Skocz do zawartości

polskamalawi

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10
  1. Ja swoim małym daje najzwyklejszą rozkruszoną spirulinę, którą kupuje w płatkach. Młode ładnie rosną i ładnie się wybarwiają.
  2. Moje ryby dokopały się do styropianu ale jak na razie nie widziałem by chciały się do niego dobierać. Jeśli masz ryby, które są strasznie ciekawskie to tak jest.
  3. U siebie w akwarium miałem podobną sytuacje jedna z moich ryb Melanochromis interruptus miała wklęsły brzuch ale też na początku myslałem że inkubuje ale kiedy okazało się że w pysku nic nie miała to zacząłem sie nią troche niepokojić. Więc sprawdziłem w książce o rybach z malawi że to podobno choroba która nazywa się malawijski bloat, który podobno wyłowywany jest przez wiciowce, które żerują w przewodzie pokarmowych pyszczaków. Nararzone na tę chorobę są pyszczaki które są nararzone na stres. To właśnie one mogą mieć osłabioną odporność więc czesto prowadzi to do bloatu. Poniższy fragment na czerwono pochodzi z książki "Back to Nature przewodnik po Świecie Pielegnic z Malawi autor:Ad Konings. Faza 1-Ryba traci apetyt;może pobierać niewielkie ilości pokarmu, który jednak szybko wypluwa. Usiłuje się też gdzieś ukryć. Faza 2-Zdaje się "kasłać" (próbując wypluć coś z pyska) Faza 3-Pojawiają sie nitkowate odchody, przez dłuższy czas unoszące się za rybą. Faza 4-Zwierzę puchnie i umiera (zwykle zainfekowane osobniki padają, zanim zaczną puchnąć). Najlepiej rozpocząć kuracje ryby w pierwszej fazie bo w ostatniej jej układ pokarmowy jest całkiem rozregulowany. Powinno się ją odłowić i na czas kuracji przechowywać w innym akwarium jeśli to możliwe lub większym pudełku plastikowym pamiętając by podmieniać jej trochę wody co jakiś czas by nie spadła jej temperatura lub coś tam wymyślić ale najważniesze by była odizolowana od reszty. Lekarstwa skuteczne w przypadku leczenia bloatu zawierają metronidazol lub dimetriadazol można je znaleźć w lekach dla ryb takich jak : Octozin firmy Waterlife [Aquasan, firmy Zoolek także zawiera ten związek. Dość często system immunologiczny działa tak źle, że chora ryba zostaje zainfekowana także przez bakterie.Może okazać się więc konieczne połączenie leczenia metronidazolem czy dimetriadazoloem z antybiotykiem, na przykład takim, który zawiera nifurpifinol- Aqua Furan i Bio Furan [Furanol firmy JBL i Bactopur direct firmy Sera
  4. Kiedy zakładałem drugie akwa (100l) to wypłukałem dobrze piasek i kiedy je zalałem to woda była tak mętna że prawie nic nie było widać. Poczekałem 2 tygodnie ale prawie nic sie nie poprawiło więc wymieniłem całą wodę i po wymianie woda była czyściutka, a kiedy zrobiłem testy to wszystko było w normie ale zanim kupiłem i wpusciłem ryby to zostawiłem akwa żeby w filtrach rozrodły się bakterie (na jakieś 3 tygodnie). Do teraz wszystko jest dobrze.
  5. To źle znalazłeś. ja na swoim dnie mam wyłożony styropian o grubości 1,5cm i sprawuje się dobrze. Kupiłem najzwyklejszy styropian bez żadnych szkodliwych składników i na ten styropian wysypałem piach. Moje ryby za kamieniami pod filtrem wewnętrznym wykopały dziure aż do styropianu ale go nie uszkodziły .
  6. Moim zdaniem to kilka samic nie powinno być w jednym kotniku bo może być niezła zadyma i możesz źle wyjść w stosunku do narybku jeśli Ci na nim zależy. Jeśli nie chcesz ryzykować, a chcesz mieć dużo narybku to lepiej kup jeszcze drugi kotnik.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.