Skocz do zawartości

piczman

Użytkownik
  • Postów

    56
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piczman

  1. BINGO ! Szkoda że mimo wcześniejszych pytań nikt z Was na to nie wpadł , sam musiałem sobie poradzić . Wlewam odstała wodę, wszystko w normie ! Nieodstana woda była jedyną przyczyną choroby i zdychania ryb, straciłem 5 szt. Najbardziej ucierpiał harem Socolofi Albino , zostały tylko2 samce . Szczęście w nieszczęściu że wpuścić samice nie będzie problemem i niedługo to zrobię .
  2. Po 24 godzinach od podmiany ryby wracają do zdrowia, teraz pytanie co dalej ?! Zastosuję uzdatniacz i napiszę jak zareagowały ryby. Powoli może jakoś dojdziemy co jest nie tak, już bym chciał żeby się samce saulosi wybarwiły a póki co to powoli to idzie
  3. Czy jeśli teraz się unormuje i za tydzień podmienię wodę przywiezioną z innego ujęcia i będzie ok to będzie oznaczało że mam trującą wodę ?? Czy powodem może być woda bieżąca a nie odstana ? Leję prosto z kranu !
  4. A jeśli zaniosę próbkę wody do zbadania to pomoże mi to w czymś ?
  5. Nie ! Dodam jeszcze że przez pierwszy miesiąc od zalania akwarium takich jaj nie było, zwyczajne podmiany wody a ryby w świetnej kondycji. Dopiero od 3 tygodni coś jest nie tak ,,, Węgiel dalej siedzi w biologu. Nie wiem co robić
  6. Tak No2 i amoniak niewykrywalne ! W kranówie też !
  7. Ryby doszły do pełnego zdrowia po 3 dniach, jadły i pływały po całym akwarium aż do ,,, PODMIANY WODY ! Co mam w wodzie że truje mi ryby ? Wczoraj podmieniłem 20 % wody po ok. 10 dniach, NO3 poszły do góry więc musiałem. Godzinę później ryby wszystkie w jednym narożniku, dzisiaj rano 2 saulosi pływają pod taflą,reszta siedzi na kupie, sypnąłem żarcie i nic !!! Co jest k,,,, nie tak ???
  8. Natlenienie wody to ruch tafli wody, wylot filtra kubełkowego pod taflą + pompa cyrkulacyjna 3000L/h która też robi ruch wody . Wsadziłem wczoraj węgiel i nie wiem czy to możliwe ale po godzinie ryby zaczęły pływać normalnie. Dzisiaj rano sypnąłem spirulinę i jedzą już dość łapczywie ! Może rzeczywiście coś było w wodzie !? Co do karmienia to co mogłem zrobić źle ? Ten węgiel wyjąć czy zostawić w kuble ? PS. Rybka zdechła
  9. Mam problem . Jakiś czas temu postawiłem ok. 280 L z 4 gatunkami : - Saulosi - Socolofi ( albino) - Hongi - Demasoni ( nie krzyczeć ) Akwarium było dojrzałe, parametry NO2 = 0 , NH3 = 0, pH -7,5, NO3 = 30 więc niby ok. Zauważyłem po ok. miesiącu że ryby zaczęły się ocierać o piasek więc zrobiłem testy i okazało się że NO3 wzrosło do 80 mg/l . W kranówie niewykrywalne więc to nie problem braku podmian lub ich ilosci . Doczytałem o zasyfionym biologu ( nie miałem prefiltra na początku ), wyczyściłem go i NO3 wróciło do normy, teraz jest w okolicy 20 mg i nie rośnie . Ale ryby zachowują się jeszcze gorzej !!!! Dalej ocierają się o dno, jedzą 5x mniej i siedzą wszystkie w jednym końcu zbiornika . Na dodatek mi jeden socolofi chyba zdycha, tzn. pływa przy powierzchni wyraźnie struty Pytanie jak w temacie, czy to może powodować poziom GH = 6 ( stopnie niemieckie) i KH = 13 ? Pozostałe parametry są bardzo dobre ! Nigdzie nie mogę znaleźć czy twardość ogólna może spowodować takie historie ?
  10. Możecie mi napisać jak zrobić aby czarne tło było czarne jak na tym filmie ? [ame] [/ame] Moje jest może czarne ale w zacienionym miejscu, tam gdzie pada światło jest paskudne + odbicie wszystkiego co w zbiorniku
  11. Ok. nic z tego ustawiania, wczoraj bawiłem się ze 2 godziny aż w końcu usunąłem piasek z akwarium. Jutro kupię odpowiedni i wsypię. Ten zwyczajnie fruwał w nurcie wody usypując wydmy i tworząc zagłębienia aż do styropianu .
  12. No Ja do swojego dałem przedłużkę + koszyk i na niego nałożyłem gąbkę . Zawieszony jest więc wysoko, tuż pod taflą wody . Jak zdławię na max zaworem to niewiele zmienia, dalej pompuje jak szalona ! Jak porównam z tym co daje mi biolog 1000L/h to to daje ze 4 razy mocniej ! Pokombinuje coś dzisiaj, może jak będzie niżej to coś się zmieni ? Może tworzą się jakieś zawirowania ?
  13. Jak bym nie ustawił to podrywa. Ja mam wysokość 40 cm może tu jest przyczyna ?
  14. I jeszcze jedno : "Żonę wygonić z domu" Dzięki za poradę, napisz mi jeszcze jaka granulacja będzie odpowiednia żeby nie fruwało ?
  15. Zakupiłem Aquael Circulator 2000 i to jest diabeł nie pompa Co do zlania do wanny to co wtedy z filtrem biologicznym ?
  16. Mam problem, wstawiłem filtr wewnętrzny 2000L/h do akwarium 180x40x40 i tak mocno dmucha że podrywami piasek. Nie mam jeszcze ryb, akwarium jest 2 tygodnie po zalaniu i dojrzewa sobie. Pomyślałem żeby wywalić ten piasek i wsypać większą granulację, ten co mam jest chyba od 0,2 do 0,5 mm . Jak to zrobić nie szkodząc dojrzewaniu ? Ściągać rurką wodę z piaskiem ( coś jak odmulanie ) , tę wodę z powrotem i tak do skutku ?
  17. piczman

    Paaanorama !

    Wczoraj akwarium doczekało się pokrywy i zrobiłem docelowe oświetlenie . pokrywa wykonana z profilu aluminiowego od wewnątrz, od zewnątrz przykręcona jest płyta meblowa a drzwiczki również z tej samej płyty . Dodatkowo ramka na dole . Efekty można obejrzeć w galerii za moment . Podam parametry wody mierzone wczoraj czyli w 8 dzień od zalania : NO2 powyżej 10 mg/l NO3 130 mg/l NH3 10 mg/l PH 8 < Cykl azotowy w pełni, czekam aż się zakończy i wpuszczam co trzeba. PS. Zastanawiam się nad obsadą 1-gatunkową a mianowicie nad demsoni i nad jednym z zestawów zaproponowanych przez forumowiczów w dziale obsady .
  18. Właśnie doczytałem że Pseudotropeus msobo jest łagodny i roślinożerny, poza tym samice są żółte . Może będzie to lepszy zamiennik Yellow ?
  19. Muszę kupić filtr wewnętrzny o wydajności 2000l/h . Który z tych poniżej wziąć , głowicę czy typowy filtr z wkładem i gąbką ? http://allegro.pl/ShowItem2.php/run?item=1884600266β=1 http://allegro.pl/pompa-circulator-2000-aquael-powerhead-nowosc-i1896845414.html
  20. OK, przemyślę . Dzięki za pomoc !
  21. BINGO ! Napisz jeszcze że moje saulosi się nadają do tej grupki i bede bardzo happy
  22. Hehh, zaczyna mi się w głowie mieszać, więc może inaczej. Podobają mi się ryby żółte i niebieskie więc idealnie było by wpuścić yellow i "coś niebieskiego" + jakiś 3 gatunek dla zróżnicowania ( może czerwonawy odcień) . Jako żółty piękne są Labidochromis caeruleus . Ale wszędzie piszecie że yellow nie będzie ani z demasoni ani z Auratur ani też z Maingano ( tu mogę się mylić więc poprawcie ) !? Chcę dobrać wszystko żywieniowo i pod temperament . Więc czy jest jakiś gatunek "niebieski" który można trzymać z yellow i do tego dodać coś na "trzeciego" ?
  23. Co byście powiedzieli na Melanochromis Auratur razem z Saulosi i Maingano w moim akwarium ? Bardzo ładnie się prezentują, z tego co doczytałem to są agresywne więc chcę zapytać czy w ogóle wchodzi w grę ?
  24. piczman

    Roslinki na probe !

    Dołożyłem trochę zielonego i biję się z myślami czy aby pasuje do zimnego wystroju ,,,
  25. piczman

    126L Dojrzewanie

    Podepne się, mam mieć w niecałych 300 L 3-4 gatunki i jednym z nich będzie saulosi które mam ze starego akwarium. Mogę je potraktować jak rybki startowe według tego przepisu : " Po kilku dniach od wlania wody dodajesz bakterii, za dwa dni wpuszczasz rybki startowe; po 1-2 dniach postu karmisz obficie; po ok 2 tygodniach wpuszczasz pozostałe, no i oczywiście cały czas kontrolujesz parametry czy nic złego się nie dzieje." Pytam bo kiszą mi się w 30L już tydzień
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.