Skocz do zawartości

zielu20

Użytkownik
  • Postów

    38
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10
  1. witam ponownie Od pewnego czasu jest już wszystko w porządku. Problemem była ewidentnie woda, ale żadne z najczęściej mierzonych parametrów. Zmieniłem źródło wody do podmian i wszystko się uspokoiło. Podejrzewam, że była to wina żelaza, chociaż nie mierzyłem jego stężenia. Ostatecznie obsada zmniejszyła mi się o połowę. Od jakiegoś czasu pojawiają się młode rybki, więc chyba teraz jest już dobrze. Dziękuję wszystkim za pomoc.
  2. może przekarmione... co do bloat cytat z artykułu Ryby jedzą (nie wypluwają) i pływają żywo po całym zbiorniku. Może do jednej sztuki pasowałyby takie objawy. Dodatkowo ma złożone płetwy i jest dość chuda w porównaniu do reszty. Co co ubarwienia to tylko wybarwiające się samczyki różną się kolorem. A wracając do ewentualnego przekarmienia. Jest jakaś miara ile pokarmu podawać pysiom? (dostają Tropical Malawi i Tropical Cichlid Gran raz w tygodniu)
  3. rybki zdjęcia są kiepskiej jakości ze względu na kiepski aparat i ruchliwych podopiecznych
  4. racja, no3 nie mierzyłem po wymianie
  5. przed podmianą, jak i kilka godzin po podmianie parametry są porównywalne (pH, no2, no3) zrobiłem zdjęcie jednej z śniętych rybek 1 i 2 nie jest zanadto wzdęta?
  6. Obecnie pływa 14 Pseudotropheus saulosi coral w tym 1 samczyk, który zaczyna się wybarwiać. Robię podmiany 50 litrowe średnio co tydzień (w porywach do dwóch). Parametry się nie zmieniają. Co do ostatniego pytania: Tak mi się wydaje. Przynajmniej ostatnie 3 były wybarwiającymi się samcami.
  7. a jakieś inne pomysły? przedostatnio ryba padła dzień po podmianie, a ostatnio tydzień po podmianie (te testy, które mam [ph,no2,no3] są cały czas stałe)
  8. padła kolejna sztuka Zastanawia mnie jedna prawidłowość. To już trzeci wybarwiający się samczyk z rzędu. (Wszystkie rybki są pomarańczowe, w pewnym momencie jeden samczyk się zaczyna wybarwiać i po tygodniu pada.) parametry się nie zmieniły
  9. a próbował ktoś zastosować coś takiego? http://www.eco-factory.pl/userfiles/image/WC-SERIA.jpg
  10. a, jak ją włożyć do takiej obudowy, żeby przepływ wody był odpowiedni? (tj przez gąbkę)
  11. jak wygląda taka wielorazowa gąbka do narurowca? albo gdzie to można kupić?
  12. gąbka ma podejście około 1/2" a korpus około 1" jeżeli coś będzie do niego dociśnięte - jak to uszczelnić? ew. czy są wkłady do narurowców wielokrotnego użytku, które nadają się do akwarium?
  13. właśnie dlatego chciałbym zrobić narurowca z gąbką, przez którą teraz jest pchana woda oczywiście atman by był dalej zatopiony w zbiorniku, a narurowiec by był gdzieś na wężu zasilającym tylko zastanawiam się z czego tego narurowca zrobić
  14. atmana mam przerobionego tak że wypuszcza przez gąbkę uzupełniłem rysunek o strzałki
  15. niezupełnie grawitacyjnie tak jest obecnie atman pobiera wodę z głównego zbiornika i "wypluwa" do gąbki w drugim a chciałbym gąbkę dać przed - syf nie przechodzi przez wirnik i czyszczenie łatwiejsze
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.