Witam,
Dzięki za zainteresowanie tematem. Przepraszam że wczoraj wieczorem się nie odezwałem ale niestety sporo pracy...
Z tą obsadą to właśnie moja kobieta uważa że takie "żółciutkie" na tle ciemniejszych skałek będzie bardzo fajne, a na dodatek ona nie lubi niebieskiego . Mam jeszcze chwilę czasu, może przewalczę coś więcej. Ryby z malawi są obłędnie kolorowe . Cały czas czytam.
Chopie,ten litraż robi oprócz głębi wysokość.Dno ma 121x71 gdyby doliczyć standardową wysokość 50cm daje to 433 litry.
Dokładnie. Akwarium ma po prostu dużą wysokość, a na dodatek jest widoczne z trzech stron, więc głębia jest tylko na papierze... Gdybym miał możliwość to zrobił bym znacznie większą, w końcu to miała być solniczka (Tak na moje oko ze 150 cm głębi w rafowym to jest to ). Jedyna zaleta to niejako brak tylnej ściany, dekoracja będzie na środku zbiornika więc miejsca powinno być nieco więcej niż standardowo (w sensie że ryby nie zawsze będą się widzieć będąc po przeciwnych stronach centralnej dekoracji).
Dodam może że dodatkowo w układzie są jeszcze dwa zbiorniki: około 120 litrów sump i około 80 litrów refugium nad akwarium głównym. Główne netto pomieści około 520 litrów, więc w obiegu będzie mniej więcej 700 litrów wody (minus dekoracja oczywiście).
Sump i refugium planuję wykorzystać w następujący sposób:
- sump (pod akwarium) - mechanika (owata?) biologia (keramzyt?), grzałka i ewentualna chemia.
- refugium (nad akwarium) - filtr roślinny (oświetlać go w cyklu odwrotnym do głównego? - powinno redukować dobowe wahania pH, o ile występują), może kotnik?
Za wszystkie uwagi z góry dziękuję, jest jeszcze czas na zmiany i modyfikacje.
Pozdrawiam,
Skoll