkowy AquaEL 250+ o przepuśtowosci 600l/h i 1 wewnętrzny Weipro 1900l/h? Grzałka 250W nie będzie za słaba? Chodzi o to, że taki sprzęt jest w zestawie, który mogę kupić w dobrej cenie, a baniaka bez osprzętu właściciel ożenić nie chce. Liczę na szybką odpowiedź, bo czas ma tutaj znaczenie spore. Z góry dziękuję.
  7. Dojrzewa we mnie myśl, żeby kupić odrobinę większe akwarium niż 160l. Na allegro jest baniak 120X50X40 (niestety panoramiczny, a nie prostokątny jak chciałem), więc jeżeli sprzedawca lekko z ceny zejdzie to taki właśnie sobie kupię. Dokupię też filtr (chłop ma zestawie 2 wewnętrzne, a ja chcę zewnętrzny) JBL Cristal Profi e900, bo od Tetry jest tańszy i generalnie chwalony tutaj. Problemem są jedynie ryby, które już tam żyją i są do kupienia razem z zestawem (właściciel ma 6 sztuk CYPHOTILAPIA FRONTOSA MOBA BLUE ZAIR). Rybki b.ładne, ale jeżeli się nie mylę to Tanganika i na taki litraż trochę duże. Zresztą chcę najpierw baniak zagospodarować, a dopiero potem rybki wpuścić, więc próbuję gdzieś te ryby ożenić.
  8. Jak się juz zdecydujesz na ciemny lub szary kamień, który w wodzie jeszcze ściemnieje (np. mi najbardziej spodobał się polecany tutaj Serpentynit), to dobrze się też zastanów, czy "beżowo-brązowy" piasek (np. polecany tutaj Kreisel czy budowlany), będzie Tobie pasował. Bo ja się całe szczęście zreflektowałem po wrzuceniu pół wiadra, że to jest jedna wielka pomyłka. I nie piszę tego na podstawie zdjęć z galerii, ale na podstawie tego co widziały moje oczy w moim akwarium. No i zostały mi dwa worki po 25kg Dlatego sprawdź u siebie na małej ilości. pozdrawiam Perez666 w baniakach z linków ma ciemne kamole i ciemny piasek i mi się taki wystrój w akwarium podoba. Dam jakąś fajną świetlówkę, która kolorki pyszczaków podkreśli i myślę, że rybki z wystrojem będą fajnie kontrastować. Mam tylko dylemat czy z łupków zrobić tło i jakieś kryjówki czy serpentynit dać, ale na obecną chwilę bliżej mi do serpentynitu chyba. Generalnie wszystko mam w głowie dograne póki co, ale przerażają mnie te wszystkie testy wody... mam nadzieję, że jakoś ten temat ogarnę.
  9. Dzięki Panowie :!: PS. 100 wyświetleń w temacie i to w 2 dni... też jestem administratorem na forum o tematyce wydawałoby się popularniejszej niż Malawi, a taki wynik jest u nas raczej nieosiągalny. Szacuneczek.
  10. Już ładnie uaktualniłem dane.
  11. To jeszcze proszę o info gdzie tanie szare lub czarne łupki piaskowca znajdę (ewentualnie jaki mogę zastosować zamiennik tego piaskowca). Koło mnie w ogrodniczych tylko czerwony leży, a na allegro to jednak odrobinę za drogi jest.
  12. Więc póki co poczytam o tych testach i poczekam na szafkę... jak przejdę do kolejnego etapu to dalej Was będę męczył. Zastanawiam się jeszcze jak ten piasek kwarcowy ma się do filtra? Rybki lubią kopać, a filtr ma power, więc się boję że będzie uciekał do filtra i go syfił. Dziękuję za pomoc i szybki oraz wyczerpujące odpowiedzi.
  13. Przyznam, że te wszystkie potrzebne testy lekko mnie przerażają... :? Miałem nawet taki pomysł, że nic mierzył nie będę i jakoś to będzie. Jeżeli chodzi o obsadę to myślałem do saulosi dorzucić sprengerae (da się jakoś w takim małym baniaku połączyć 2 gatunki?). Co o tym myślicie? Chcę też wrzucić świderki do akwarium jako uzupełnienie diety, tylko się zastanawiam czy się utrzymają. Kiedyś miałem bocje wspaniałe, które ślimole bardzo lubią, a całej populacji nie wyżarły. Z tym pytaniem o Tanganikę na forum o Malawi to faktycznie nie błysnąłem, ale z drugiej strony skoro nie odradzacie to znaczy, że w tym litrażu trzymać Malawi mogę?
  14. Witam forumowiczów. Jestem akwarystą "z odzysku". Kilka(naście) lat temu miałem akwarium, coś tam o akwarystyce wiem (skalary rozmnażały się u mnie na potęgę, rozmnożyłem też bojowniki, a rybki w mojej wodzie nie zdychały ), a ostatnio postanowiłem do tego hobby wrócić. Jakiś czas miałem małe 54 litrowe akwarium, ale nadarzyła się okazja i za niewielkie pieniądze kupiłem większe. Akwarium ma wymiary 100x40x40, wyposażone jest w filtr zewnętrzny Tetra Tec Ex 700 i dość mocną grzałę (coś do tego jeszcze potrzebuję oprócz testerów?). Po lekturze forumowych tematów postanowiłem założyć Malawi. Wystrój chciałem zrobić coś na styl zdjęcia poniżej (zakładając, że dam radę takie zrobić), a dno wysypać piaskiem kwarcowym. Z prezentacją baniaka zapraszam do klubowej galerii. Gorol Jeżeli chodzi o obsadę to jak sugerują specjaliści na forum myślałem nad saulosi i ewentualnie dodatkowo jakiś gatunek kontrastowo do nich ubarwiony, który mógłby z nimi w względnej symbiozie żyć (jaki?). Już miałem się brać za start (czekam na szafkę, więc jeszcze zbiornika nie założyłem i... porozmawiałem ze "specjalistą", który odradził mi Malawi i polecił Tanganikę. Przyznam że zgłupiałem (stąd temat). Chodziłem się radzić po sklepach, ale wiedza osób tam pracujących to jakiś totalny dramat, więc zaniechałem, bo szkoda zdrowia i nóg. Sam trochę czytałem, ale o Tanganice jest w necie dużo mniej informacji niż o Malawi. Muszlowce mi się nie podobają (z tych co widziałem to oprócz Altolamprologus calvus), szczelinowce też przegrywają z saulosi (choć leleupa jest b.ładny), a tropheusów ze względu na litraż mieć ponoć nie mogę (choć podobają mi się bardzo). Dopóki nie wymyślę co chcę mieć to baniaka nie założę, a od nadmiaru wiedzy czuję mam zawieszkę i się czuję jak po lobotomii. Nie wiem w który biotop uderzyć... POMOCY!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.