Skocz do zawartości

Dafra

Użytkownik
  • Postów

    72
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Jarocin, woj. wielkopolskie, Polska
  1. Dafra

    KOSZTY!!!!

    Wiele z tych kosztów o których koledzy piszą, dotyczą chyba wszystkich biotypów w akwariach. Cena akwarium, pokrywy, osprzętu, tła, piasku, kamieni , roślin itp. jest taka sama jak przy hodowli innych ryb. Pewnie, że tutaj jest wymóg posiadania stosunkowo dużego zbiornika co pociąga za sobą większe koszty, ale zakładając akwarium czy to z Malawi, czy to z innymi rybami będą takie same (lub bardzo zbliżone). To samo ma się z utrzymaniem zbiornika, chyba że będziemy mieli ryby, którym nie musimy podgrzewać wody. Najgorszy jest start. Dlatego zachęcam do założenia zbiornika z biotypem Malawi. To nie jest takie straszne.
  2. Dafra

    Hodowla

    Po pierwsze to musisz sobie dobrze przekalkulować wszystkie wydatki związane z hodowlą, a przede wszystkim tak jak pisał Mateusz, co jest twoim celem. Kasa czy satysfakcja. W hodowli za 1000pln nastawiasz się na parę gatunków, a konkurencja jest spora i to, co dzisiaj jest "modne" zanim ty będziesz miał rozkręconą hodowlę może nie być takie atrakcyjne. Im więcej zainwestujesz tym większe szanse na powodzenie.
  3. Dafra

    oświetlenie nocne

    Ja mam oświetlenie nocne z wykorzystaniem 6 diod LED (niebieskie) przy długości 150 cm zbiornika i to IMHO wystarczy. Co do zapalania to nie mam żadnej reguły.
  4. Dafra

    Dżdżownice ???

    To wszystko zależy jakie hodujesz pyszczaki i co rozumiesz pod pojęciem czasami. Dżdżownice to "mięso" a wiele z malawijskich pyszczaków to roślinożercy, którym taki (mięsny) pokarm szkodzi, jeżeli podawany jest w nadmiarze. Niestety nie wszystko, co smaczne jest zdrowe!
  5. A ja nigdzie nie mogę załatwić sobie świderków!!!
  6. Mi też się wydaje że to Metrriaclima lombardoi. Ładny samiec
  7. Dafra

    Dymorfizm płciowy

    Ja też mogę wypowiedzieć się tylko na temat red redów. Zgadzam się z Nimbo o wiele za wcześnie chcesz odróżnić płeć u tych rybek. U mnie dominujący samiec zaczął wybarwiać się jak miał ok. 4-5cm . Byłem zadowolony bo wydawało mi się że mam jednego samca i trzy samice. Teraz mają okod-6-8cm i na pewno to wiem że mam jedną samicę (inkubowała), pozostałym zaczęły się zmieniać zarówno kolor jak i płetwy. Musisz się uzbroić w cierpliwość i czekać!!! Powodzenia i cierpliwości.
  8. Mars napisał: He, he to nic mi nie pozostaje jak wyciągnąć rurkę zasysającą za tła, poza akwarium. Nie będzie żadnego podciśnienia i jak bezpiecznie.
  9. Myślę, że zaciąganie wody za tła jest dobrym pomysłem. Masz wtedy cały czas przepływ i woda nigdzie nie stoi. Zresztą same parametry wody o tym świadczą. I z tym się zgodzę. Pozdrowienia.
  10. nabe ma rację. Wsyp ile się da.
  11. 997- jak nie chcesz słuchać dobrych rad to po co pytasz? W tak małym akwarium ryby się pozabijają. Nacieszysz się nimi dopóki będą małe, a potem jak podrosną to naprawdę żal stracić każdą rybkę którą sam hodowałeś.
  12. Dlaczego mamy się śmiać? Trudno odpowiedzieć czy samica donosi młode. Moja samica inkubowała dwa razy. Niestety po dwóch tygodniach zjadała lub wypluwała ikrę. Pozostaje być cierpliwym. Powodzenia i wytrwałości .
  13. A nie da jakoś zregenerować tego zaworu? Może spróbuj się skontaktować z producentem! Pozdrawiam !!! Ps. Mi przy czyszczeniu węży uszkodził się gwint przy zaworze, ale z trudem udało się uszczelnić taśmą teflonową.
  14. Też mam problem z otwarciem. Nie działa.
  15. Dafra

    Wyplówanie ikry.

    Zaobserwowałem ostatnio u mojej inkubującej Labidochromis sp. hongi jak wypluwa ikrę. Wypluła 4 ziarna. :x Myślałem że pysie raczej połykają ikre, a nie wypluwają. Jakie są wasze spostrzeżenia? I czy to jest normalne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.