Skocz do zawartości

Kroczek33

Użytkownik
  • Postów

    173
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

Informacje o profilu

  • Zainteresowania
    ryby i psy
  1. Ran nie ma , te białe ślady to takie zmętnienia na oczach ;/ PS.przepraszam że post pod postem. PS2.jeszcze jakby ktoś napisał jak stosować ten CMF by nie przesadzić a i nie za mało dać?
  2. Może wtedy spróbuję z tym CMF na początek , najwyżej jak nie zadziała to trudno , włożę po kuracji troszkę węgla przez filtr i mi przedmucha wode chociaż;/
  3. To tacy "koledzy z forum " są? dzięki za zainteresowanie tematem
  4. Słuchałem rad hodowcy , lecz najwyraźniej to był błąd. Rybki spisałem już na straty. PS.jurciu co ma wielkość acei do tego że są chore !? :shock: :? PS2.CZy ta woda będzie nadawała się dla następnych gatunków ? Czy trzeba restart zrobić? Dowiem się od was co to za choroba//?
  5. - wielkość akwarium / 240l - obsada/P.acei , M. red blue - filtracja/wew.Resun B-2000 za radą hodowcy nie ma na razie zew./dojdzie chyba hydroponika - parametry wody (obowiązkowo NO2, NO3, ph, TwO i TwW)/na razie zmierzyłem NO2 i jest równe 0,3 ale 2-3 dni wcześniej było 0,5 .[testy zooleku] - sposób karmienia (częstotliwość, rodzaje pokarmów)/rzucam żarcie do akwarium :shock: :? / Hikari cichild gold , Tropical Malawi , Dainichi color supreme , Ovo-vit , czasami sera granured - częstotliwość i wielkość podmian wody/15-20% raz na tydzień Więc moje acei mają jakieś dziwne biało-przeźroczyste jakby klapki na oczach. Myślałem , że moze to być od NO2 ale teraz sie zastanawiam , 2 sztuki padły. Zauważyłem także u samiczki red blue dziwnie lekko zadarty pysk do góry .... Znacie przyczyny tego?Czy to przez NO2 czy to jakaś choroba...? Jak ją leczyć? Czy jeżeli rybki usunę z akwa i akwa swoje odstoi z filtrem i jakimiś srodkami przeciw chorobom i po zmierzeniu parametrów bedą ok , to mogę dać za np. miesiąc nowych mieszkańców? PS.piszcie szybko bo nie wiem co zrobić , doradźcie.
  6. mphange jak najszybciej oddaj lub sprzedaj bo nie pasuje do reszty i może się to tragicznie skończyć ;/ Zresztą i dieta nie taka aż na + , zachowanie , wystrój baniaka inny mbuna a non mbuna .
  7. Nie ma czegoś takiego jak leonotropisy , Aulonocary i Copadichromisy mogą być , praktycznie ze wszystkich gatunków możesz wybrać. Sam dobierz sobie "kolorki" a my powiemy czy ok gatunki.
  8. W 702l możesz do Nimbo dobrać z różnych non-mbuna , wybierz a pomogą forumowicze.
  9. A moze jakąś non mbunę byś wziął sobie to tego baniaczka? 125x75 to już coś , jakiś gatunek Aulonocary np.
  10. Ja bym zaryzykował z jednym samcem na początek , jednak dla crabro takim minimum jest 150cm , ale ty masz dużą szerokość co też dużo daje.Jednogatunkowo jak chcesz to bierz.
  11. Znawca ze mnie żaden , a refugium nie stosuję. I się na nim raczej nie znam. A ty ekspercie co sądzisz? Chętnie poczytam twój długi i wyczerpujący teks/artykuł o tym...
  12. Jarosławie , ja to wiem , ale mam wodę w akwa a nie chciałbym stresować ryb przeprowadzkami z miejsca na miejsce. Bez wylewania najwidoczniej nie da się dać tła samoróbki więc kupię jakieś. dzięks
  13. Chopie,ten litraż robi oprócz głębi wysokość.Dno ma 121x71 gdyby doliczyć standardową wysokość 50cm daje to 433 litry. Zastanów się najpierw choć chwilę,a później dopiero pisz bo już nie mam sił do Ciebie w akwarium liczy się nie tylko długość a także szerokość i wysokość. Pyski u wielu z nas lubią także pływać w toni Chopie,ten litraż robi oprócz głębi wysokość.Dno ma 121x71 gdyby doliczyć standardową wysokość 50cm daje to 433 litry. Dokładnie. Akwarium ma po prostu dużą wysokość, a na dodatek jest widoczne z trzech stron, więc głębia jest tylko na papierze... Gdybym miał możliwość to zrobił bym znacznie większą, w końcu to miała być solniczka (Tak na moje oko ze 150 cm głębi w rafowym to jest to ). Jedyna zaleta to niejako brak tylnej ściany, dekoracja będzie na środku zbiornika więc miejsca powinno być nieco więcej niż standardowo (w sensie że ryby nie zawsze będą się widzieć będąc po przeciwnych stronach centralnej dekoracji). Dodam może że dodatkowo w układzie są jeszcze dwa zbiorniki: około 120 litrów sump i około 80 litrów refugium nad akwarium głównym. Główne netto pomieści około 520 litrów, więc w obiegu będzie mniej więcej 700 litrów wody (minus dekoracja oczywiście). Sump i refugium planuję wykorzystać w następujący sposób: - sump (pod akwarium) - mechanika (owata?) biologia (keramzyt?), grzałka i ewentualna chemia. - refugium (nad akwarium) - filtr roślinny (oświetlać go w cyklu odwrotnym do głównego? - powinno redukować dobowe wahania pH, o ile występują), może kotnik? Za wszystkie uwagi z góry dziękuję, jest jeszcze czas na zmiany i modyfikacje. Pozdrawiam, Skoll kolego pytasz , a potem zamiast porozmawiać kulturalnie udajesz znawcę...
  14. Jeżeli będzie mało kryjówek , a kolega będzie odławiał inkubujące samice to nie będzie problemu. PS.ja tam wolę oglądać duże , dorosłe , walczące i trące się ryby niż jakiś tam narybek co nie widać nawet płci. :?
  15. a czy jeżeli styropian powycinany w różne kształty pomaluję Cr to czy tło będzie tonąć czy wypłynie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.